Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 154. Порядок подання працівником попередження про припинення трудових правовідносин за власною ініціативою (за власним бажанням)



1. Працівник попереджає роботодавця про припинення трудових правовідносин за власною ініціативою шляхом подання заяви, в якій має бути викладено вмотивоване прохання про його звільнення. У заяві може бути визначений день, з якого працівник просить його звільнити. Якщо причина, за якою працівник бажає припинити трудові правовідносини, вважається поважною, вона також зазначається у заяві. У разі необхідності до заяви додаються документи або завірені роботодавцем їх копії, які підтверджують наявність у працівника поважної причини для припинення трудових правовідносин.

2. Заява працівника про припинення трудових правовідносин може бути надіслана роботодавцеві поштою або передана за допомогою засобів електронного зв`язку. При цьому підпис працівника на заяві має бути засвідчений нотаріусом, посадовою особою за місцем знаходження у відрядженні, на відпочинку, лікуванні, оператором підприємства зв`язку або іншим способом, що дає можливість ідентифікувати особу, від якої адресовано заяву.

3. Прийняття від працівника заяви про припинення трудових правовідносин підтверджується підписом відповідальної особи на копії заяви працівника про припинення трудових правовідносин і реєстрації цієї заяви у спеціальному прошнурованому журналі, що ведеться роботодавцем чи уповноваженою ним особою.

4. Забороняється відмовляти у прийнятті заяви працівника про припинення трудових правовідносин у зв`язку із відсутністю погодження будь-яких посадових осіб.

5. Днем подання заяви про припинення трудових правовідносин з ініціативи працівника вважається день її реєстрації роботодавцем або його представником.

6. У разі відмови роботодавця (його представника) від реєстрації заяви вона може бути зареєстрована у виборному органі первинної профспілкової організації (профспілкового представника) та негайно відправлена на адресу роботодавця поштою з повідомленням про доставку. У цьому випадку днем подання заяви вважається третій день після її реєстрації у виборному органі первинної профспілкової організації (профспілкового представника) та відправлення її на адресу роботодавця поштою з повідомленням про доставку.

Виборний орган первинної профспілкової організації (профспілковий представник) повинні вжити заходів щодо якнайскорішого доведення заяви працівника про припинення трудових правовідносин до відома роботодавця та повідомити про інцидент державну службу з питань праці.

7. У разі, коли у заяві про припинення трудових правовідносин вказаний день, з якого працівник просить його звільнити, а також відсутнє посилання на причину, яка визнається поважною для припинення трудових правовідносин за власним бажанням, та роботодавець не заперечує проти звільнення працівника з цієї дати, трудові правовідносини припиняються з дати, визначеної у заяві.

Якщо роботодавець не згодний зі звільненням працівника з цієї дати або у заяві дата звільнення не вказана, трудові правовідносини з ініціативи працівника припиняються з наступного дня після спливу строку попередження.

8. Зміна працівником дати припинення трудових правовідносин відбувається шляхом подання ним нової заяви. При цьому попередня заява про припинення трудових правовідносин вважається відкликаною.

9. Звільнення працівника за власним бажанням не проводиться, якщо працівник протягом строку попередження відкликав подану ним заяву, а також у разі, якщо після закінчення строку попередження або на наступний робочий день після дати звільнення, вказаної у заяві, він не залишив роботи, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства про працю не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

10. По закінченні строку попередження про звільнення або на наступний день після дня, за яким працівник просить його звільнити за власним бажанням з поважних причин, він має право припинити роботу.

11. Роботодавець зобов`язаний внести такі зміни до графіку виходу працівників на роботу, щоб робочий час працівника в останній день роботи (день звільнення) закінчувався не пізніше закінчення робочого часу в тих структурних підрозділах, що здійснюють розрахунок з працівниками при звільненні або в інший спосіб забезпечити розрахунок працівника.

12. Роботодавець зобов`язаний так організувати приймання матеріальних цінностей від працівника, який сповістив про припинення трудових правовідносин, щоб воно було закінчене до встановленого терміну припинення трудових правовідносин.

13. Термін припинення трудових правовідносин відкладається на строк, необхідний для закінчення передачі працівником матеріальних цінностей, що знаходились у нього у зв`язку з виконанням трудових обов`язків лише за заявою працівника.

За відсутності такої заяви термін припинення трудових правовідносин не може відкладатись, а матеріальні цінності, що не були передані працівником до моменту припинення трудових правовідносин приймаються комісією, що призначається роботодавцем не менш як із трьох осіб.

14. Проведення службового розслідування чи відкриття дисциплінарного провадження не може бути підставою для відкладення припинення трудових правовідносин за ініціативою працівника (за власним бажанням).

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 188; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2025 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь