Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Відбирання проб молока, та підготовка їхя до аналізу



Молоко приймають партіями. Партією вважається молоко від одного господарства, одного ґатунку, в однорідній тарі та оформ­лене одним супроводжувальним документом.

Відбирання проб та їх підготовка до аналізу проводяться згідно з ГОСТ 13928, яким передбачаються загальні правила від­бирання проб (молока, вершків) та правила відбирання проб окре­мого продукту (молока або вершків).

Контроль якості молока та вершків за фізико-хімічними та мікробіологічними показниками здійснюють шляхом аналізу проби, виділеної з об’єднаної проби, складеної для кожної партії продукції.

Проба — це певна кількість молока, відібрана для аналізу.

Точкова проба — проба, взята одноразово з певної частини молока або вершків у флязі, відсіку цистерни.

Об'єднана проба — проба, складена з точкових проб, вміще­них у одну місткість.

Приймання та оцінювання молока починають із зовнішнього огляду тари.

Відбирання проб проводять у присутності здавальника.

Перед відбиранням проб молоко в автомолцистернах рете­льно перемішують 3 – 4 хв. (за наявності механічних мішалок), домагаючись його повної однорідності і не допускаючи спінюван­ня. Молоко у флягах та за відсутності механічних мішалок пере­мішують колотівкою, рухаючи її угору-вниз 8 – 10 разів, також домагаючись повної його однорідності.

Точкові проби відбирають пробовідбірниками (металева або пластмасова циліндрична трубка з внутрішнім діаметром 9 мм по всій довжині) або спеціальною квартою з подовженою ручкою міс­ткістю 0,50 або 0,25 дм3. Відібрані точкові проби зливають у посу­дину, перемішують, отримуючи таким чином об'єднану пробу об'є­мом близько 1,0 дм3. Для проведення аналізу з об'єднаної проби після перемішування виділяють пробу об'ємом близько 0,5 дм3.

У процесі підготовки проб для аналізу за фізико-хімічними показниками молоко перемішують, перевертаючи посудину но менше трьох разів або переливаючи в іншу посудину та назад не менше двох разів, та підігрівають або охолоджують до температу­ри (20 ± 2) °С.

Перед дослідженням консервовану пробу та пробу з відстоя­ним шаром вершків нагрівають до температури (35 ± 5) °С на водя­ній бані температурою (48 ± 2) °С та охолоджують до температури (20 ± 2) °С.

У випадку суперечностей по жиру проба зберігається до вирішення в установленому порядку цих суперечностей, але не більше 1 доби Проба зберігається в холодильнику (з розчином хрома-консервантом). Якщо розходження велике і якщо здатчик не згоден з цим, молоко вертається господарству. Пишеться акт в 2-х екземплярах.

Контроль якості молока, оформлення документації при прийманні молока

Порядок приймання молока

На підприємствах молокопереробних молоко приймається по узгодженому між сторонами графіку. Забороняється приймання молока без пред’явлення господарствами довідок органів ветеринарного нагляду про ветеринарно-санітарне благополуччя молочних ферм-постачальників продукції. Довідки пред’являються господарствами підприємствам молочної промисловості кожен місяць, не пізніше 3-го числа наступного місяця.

Приймання молока 45 хв, якщо затримка молока — приймається по показникам кислотності і температури, які вказані в здаточних документах господарства.

Спочатку необхідно перевірити наявність супровідних документів і заповнення всіх граф в супроводжувальній накладній.

Якщо молоко проходило термічну обробку, то про це повинна бути зроблена помітка.

Молоко приймають партіями в чистій справній тарі. (Партія – це молоко від, одного господарства, одного сорту, в однорідній тарі, оформлене одним супровідним документом).

1. Якщо тара брудна - обмивають.

2. Тару відкривають і перемішують молоко.

3. Визначають запах, колір, однорідність консистенції (відстій жиру, осад на дні, наявність пластівців).

Для підсилення запаху пробу молока 20см3 підігріти до температури 35°С, пробу струшують, відкривають посуд і визначають запах.

Оцінку смаку проводять підігрів молоко до температури 72-75°С з

витримкою 30 сек і охолодив його до 35±2°С.

 

4. Міряють температуру 2 хвилини спиртовим термометром в оправі, або цифровим термометром ТС-101.

5. В молоці, яке прийшло в бідонах граничним методом визначають кислотність. Молоко з підвищеною кислотністю відбраковують. Молоко з кислотністю меншою за 16°Т рекомендується перевіряти на наявність в ньому інгібуючих речовин.

6. Відбирають об'єднану пробу (після сортування по кислотності і органолептичним показникам).

При прийманні молока контроль якості проводять в тій послідовності, яка вказана в таблиці № 1,2.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 217; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь