Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Або визнання його банкрутом



 

Задача № 1

26 листопада 2002 року між комерційним банком і това­риством з обмеженою відповідальністю (ТОВ) було укладено кредитний договір, згідно з яким боржнику надано кредитну лінію в сумі 510 000 грн. на строк до 26 листопада 2003 року зі сплатою 50% річних на придбання і монтаж устаткування, за­купівлю основної сировини й допоміжних матеріалів відпо­відно до поданих договорів і рахунків-фактур.

26 листопада 2002 року на забезпечення своєчасного вико­нання зобов’язань за вказаним кредитним договором між кре­дитором і боржником було укладено договір застави столяр­ного цеху (договір № 1). Закладене майно відповідно до дого­вору було оцінено сторонами в 580 000 грн.

6 грудня 2002 року на забезпечення своєчасного виконання зобов’язань за кредитним договором між кредитором і боржни­ком було укладено договір застави садового будинку (договір № 2). Відповідно до договору закладене майно було оцінено сторонами в 217 000 грн.

Таким чином, вимоги кредитора за кредитним договором від 26 листопада 2002 року забезпечені заставою на суму 797 000 грн.

 

Питання:

1. На яких підставах комерційний банк має право звернутись із заявою щодо порушення справи про банкрутство до господарського суду?

2. Визначте розмір майнових вимог кредитора, якщо заяву було датовано 30 листопада 2004 року.

3. Укажіть перелік необхідних документів до заяви в господарський суд, які необхідно додати комерційному банку.

 

 

Задача № 2

Комерційний банк звернувся до господарського суду з позовом про визнання недійсними дій арбітражного керуючого. Неправомірні дії арбітражного керуючого, з погляду позивача, полягали в невнесенні вимог банку, які, крім того, частково були забезпечені заставою, до реєстру вимог кредиторів. Арбітражний керуючий заперечував проти вимог позивача, посила­ючись на те, що комерційний банк не подав у місячний термін від дня публікації в офіційних ЗМІ оголошення щодо порушення справи про банкрутство, письмової заяви про грошові вимоги до боржника, а також документів, які підтверджують, що дії керівника не суперечать чинному законодавству.

 

Питання:

1. Які повноваження покладаються арбітражного керуючого за чинним законодавством?

2. Висвітліть порядок виявлення грошових вимог кредиторів.

3. Який установлено порядок задоволення грошових вимог кредиторів під час ліквідаційної процедури? Яке рішення повинен прийняти суд?

 

 

Задача № 3

Приватне підприємство "Лєго" звернулося з позовом до господарського суду з вимогою щодо припинення розгляду справи про банкрутство на підставі того, що ПП підлягає ліквідації за рішенням власника, яке було прийнято 12 липня 2005 року У заяві зазначалося, що під час ліквідації не вистачило майна ліквідованого підприємства, щоб задовольнити вимоги кредиторів, тому його боргові зобов’язання повинні бути погашені відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.03.1992 р. № 2343-ХІІ (у редакції Закону від 30.06.1999 р.). Проте суд, ураховуючи заперечення кредиторів ПП, відмовив у задоволенні позову і виніс ухвалу щодо початку порушення справи про банкрутство.

 

Питання:

1. Визначте випадки ліквідації підприємств згідно з чин­ним законодавством і перелік органів, які можуть винести від­повідну ухвалу.

2. Якими є підстави порушення справи про банкрутство щодо юридичних осіб?

3. Який порядок задоволення претензій кредиторів перед­бачено в цьому випадку? Якими нормативно-правовими акта­ми це встановлено?

 

 

Задача № 4

Відповідно до чинного законодавства під час розгляду справи про банкрутство відкритого акціонерного товариства "Геліос" було сформовано комітет кредиторів у складі 11 осіб, до якого ввійшли кредитори або їх представники (вимоги кредиторів становили більше 300 мінімальних розмірів заробітної плати з огляду на велику кількість осіб, які подали заяви про грошові вимоги до боржника), а також представник профспілкового органу й арбітражний керуючий з правом ухвалення відповідного рішення. Під час розгляду питання про укладення мирової угоди представники податкового органу та профспілки відмовилися дати згоду на списання частини заборгованості через значний розмір поступки, яка підлягає прощенню (списанню), проте арбітражний керуючий подав до господарського суду заяву про затвердження мирової угоди.

 

Питання:

1. Розкрийте порядок формування та повноваження комі­тету кредиторів під час провадження справ про банкрутство.

2. Що таке мирова угода? Яку роль відіграє комітет креди­торів у підготуванні й укладенні мирової угоди?

3. Чи правомірними є дії арбітражного керуючого в цьому випадку? Яке рішення повинен прийняти господарський суд?

 

 

Задача № 5

Арбітражний суд м. Києва прийняв рішення про визнання товариства з обмеженою відповідальністю "Оранта" банкрутом і відкрив ліквідаційну процедуру. Ліквідатор відповідно до законодавства оголосив через засоби масової інформації умови продажу майна банкрута, а саме: склад майна, порядок продажу, умови й терміни. Проте частина вимог кредиторів після продажу майна банкрута залишилася незадоволеною, що було зафіксовано у звіті ліквідатора.

 

Питання:

1. На яке майно банкрута може бути обернено стягнення з метою задоволення вимог кредиторів?

2. Якими є порядок оцінки й умови реалізації майна бан­крута? Чи є можливою передача майна банкрута кредитору в рахунок погашення боргових зобов’язань?

3. Яку черговість задоволення вимог кредиторів передба­чено чинним законодавством? Які претензії вважаються по­гашеними?

 

 

Задача № 6

Кредитори товариства з додатковою відповідальністю "Гер­метик" додали позов до господарського суду про ліквідацію товариства у зв’язку з його неспроможністю. До складу майна, що підлягає розподілу між кредиторами, позивачі просять вклю­чити активи двох дочірніх товариств ТДВ "Герметик", а також майно, закріплене за представництвами та філіями ТДВ в інших містах.

Заперечуючи проти поставлених вимог, представник відповідача заявив, що дочірні товариства є самостійними особами й за боргами підприємства-засновника не відповідають. Крім того, ліквідація товариства у зв’язку з його банкрутством можлива тільки після проведення комплексу процедур, передбачених законодавством, оскільки залишається можливість його "фінансового одужання".

 

Питання:

Розберіть доводи сторін.

 

 

Задача № 7

Аудиторська перевірка споживчого кооперативу "Сосновий бір" виявила значні збитки за результатами його господарської діяльності за 2004 рік. На загальних зборах членів кооперативу 23 березня 2005 року було затверджено баланс ко­оперативу за 2004 рік і вирішено не покривати збитки, що утворилися, шляхом додаткових інвестицій, а пропорційно зменшити розмір пайових внесків членів кооперативу, тим са­мим зрівнявши активи й пасиви організації. Один із кредиторів кооперативу, дізнавшись про ухвалене рішення, звернув­ся до суду з позовом про ліквідацію кооперативу. Одночасно він зажадав дострокового розірвання договору, укладеного з кооперативом, і стягнення всіх збитків. 5 травня 2005 року суд задовольнив позов кредитора. У зв’язку з недостатністю майна кооперативу для покриття збитків суд поклав субсидіарну від­повідальність за боргами кооперативу на одного з його учасників – повне товариство "Фермери Іванов і Петров". Останні оскаржили рішення суду в касаційному порядку, вважаючи його незаконним.

 

Питання:

Яке рішення прийняли б Ви на місці касаційної інстанції?

 

 

Задача № 8

Державне авіабудівне підприємство, не маючи змоги (через відсутність необхідних коштів) упродовж останнього півріччя розплатитися зі своїми кредиторами, а також у зв’язку з відмовою міністерства, до відання якого воно належить, надати останньому фінансову допомогу, звернулося до господарського суду з заявою про порушення щодо нього справи про банкрутство. До заяви було додано: копії установчих документів підприємства, балансовий звіт за останній фінансово-гос­подарський рік, перелік кредиторів підприємства.

 

Питання:

1. Яке має значення для підприємства-боржника ініціювання порушення справи про банкрутство щодо себе?

2. Які можуть бути фактичні підстави для порушення справи про банкрутство?

3. Які документи в цьому випадку повинні бути подані разом із заявою?

4. Які судові процедури можуть бути застосовані до підприємства-боржника?

5. Якими є особливості провадження справ про банкрутство державного підприємства?

 

 

Тема 13

Господарсько-правова відповідальність

Задача № 1

При укладенні договору на поставку теплової енергії у вигляді пари за спільною згодою сторін до договору було включено умову про те, що всі спори між сторонами вирішуватимуться тільки шляхом переговорів, без позовів до господарського суду або до інших органів.

Протягом декількох місяців обидві сторони належним чином виконували свої зобов’язання за договором, проте надалі споживач став систематично затримувати оплату поставленої йому теплоэнергії.

Оскільки безпосереднє звернення до споживача не дало ніякого результату, енергозабезпечувальна організація звернулася до господарського суду з позовом про сплату штрафних санкцій, передбачених Правилами подачі електричної і теплової енергії.

У відгуку на позовну заяву споживач просив господарський суд не приймати позов до розгляду, посилаючись на пункт договору, що виключає можливість надання позову до господарського суду.

 

Питання:

Як повинен вчинити господарський суд?

 

 

Задача № 2

ВАТ "Експорт" звернулося до господарського суду із заявою про визнання ТОВ "Сервіс" банкрутом, оскільки відповідно до акта звірки розрахунків заборгованість останнього в роз­мірі 24 тис. грн. не було сплачено впродовж трьох місяців.

Питання:

1. Яке рішення може винести господарський суд?

2. Які вимоги передбачено в разі порушення справи про банкрутство? Обґрунтуйте свою відповідь.

 

 

Задача № 3

Рішенням господарського суду розпорядником майна ЗАТ "Пивзавод" було призначено Ваніна В.С., який припинив повноваження керівника ЗАТ.

 

Питання:

1. Чи має право розпорядник майна скоювати такі дії?

2. Якими правами наділяється розпорядник майна?

3. У яких випадках можна припинити повноваження ке­рівника боржника?

 

 

Задача № 4

Задовольняючи вимоги кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, боржник розраховувався з останніми вибірково, на свій розсуд.

 

Питання:

1. Чи має право боржник, проводячи процедуру розпорядження майном, задовольняти вимоги кредиторів?

2. Чи встановлено календарну черговість на задоволення вимог кредиторів?

3. Якими є умови задоволення боржником вимог кредиторів? Обґрунтуйте свою відповідь, посилаючись на положення чинного законодавства України.

 

Задача № 5

Мирову угоду з боку боржника підписав арбітражний керуючий, а з боку кредиторів – кредитор, який має найбільшу кількість голосів у комітеті кредиторів.

Питання:

1. Чи належними особами підписано мирову угоду?

2. У яких випадках і на яких стадіях порушення справи про банкрутство можливо укладати мирову угоду?

3. Назвіть сторони мирової угоди й перелік осіб, які мають право підписувати мирову угоду.

 

 

Задача № 6

Керуючий санацією через два місяці після винесення рішення про санацію боржника подав до комітету кредиторів план санації боржника. Після ознайомлення з цим планом комітет кредиторів передав його керуючому санацією на затвердження.

 

Питання:

1. Хто має право ухвалити план санації боржника?

2. Хто затверджує план санації боржника?

3. Якими є правові наслідки затвердження плану санації боржника?

 

 

Задача № 7

Керівник ТОВ "Вересень" А.К. Сидорчук після прийняття господарським судом рішення про визнання ТОВ "Вересень" банкрутом був позбавлений повноважень щодо управління то­вариством і звільнений у зв’язку з банкрутством підприємства. Вважаючи такі дії незаконними, А.К. Сидорчук звернувся з по­зовом до суду про поновлення його на роботі.

 

Питання:

1. Чи підлягає задоволенню позовна вимога А.К. Сидорчука?

2. Обґрунтуйте відповідь, посилаючись на положення чин­ного законодавства України.

Задача № 8

ВАТ "НДІ "Продпроект" було відмовлено як покупцеві об’єкта приватизації у вигляді цілісного майнового комплексу підприємства "Укрпродбуд" на тій підставі, що 25% статутного фонду ВАТ належить державі.

 

Питання:

1. Чи правомірною така відмова?

2. Які особи не можуть бути покупцями об’єктів приватизації відповідно до чинного законодавства України?

 

Задача № 9

Комунальне підприємство "Мисливець" виявило ініціативу щодо приватизації майнового комплексу з виготовлення шкіряних виробів, проте йому було відмовлено на тій підставі, що підприємства з виробництва шкіряних виробів не підлягають приватизації.

 

Питання:

1. Чи правомірною є відмова в приватизації?

2. Які об’єкти відповідно до законодавства України не можуть бути приватизовані?

3. Які особи не можуть бути покупцями об’єктів приватизації?

 

 

Задача № 10

Після затвердження переліку об’єктів, які підлягають приватизації, реґіональне відділення Фонду державного майна Ук­раїни через телеефір зробило повідомлення про перелік об’­єктів, які підлягають приватизації шляхом викупу, а також послало письмові пропозиції щодо приватизації потенційним покупцям.

 

Питання:

1. Чи не порушило реґіональне відділення Фонду держмайна України чинне законодавство?

2. Який порядок установлено щодо продажу об’єктів малої приватизації шляхом викупу?

 

 

Задача № 11

Приватизацію майна державного підприємства "Сніданок", яке є підприємством харчової промисловості й переробляє сільськогосподарську сировину, було здійснено шляхом реорганізації його в ТОВ "Смачний сніданок". Проте, незважаючи на схожу назву, приватизоване підприємство змінило спрямованість і технологічну єдність виробництва.

 

Питання:

1. Чи правомірними є дії приватизованого підприємства?

2. Які є способи приватизації майна в агропромисловому комплексі? Обґрунтуйте свою відповідь, посилаючись на положення чинного законодавства України.


Практична робота

до змістового модуля  Ш "Особливості правового регулювання в окремих галузях господарювання "

 

 

 


Тема 14


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 233; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.064 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь