Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Контроль якості готової продукції. Питання для самоконтролю. Питання для самоконтролю



Якість готового продукту контролюють по показникам, наведеним в таблиці 4.

Пакети, в які упаковані рідкі кисломолочні (як і інші рідкі) продукти, не повинні мати течії, яка залежить як від якості матеріалу, який застосовується при виготовленні упаковки, так і від герметичності повздовжніх швів. Визначення герметичності повздовжніх швів бумажних пакетів рекомендують проводити з дозволеними розчинами фарбників.

Для випробування відбирають 5 пакетів з молочним продуктом. Вибірку пакетів потрібно проводити 3 рази протягом зміни. Кожному зразку вибірки присвоюють порядковий номер. Пакет встановлюють повздовжнім швом донизу, після чого зрізають верхній кут пакета. Пакет звільняють від молочного продукту і ретельно промивають холодною водою. Потім в пакет зливають розчин фарбника так, щоб повздовжній шов був повністю вкритий розчином (товщина шару приблизно 2,5-3,0 см), і витримують протягом 30с. Після витримки розчин зливають в приготовану ємність, а пакет промивають холодною водою до зникнення окрасу. Потім пакет розрізають таким чином, щоб був видний весь повздовжній шов. Герметичність пакета визначають візуально по забарвленню торця повздовжнього шва. Результати досліджень вважають задовільними, якщо проникнення барвника в глибину шва пакета складає не більше 1 мм. При оснащенні фасовочних автоматів аплікаторним пристроєм проникнення в глубину шва недопустимо. Крім того, не допускається наявність тріщин і складок комбінованого матеріалу, по каналам в яких може проникнути фарбник, що свідчить про неякісний пакувальний матеріал. Не допускається також видиме порушення поліетиленового покриття в області повздовжнього шва або біляшовної зони.

При зовнішньому огляді тари контролюють якість і правильність виконаної маркіровки. Кожна пакувальна одиниця повинна мати чітку і якісну маркіровку, виконану в відповідності з вимогами діючої НТД на контролюємий продукт. Відомо, що маркіровку рідких кисломолочних продуктів проводять в період фасування, коли ще не закінчений технологічний процес виробництва продукту. Тому при нанесенні позначення "число або день кінцевого терміну реалізації” повинно бути враховано час до повного закінчення технологічного процесу виробництва продукту, який буде мати місце після фасування. Це такі процеси, як сквашування, дозрівання і охолодження при термостатному способі виробництва і доохолодження (а можливо, і дозрівання) при резервуарному способі виробництва продукту, а також зберігання готової продукції на підприємствах і торгівельній мережі.

У відповідності з діючою НТД на поверхні рідких кисломолочних продуктів допускається незначна кількість відокремлення сиворотки. При необхідності визначають об'ємну долю відокремленої сиворотки.

Умовну в'язкість кефіру встановлюють по ГОСТ 9070-75.

Масову частку вітаміну С визначають періодично, але не менше 1 разу на декаду. Масову частку сухих речовин в кефірі Українському, йогурті визначають вибірково прискореним аналітичним методом періодично, не менше 1 раза в місяць по ГОСТ 3626-73.

Масу компонентів, що вносяться: цукру, смакових і ароматичних речовин, визначають по фактичній закладці. При розбіжності в оцінюванні якості продукту визначення масової частки сахарози або загального цукру в перерахунку на інвертний виконують періодично, не рідше 1 разу на 15 діб по ГОСТ 3628-78.

 

5. Документація з контролю якості і виробництва продукції як і при виробництві пастеризованого молока

 

Питання для самоконтролю

1. Які вимоги нормативної документації ставляться до кефіру ?

2. Які вимоги нормативної документації ставляться до ряжанки?

3. Які особливості контролю виробництва кисломолочних напоїв?

4. Як відбирається проба готової продукції кисломолочних напоїв?

5. Як готується проба кефіру до аналізу?

6. Як готується проба ряжанки до аналізу?

7. Яка документація ведеться при виробництві кисломолочних напоїв?


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 188; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь