Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Політичний портрет князя Свидригайла.



Дитинство провів у православному оточенні. 1392р- вперше виступив проти братів після смерті матері. 1400-1402р – правив на Поділлі, але згодом виїхав до Ордену який надав йому допомогу в поході на Вільно, який завершився невдало.
1404-1408р – був Черн-Сівер князем, але цим незадоволений та виїхав до Москви В той час 1406-8 тривала війна між Москвою і Литвою – укладено мирний договір – Свидригайло їде до Ордену – агенти ягайла схопили, відвезли до польщі. Його возили з в’язниці у в’язницю щоб ніхто не знав де він знаходиться.1419 році – втік з Кременчуцької фортеці з якої ніхто не тікав. Князював у Чернігово-Сіверській землі. 1430р – смерть Вітовта, обрано Свидригайла (Ягайло змушений погодитись). Почались прикордонні чвари внаслідок чого Свидригайло схопив Ягайла та заарештував, але під чесне слово відпустив до Польщі. 1431р – Польща почала воєнні дії проти литви. Того ж року битва під Луцьком у якій Свидригайло був змушений відступити та почав партизанську боротьбу, як наслідок підписання перемир'я «статус кво».
У Вільно невдоволення католиків тому, що Свидригайло оточив себе православними і як наслідок 1432році переворот – Свидригайло зкинули а посадили Сигізмунда. Польща визнає Сигізмунда, який відмовляється від західного Поділля і частини Волині. Ягайло і Сигізмунд видали привілей за яким на руських православних поширювалися тіж права що і на литовських католиків. На руських православних землях визнавали Свидригайла і як наслідок війна 1432-1438рр. Почалися прикордонні бої, Свидригайло затягував з генеральною битвою, пересварився з православною церквою спаливши єпископа на вогні. 1435р – битва на р.Святій в якій військо Свидригайла було розгромлене (48 князів загинуло, майже всі рицарі померли). 1436-1438рр – Свидригайла визнавала Київщина, Ч-С, частина Волині, але й вони зрештою визнали Сигізмунда.

16. Феодальна війна 1430-х років у ВКЛ
1430р – смерть Вітовта, обрано Свидригайла (Ягайло змушений погодитись). Почались прикордонні чвари внаслідок чого Свидригайло схопив Ягайла та заарештував, але під чесне слово відпустив до Польщі. 1431р – Польща почала воєнні дії проти литви. Того ж року битва під Луцьком у якій Свидригайло був змушений відступити та почав партизанську боротьбу, як наслідок підписання перемир'я «статус кво».
У Вільно невдоволення католиків тому, що Свидригайло оточив себе православними і як наслідок 1432році переворот – Свидригайло зкинули а посадили Сигізмунда. Польща визнає Сигізмунда, який відмовляється від західного Поділля і частини Волині. Ягайло і Сигізмунд видали привілей за яким на руських православних поширювалися тіж права що і на литовських католиків. На руських православних землях визнавали Свидригайла і як наслідок війна 1432-1438рр. Почалися прикордонні бої, Свидригайло затягував з генеральною битвою, пересварився з православною церквою спаливши єпископа на вогні. 1435р – битва на р.Святій в якій військо Свидригайла було розгромлене (48 князів загинуло, майже всі рицарі померли). 1436-1438рр – Свидригайла визнавала Київщина, Ч-С, частина Волині, але й вони зрештою визнали Сигізмунда. Сигізмунд пішов проти Ягайла, але в 1440році його вбивають, після чого королем став Казимір. А в 1444 році помирає Польський король і королем став Казимір.

17. Остаточна ліквідація Волинського і Київського воєводства
В наслідок феодальної війни уряд ВКЛ пішов на поступки. Відновлено Київське та Волинське намісництво. Свидригайло з 1440-1452 роки – волинський князь, волинь мала ознаки автономії, судочинство, самостійно збирало податки)Після смерті Свидригайла не було спадкоємців тому Волинське удільне князівство було ліквідоване.

1440р- відновлення Київсько удільного князівства. (князі Олелько Володимирович 1440-1455роки та Семен Олелькович 1455-1470) після смерті Семена Казимир не підтвердив права на Київ його спадкоємцям, а в києві посадив намісника Мартина Гаштольда якого кияни не прийняли «не князь і не роду княжого»1471рік – остаточна ліквідація Київського князівства. В останній третині 15століття в межах політики централізації було ліквідовано останні удільні князівства.

18. проблема давньоруської спадщини в взаєминах ВКЛ і Москви
З кінця 15 століття загострилося протистояння між Москвою та Литвою. Москва завершила збирати навколо себе землі. За правління Івана III 1480 році позбулася залежності від орди і вийшла на кордони з ВКЛ. З 1480року Іван почав називати себе «Государь і великій князь сія Русі»
Претензії Москви базувалися на
1.Рюриковичів
2.Релігію. «Москва – третій рим» тобто захист православ’я
3.Колись жили разом
Наприкінці 15 століття Москва мала чітку стратегію наступу на руські землі ВКЛ, мала достатньо сил, виступала за переділ земель. І як наслідок початок Литовсько-Московських війн.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 220; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь