Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ



ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

НАКАЗ

 

__22.09.2009_____                                  м. Донецьк                                   №__336___

 

 

Про удосконалення роботи

з питань експертизи тимчасової непрацездатності в органах і

закладах охорони здоров’я області

 

На виконання чинного наказу МОЗ УРСР від 14.03.86 № 150 «О мерах по дальнейшему улучшению экспертизы временной нетрудоспособности и усилению контроля за лечением больных, находящихся на больничных листках», наказу МОЗ України від 13.11.2001 № 455 «Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян», наказу МОЗ України, Мінпраці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004
№ 532/274/136-ос/1406 «Про затвердження зразка, технічного опису листка непрацездатності та Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності», доповнення до цього наказу від 24.11.2006
№ 774/438/207-ос/719, наказу МОЗ України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Положення про експертизу тимчасової непрацездатності» та інших нормативно-правових документів, в яких відображені експертні питання, стандарти медичних технологій діагностично-лікувального процесу

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити:

1.1. Рекомендації щодо організації роботи з експертизи тимчасової непрацездатності в органах і закладах охорони здоров'я (додаються).

1.2. Рекомендації щодо функцій та організації роботи лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (додаються).

1.3. Рекомендації з дотримання вимог при оформленні документів при направленні хворих та інвалідів на МСЕК (додаються).

1.4. Рекомендації з дотримання вимог до заповнення медичних карт амбулаторного хворого під час тимчасової непрацездатності (додаються).

1.5. Рекомендації з дотримання вимог до заповнення медичної документації в денному стаціонарі поліклініки під час тимчасової непрацездатності (додаються).

1.6. Рекомендації з дотримання вимог до заповнення медичних карт стаціонарного хворого під час тимчасової непрацездатності (додаються).

1.7. Склад і положення про обласну раду з питань експертизи тимчасової, стійкої втрати працездатності, реабілітаційного лікування (додаються).

1.8. Склад і положення про конфліктну ЛКК головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації (додаються).

1.9. Рекомендації з оформлення медичної документації при вирішенні питання про раціональне працевлаштування (додаються).

1.10. Перелік питань при проведенні перевірки організації роботи з експертизи тимчасової непрацездатності в лікувально-профілактичних закладах (додається).

2. Рекомендувати начальникам управлінь, завідувачам (начальникам) відділів охорони здоров'я міських рад і райдержадміністрацій, головним лікарям обласних, спеціалізованих закладів, ЦМЛ, ЦРЛ:

2.1. Вжити заходів щодо неухильного виконання нормативно-правових актів з питань експертизи тимчасової непрацездатності.

2.2. Забезпечити особистий контроль за організацією роботи з даного питання, визначити та затвердити відповідальних осіб.

2.3. Наказ довести до відома усіх підлеглих лікувально-профілактичних закладів та їх підрозділів.

3. Визнати таким, що втратив чинність наказ управління охорони здоров’я облдержадміністрації від 10.01.2001 № 4 «Про заходи щодо удосконалення експертизи тимчасової непрацездатності в лікувально-профілактичних установах області».

4. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника начальника головного управління облдержадміністрації Циганок Т.В. та заступників начальника головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Качура О.Ю., Попова С.В.

 

 

Начальник головного управління                                                 О.В. Аніщенко


ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                      Наказ головного управління

                                                                      охорони здоров'я

облдержадміністрації

                                                                      _22.09.2009__ № __336____

 




Рекомендації

Консультативні роз’яснення

В окремих випадках

1. Хворому, який працює в двох різних установах, підприємствах, листок непрацездатності видається на загальних підставах, який пред’являється за основним місцем роботи, а ксерокопія листка непрацездатності, завірена за основним місцем роботи підписом керівника та головного бухгалтера, печаткою підприємства, установи, надається в іншу установу, підприємство.

2. У випадках, коли лікуючим лікарем є завідувач відділення, листок непрацездатності після 10 днів тимчасової непрацездатності, при необхідності, продовжується з одним із заступників головного лікаря, тобто з порядком, визначеним наказом головного лікаря.

3. Якщо в період лікування за листком непрацездатності в поліклініці у зв’язку з травмою з тривалими термінами лікування виникло гостре захворювання:

- в амбулаторно-поліклінічних умовах листок непрацездатності продовжується, при необхідності, у зв’язку з травмою з одночасним лікуванням гострого захворювання;

- при гострому захворюванні, яке потребує стаціонарного лікування, листок непрацездатності в стаціонарі оформлюється, як продовження (попереднього з приводу травми). У листку непрацездатності стаціонару вказуються обидва діагнози (гостре захворювання і травма). В графі «причина непрацездатності» підкреслити «загальне захворювання - 1». При відновленні працездатності у зв’язку із гострим захворюванням, листок непрацездатності у зв’язку з травмою продовжується при наявності ознак тимчасової непрацездатності.

4. Зберігати в медичній карті амбулаторного (стаціонарного) хворого заяву-клопотання громадянина на лікування за листком непрацездатності в закладі охорони здоров’я поза постійним місцем проживання чи роботи, в т.ч. із інших адміністративних районів міста, після письмового погодження з головним лікарем та зареєстрованим, як вхідний документ з датою та номером, печаткою ЛПЗ. Закриття листка непрацездатності засвідчувати підписом головного лікаря ЛПЗ і круглою печаткою закладу охорони здоров’я.

Забезпечити зберігання медичних карт амбулаторного хворого в реєстратурі ЛПЗ після закінчення лікування поза постійним місцем проживання чи роботи.

5. Здійснювати видачу дублікату листка непрацездатності за рішенням ЛКК при наявності довідки з місця роботи за підписом керівника підприємства (закладу) та головного бухгалтера. Терміни тимчасової непрацездатності, відмітки про порушення режиму, наявність алкогольного сп’яніння в дублікаті повинні бути відповідними із записами в медичній документації та з даними листка непрацездатності, замість якого оформлений дублікат.

В графі «Звільнення від роботи» записати загальний термін тимчасової непрацездатності одним рядком за підписами голови ЛКК, завідувача відділення, лікаря.

6. З метою додержання конфіденційності про місце лікування ВІЛ-інфікованого хворого та хворого на СНІД видавати листок непрацездатності за період стаціонарного лікування в обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом (за минулий час) за рішенням ЛКК лікувально-профілактичного закладу, за місцем спостереження, на підставі виписки із медичної карти стаціонарного хворого з відображенням в ній дат огляду хворого завідувачем відділення, рішення ЛКК, завіреної печаткою обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом та особистими підписами та печатками завідувача відділення, лікаря.

7. Забороняється видавати листок непрацездатності за період лікування в приватних лікувальних закладах.

8. Вирішувати питання щодо видачі наступного листка непрацездатності після визнання хворого інвалідом у зв’язку з захворюванням, яке призвело до інвалідності, за умови уточнення даних з місця роботи про виконання рекомендацій МСЕК в частині працевлаштування та відпрацьований час.

9. Вирішувати комісійно питання щодо працездатності хворого у зв’язку із захворюванням або із наслідками травми, у випадках, коли хворий з цієї причини напередодні визнаний інвалідом при огляді на МСЕК.

10. Вважати безперервним випадком тимчасової непрацездатності:

- у разі, якщо особа після відновлення працездатності (що підтверджується закриттям листка непрацездатності – «стати до роботи») стала непрацездатною з приводу того самого захворювання, травми до виходу на роботу або відпрацювала неповний робочий день;

- при безперервному лікуванні (або з перервою на вихідні дні) за листком непрацездатності у зв’язку із етіопатогенетично порідненими захворюваннями або з їх ускладненнями.

11. У випадках повторного звернення хворого до лікаря наступного дня або через вихідні після закриття попереднього листка непрацездатності з позначкою «працездатний», видавати наступний документ тільки після сумісного огляду із завідувачем відділення.

12. Попереджати хворих:

- перед направленням хворого на МСЕК – про закриття листка непрацездатності датою реєстрації документів на МСЕК при встановленні інвалідності;

- про заборону виправлення у листку непрацездатності пп. 2.4 у графі «причина непрацездатності»;

- про неможливість видачі та оплати листка непрацездатності у випадках, коли хворий після встановлення інвалідності не приступив до праці, а знову звернувся за листком непрацездатності з того ж захворювання (травми);

- про надання застрахованим особам, які працюють на сезонних і тимчасових роботах, допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, на 75 календарних днів протягом календарного року.

13. Обґрунтовувати в медичній документації виправлення у листку непрацездатності в графі «причина непрацездатності» невиробничої травми на виробничу за рішенням ЛКК при наявності необхідних документів.

14. Видавати листки непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною віком до 3-х років на підставі довідки (з датою та реєстраційним номером) про те, що матір не знаходиться у відпустці без збереження заробітної плати, частково оплачуваній відпустці для догляду за дитиною до 3-х років (із значенням з якої дати), та про те, що вона або член сім’ї не отримують допомогу у зв’язку з доглядом за дитиною.

15. Вирішувати питання щодо видачі листка непрацездатності працюючій особі, яка здійснює догляд за дитиною віком до трьох років, дитиною-інвалідом віком до 18 років, у випадку хвороби матері (опікуна, іншого члена сім’ї, який перебуває у відпустці для догляду за дитиною віком до 3-х років, виховує дитину-інваліда віком до 18 років):

- на підставі довідки із поліклініки чи стаціонару, що засвідчує захворювання (а також перебування в пологовому відділенні) матері (опікуна, іншого члена сім’ї, який знаходиться у відпустці для догляду за дитиною віком до 3-х років, виховує дитину-інваліда віком до 18 років), на період, коли вона за висновками лікаря не може здійснювати догляд за дитиною, але не більше термінів, зазначених в п. 4.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян;

- терміни листка непрацездатності повинні бути підтверджені відповідною довідкою;

- продовження цього листка непрацездатності проводити згідно з вимогами п. 2.2 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян;

- видавати листок непрацездатності працюючій особі, яка доглядає за дитиною до 3-х років, дитиною-інвалідом до 18 років, у разі знаходження матері в стаціонарі у зв’язку з доглядом за іншою дитиною, що хворіє. В цьому випадку в медичній карті стаціонарного хворого і довідці робиться відмітка про рішення ЛКК ЛПЗ про те, що дитина при знаходженні в стаціонарі потребує виключно догляду матері з детальним обґрунтуванням даного рішення;

- при видачі листків непрацездатності за доглядом за дитиною до 3-х років, дитиною-інвалідом до 18 років не має значення – чи є мати застрахованою особою, чи ні.

16. Видавати листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю і пологами вагітній жінці, яка звернулась у лікувально-профілактичний заклад не за місцем проживання чи роботи, згідно з п. 1.9 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян.

17. У разі передчасних пологів до 30 тижнів вагітності під час стаціонарного лікування вагітної у відділенні патології вагітних, листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами видавати з дня пологів (п. 6.5 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян). Листок непрацездатності до дня передчасних пологів, якщо вагітна перебувала у відділенні патології вагітних, видавати у зв’язку з патологією вагітності (загальним захворюванням).

18. Видавати листок непрацездатності (крім жінок, яких віднесено до
І-IV категорії, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС) на додаткові
14 календарних днів при патологічних пологах і багатоплідній вагітності, ускладненнях у післяпологовому періоді в лікувально-профілактичному закладі (за місцем наступного спостереження), як продовження попереднього, на підставі запису в історії пологів та обмінній карті вагітної, засвідченого підписом головного лікаря та печаткою лікувально-профілактичного закладу, де відбувались пологи.

19. Видавати на загальних підставах листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами під час перебування жінки у відпустці для догляду за дитиною.

20. Не допускати заміни довідки для призначення і виплати державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами жінкам, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (за формою № 147/о) на листок непрацездатності, незважаючи на подальше працевлаштування (після оформлення довідки).

21. Повідомляти регіональні відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про необхідність заміни довідки за формою 147/о на листок непрацездатності у випадку письмового підтвердження факту, що вагітна працювала до 30 тижнів вагітності, незважаючи на зазначення в Індивідуальній карті вагітної і породіллі за формою № 111/о – «не працює».

22. У випадках, коли вагітна жінка знаходиться на стаціонарному лікуванні, видавати листок непрацездатності або довідку за формою № 147/о вагітній жінці у зв’язку з вагітністю і пологами з 30 тижнів вагітності в жіночій консультації.

23. Працюючим пенсіонерам, працюючим інвалідам листок непрацездатності видавати на загальних підставах.

24. Видавати за рішенням ЛКК «доплатний-трудовий» листок непрацездатності терміном до 2 місяців (на період тимчасового працевлаштування) непрацездатній особі на своїй роботі з професійним захворюванням або з туберкульозом, яка без шкоди для роботи та без порушення режиму лікування може виконувати роботу.

Продовження листка непрацездатності проводити згідно з
п. 2.2 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян. Одночасно з листком непрацездатності оформити висновок ЛКК з рекомендацією про працевлаштування. В листку непрацездатності відмітити терміни працевлаштування за підписом голови ЛКК та печаткою ЛПЗ. «Доплатний» листок непрацездатності видавати після закінчення гострого періоду захворювання та у випадках сприятливого трудового прогнозу, якщо хворий повернеться до колишньої роботи.

    25. Довідку про тимчасову непрацездатність студента, учня технікуму, професійно-технічного училища, про хворобу, карантин і інші причини відсутності дитини, яка відвідує школу, дитячий дошкільний заклад (форма № 095/о), довідку за формою № 138/о, довідку довільної форми для центрів зайнятості у разі тимчасової непрацездатності видавати та продовжувати згідно з вимогами пп. 2.2 та 4.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, за особистим підписом лікаря, завідувача відділення, в терміни більш 30 днів – голови ЛКК.

    26. Видавати листок непрацездатності постраждалим від наслідків аварії на ЧАЕС, віднесеним до І категорії, на весь період лікування в санаторіях і спеціалізованих лікувальних закладах з урахуванням часу проїзду туди й назад.

    27. Видавати листок непрацездатності хворим на туберкульоз у стадії ремісії на санаторне-курортне лікування з урахуванням щорічної відпустки.

28. Дозволити лікарям загальної практики – сімейної медицини видавати листки непрацездатності хворим з ознаками втрати працездатності у зв’язку з хворобами, згідно з кваліфікаційною характеристикою даної спеціальності, за умови обов’язкової консультації хворого у відповідного фахівця.

29. Не видавати листок непрацездатності застрахованим особам, направленим лікувально-профілактичними закладами в стадії ремісії на планове оздоровлення в клініку науково-практичного об’єднання «Реабілітація» м. Ужгорода.

    30. У випадках тривалого стаціонарного лікування та необхідності надання листка непрацездатності для чергового одержання допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю в графах «звільнення від роботи» і «перебував в стаціонарі» відмічаються відповідні терміни лікування, в графі «стати до роботи» записується «продовжує хворіти». Далі на новому бланку листка непрацездатності (продовження попереднього) в графі «перебував в стаціонарі» відмічається загальна тривалість стаціонарного лікування, в графі «звільнення від роботи» – терміни за мінусом днів, які вказані в попередньому листку непрацездатності.

    31. При направленні тимчасово непрацездатних хворих в обласні госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни та Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни (з урахуванням строків проїзду) видавати листок непрацездатності до від’їзду в госпіталь за рішенням ЛКК лікувально-профілактичного закладу за місцем проживання.

    Після отримання виписки із медичної карти стаціонарного хворого із госпіталю вирішувати питання рішенням ЛКК щодо закриття листка непрацездатності в тому ж лікувально-профілактичному закладі.

 

 

Перший заступник начальника

головного управління                                                    Т.В. Циганок

 

Головний позаштатний спеціаліст

головного управління з

експертизи тимчасової непрацездатності                                К.В. Чубар


ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                      Наказ головного управління

                                                                      охорони здоров'я

облдержадміністрації

                                                                      _22.09.2009_ № _336____

 

        





Рекомендації

Основні функції ЛКК

    • Вирішує питання з експертизи тимчасової непрацездатності за поданням лікаря та завідувача відділення (за наявністю документу, що засвідчує особу) після особистого огляду та вивчення даних медичної документації щодо обстеження, подальшого лікування, надання рекомендації з раціонального працевлаштування та інших питань.

    • Контролює правильність проведеного обстеження, встановленого діагнозу, призначеного лікування, обґрунтованість видачі та продовження документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян.

    • Ухвалює рішення щодо направлення хворих при необхідності на консультацію, обстеження та лікування, встановлення зв’язку захворювання з умовами праці до спеціалізованих закладів охорони здоров’я.

    • Вирішує питання про направлення хворих на огляд МСЕК або консультацію у випадках, затверджених постановою КМУ від 04.04.94 № 221 «Про затвердження Порядку організації та проведення медико-соціальної експертизи втрати працездатності», та згідно з іншими нормативно-правовими документами.

    • Приймає рішення у зв’язку з розглядом різних соціальних питань, відображених у постановах КМУ, наказах Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти України, інших міністерств, постановах правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництв та професійних захворювань.

 

Рекомендації

Оформлення

Рекомендації

Рекомендації

Щодо дотримання вимог

Рекомендації

Склад та положення

 

Положення

Склад та положення

Положення

Рекомендації

Перелік питань

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 225; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.04 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь