Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Продуктів дитячого харчування



1. Для виробництва продуктів дитячого харчування використовується молоко коров’яче незбиране, яке відповідає вимогам ДСТУ 3662-97 вищого та першого ґатунків, але з кількістю соматичних клітин ≤ 500 тис/см3, термостійкістю не нижче другої групи згідно з ГОСТ 25228.

     За показниками безпеки молоко для виробництва продуктів дитячого харчування повинно відповідати додатковим вимогам (пункт 3.8 ДСТУ 3662-97 табл.2), більш жорстким, чим для других продуктів: по вмісту токсичних елементів, мг/кг, не більше ніж: свинцю – 0,05, кадмію - 0,02; пестицидів, мг/кг, не більше ніж ГХЦГ (гама-ізомер) 0,01.

     Пункт 6.7. Термостійкість визначається з кожної партії молока, яка використовується для дитячого харчування та стерилізованих продуктів.

     6.8 Періодичність контролю за показниками безпеки проводиться згідно з вимогами методичних вказівок “Порядок і періодичність контролю продовольчої сировини і харчових продуктів за показниками безпеки” від 27.07.95 МВ 5.08.07/1232; токсичні елементи, пестициди, нітрати, антибіотики у молоці для дитячого харчування визначаються один раз на квартал, а в молоці для загального використання – один раз на півроку.

     Радіонукліди (стронцій-90, цезій-137) визначаються відповідно один раз на місяць та один раз на квартал, мікотоксини (афлатоксини В1 та М1) один раз на рік.

     6.9 Контроль показників безпеки молока виконують атестовані та акредитовані Держстандартом України виробничі та спеціалізовані лабораторії підприємств, установ, та інших організацій на договірних умовах, незалежно від їх відомчої незалежності.

     6.10 Контроль за вмістом залишків кількостей антибіотиків здійснюється лабораторіями, що мають дозвіл на роботу із забрудниками третьої – четвертої груп ризику.

     Мучні і круп’яні компоненти: мука для дитячого і дієтичного харчування (рисова, гречана, вівсяна), толокно, сухі відвари круп.

     Толокно отримують шляхом перемелення круп’яного вівса після спеціальної обробки – топлення.

     Рослинні і тваринні жири.

     Рослинні жири: кукурудзяне і соняшникове масло рафіноване і дезодороване.

     Тваринний жир: топлене масло.

     Вуглеводи і вуглеводні препарати:

     Вуглеводи: Буряковий цукор, молочний цукор.

     Вуглеводні препарати: солодовий екстракт, лактолактулоза, які стимулюють розвиток біфідобактерій в кишечнику дітей.

     Лактулозу отримують на підприємствах молочної промисловості із молочного цукру шляхом лугової ізомерації лактози в лактулозу. Вона менш солодка, ніж сахароза, але солодша, чим лактоза. Продуктами гідролітичного розпаду лактулози являється фруктоза і галактоза.

     Молочно-білкові концентрати

     Казецити, копреципітати, казеїнати, які отримують на основі харчового казеїну.

     Казецит збалансований по К, Na, Mg при оптимальному співвідношенні калію і фосфору, а також містить аніони лимонної кислоти, які сприяють всмоктуванню солей кальцію.

     Копреципітат не має сірковмістимі сироваточні білки.

     Сухі гуманізуючі добавки

     Їх виробляють із підсирної сироватки з застосуванням ультрафільтрації.

     Суха гуманізуюча добавка СГД-УФ, білок сироваточний розчинний РСБ, сироваточний білковий концентрат СБК-УФ і елекродіоліза: сироватка де мінералізована суха СДС-ЄД.

         

     Мінеральні речовини

     Лимоннокислі солі калію і натрію, препарати заліза та ін.

     Вітамінні препарати

     Жиророзчинні вітаміни (А,Д,Е) використовуються в вигляді масляних розчинів різної концентрації, а водорозчинні вітаміни СС, РР, групи В, пантотенова кислота) в вигляді дрібнокристалічних порошків.

     Препарат лізоциму

     Застосовують з ціллю надання продукту великих захисних властивостей (препарат характеризується антимікробними і противірусними діями).

     Закваски і бактеріальні продукти



Контроль виробництва рідких, сухих продуктів дитячого харчування


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 188; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь