Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Загальна характеристика масової інформації та її види в масово-комунікаційній діяльності.



Будь-яку інформацію, що функціонує в суспільстві, називають суспільною.

Будь-яка соціальна інформація може бути призначена для передачі:

А)лише якійсь одній людині;

Б) групі людей з обмеженим доступом

В)призначена для передачі всьому суспільству

Однією з видів суспільної інформації є МАСОВА ІНФОРМАЦІЯ.

МАСОВА ІНФОРМАЦІЯ-вид соціальної інформації, яка зберігається, накопичується, обробляється, передається за допомогою ЗМІ, де присутня масова аудиторія.

Природа масової інформації безпосередньо залежить від характеру діяльності людей в різних соціальних сферах.

Саме інформація, завдяки масовим комунікація, стає всезагальною і виводить людину в світ глобального суспільства, забезпечуючи інтенсифікацію функціонування усієї комунікаційної системи.

До характерних рис масової інформації відносять:

· направленість на масову аудиторію (суспільство, народ, групу, регіон, професію та ін.);

· доступність: легкість сприйняття та засвоєння інформації, зручні способи її отримання;

· відкритість для участі в роботі органів інформації в різних формах (листа, відгуки, вихід в ефір).

· Регулярність отримання інформації

· Можливість інтерактивного обміну інфо взаємодіючих сторін

· Направленість на формування єдиної позиції мас із якихось соціальних проблем

· Здатність орієнтувати маси в реалізації соціально-політичних, економічних, культурно-духовних та інших потреб суспільства

Цінність масової інформації вимірюється, як правило, ступенем споживчої потреби та ефектом її впливу на індивіда.

Кількісна характеристика масової інформації-це міра її споживання та засвоєння, яка залежить від часу, що відводиться індивідам на контакти з ЗМК.

Якісна характеристика масової інформації-користь, цікавість, емоційна забарвленість.

Види масової інформації:

політична, фінансово-економічна, виробнича, спортивна, культурна, розважальна, науково-популярна, рекламно-пропагандистська.

До найбільш значущих засобів масової інформації належать:

періодичне друковане видання; радіопрограма; телепрограма; відео-та кінохронікальних програми; спеціалізовані засоби масової інформації.

Періодичне друковане видання - видання, що має постійне назву, поточний номер і виходить у світ не рідше одного разу на рік, тобто свого роду матеріальний носій із зафіксованою на ньому інформацією з певними реквізитами. До періодичним друкованим виданням відносяться:

газета - періодичне газетне видання, що виходить через короткі проміжки часу, містить офіційні матеріали, оперативну інформацію і статті з актуальних суспільно-політичних, науковим, виробничим та інших питань, а також літературні твори і рекламу.

журнал - періодичне журнальне видання, що містить статті або реферати по різним суспільно-політичним, науковим, виробничим та інших питань, літературно-художні твори, що має постійну рубрикацію, офіційно затверджене як таке.

альманах - збірник, що містить літературно-художні та науково-популярні твори, об'єднані за певною ознакою;

бюлетень - періодичне або триваюче видання, яке випускається оперативно, містить стислі офіційні матеріали з питань, що входять до кола ведення випускаючої його організації.

До друкованим виданням також можуть ставитися інші видання.

Радіопрограма - сукупність періодичних аудіоповідомлень і передач, які мають постійне назву і виходять в радіоефір не рідше одного разу на рік. Радіопрограма також є своєрідним матеріальним носієм, існуючим у вигляді фізичного електромагнітного поля, що відображає те або інше аудіоповідомлення у формі сигналів певного частотного спектра.

Телепрограма, являє собою сукупність періодичних аудіовізуальних повідомлень Аудіовізуальний повідомлення - це інформація, що представляє собою серію пов'язаних між собою кадрів (з супроводом або без супроводу їх звуком), призначена для зорового і слухового сприйняття допомогою відповідних технічних пристроїв. і передач, які мають постійне назву і виходять в телеефір не рідше одного разу на рік. Як і радіопрограма, телепрограма існує у вигляді фізичного електромагнітного поля, що відображає аудіовізуальний повідомлення у формі сигналів певного частотного спектра.

Відео-та кінохронікальних програми - сукупність періодичних аудіовізуальних повідомлень і матеріалів, що мають постійну назву і виходять у світ у світ не рідше одного разу на рік. Відео та кінохронікальних програми існують у вигляді кіноплівок, відеокасет (інших матеріальних носіїв), на яких за певною технологією зафіксовані відео-та звукові сигнали.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 243; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь