Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Стаття 101. Сфера застосування трудового контракту
1. Трудові контракти укладаються з: 1) керівниками і головними бухгалтерами підприємств, установ, організацій; 2) членами колегіального виконавчого органу, заступниками керівника та головного бухгалтера, а також керівниками філій, представництв, відділень та інших відокремлених підрозділів підприємства, установи, організації розташованих в іншій місцевості, у разі коли укладення з ними трудового контракту передбачено установчими документами (статутами, положеннями); 3) спортсменів-професіоналів, їх тренерів та інших фахівців, діяльність яких пов'язана з підготовкою та участю у спортивних змаганнях, за переліком посад, затвердженим Кабінетом Міністрів України; 4) в інших випадках, передбачених законами України. 3. Трудові контракти, за згодою працівника, можуть укладатись з: 1) помічниками адвокатів; 2) помічниками нотаріусів; 3) творчими працівниками засобів масової інформації, організацій кінематографії, театральних та концертно-видовищних організацій та іншими особами, які беруть участь у створенні і (або) виконанні творів мистецтва; 4) в інших випадках, передбачених законами України. 4. У випадку укладення трудового контракту з іншими працівниками, навіть у разі наявності їх згоди на це, трудовий контракт визнається трудовим договором, укладеним на невизначений строк, а його положення, які погіршують становище працівника порівняно з чинним законодавством про працю, в тому числі й установлення строку його дії, визнаються недійсними. 5. Трудовий контракт може бути укладений, як при прийнятті на роботу, так і у подальшому, шляхом переукладення трудового договору. У випадках, передбачених частиною першою цієї статті, коли переукладення трудового договору на умовах трудового контракту є обов’язковим, а працівник на це не погоджується, трудовий договір із таким працівником припиняється в порядку, передбаченому статтею 156 цього Кодексу.
Стаття 102. Строк дії трудового контракту
Трудовий контракт укладається на невизначений строк, якщо його сторони не домовляться про інше, крім випадків, коли трудовий контракт укладається на визначений строк відповідно до законодавства. Стаття 103. Матеріальна відповідальність за трудовим контрактом
1. Трудовим контрактом може бути передбачено застосування до працівника повної матеріальної відповідальності за шкоду, заподіяну з його вини підприємству, установі, організації чи роботодавцю. 2. Трудовим контрактом може бути передбачено застосування до працівника підвищеного розміру матеріальної відповідальності за шкоду, заподіяну з його вини підприємству, установі, організації чи роботодавцю у порівнянні з розмірами, визначеними відповідно до вимог частини першої статті 420 цього Кодексу, але не більше його середньорічного заробітку.
Стаття 104. Засоби забезпечення виконання роботодавцем його обов‘язків за трудовим контрактом
За згодою сторін трудових правовідносин в трудовому контракті можуть бути передбачені будь-які фінансові засоби забезпечення його виконання з боку роботодавця, зокрема, неустойка, порука, гарантія, застава, притримання, завдаток та інші засоби, передбачені законом України.
Стаття 105. Особливості припинення трудових правовідносин за трудовим контрактом
1. У трудовому контракті можуть бути встановлені додаткові порівняно з цим Кодексом та іншими нормативно – правовими актами про працю підстави припинення трудових правовідносин та порядок їх застосування. 2. Сторони не мають права включати до трудового контракту підстави припинення трудових правовідносин, що порочать їх честь та гідність. 3. Трудовим контрактом може бути передбачено незастосування до працівника всіх або окремих підстав припинення трудових правовідносин з ним з ініціативи роботодавця.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 184; Нарушение авторского права страницы