Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Щодо функції та організації роботи



Лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу

    Функції та організація роботи лікарсько-консультативної комісії (далі – ЛКК) лікувально-профілактичного закладу (далі – ЛПЗ) затверджені наказом МОЗ України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Положення про експертизу тимчасової непрацездатності», іншими наказами Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства фінансів України, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти України, чинним законодавством, постановами Кабінету Міністрів України.

Склад ЛКК та його резерв, змінний графік роботи, профільність засідань ЛКК затверджуються наказом головного лікаря. У багатопрофільних закладах охорони здоров’я не забороняється створення окремих ЛКК у наступних підрозділах: поліклініці, стаціонарі, дитячих поліклініках (консультаціях), жіночих консультаціях.

    ЛКК організується в лікувально-профілактичних закладах, клініках медичного університету, науково-дослідних інститутів у складі заступника головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності – голови ЛКК, завідувача відповідного відділення та лікуючого лікаря. При відсутності посади заступника головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності в штатному розкладі, функції голови ЛКК покладається на керівника закладу або на відповідальну особу, визначену наказом.

    У стаціонарних відділеннях ЛКК може очолювати заступник головного лікаря з медичної частини, дитячих поліклініках (консультаціях) – завідувач поліклініки (консультації), жіночих консультаціях – завідувач консультації, які підпорядковуються заступнику головного лікаря з ЕТН.

    Головним лікарям закладам охорони здоров'я вивільнити голів ЛКК від невластивих, додаткових необґрунтованих обов’язків, завдань.

Розробити функціональні обов’язки секретаря ЛКК.

    Засідання ЛКК можуть бути виїзними в структурних підрозділах, філіалах закладів охорони здоров’я (розташованих на різних територіях), підвідомчих лікувально-профілактичних установах, на підприємстві, контрольні – з метою контролю за середніми термінами лікування, обґрунтованістю продовження листків непрацездатності, а також одномоментні вибіркові. Регулярно проводити спільні засідання ЛКК і МСЕК.

    При необхідності розглядати експертні питання на позачергових засіданнях ЛКК, тобто в робочому порядку.

    На засідання ЛКК залучати, при необхідності, представників Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, профспілкових комітетів, підприємств.

    Графік засідань ЛКК доводиться до відома населення, лікарів, завідувачів відділень, головних спеціалістів, підвідомчих закладів охорони здоров’я, підприємств, які розташовані на території лікувально-профілактичної установи, відділень Фондів соціального страхування.

    В обласних багатопрофільних та спеціалізованих лікувально-профілактичних закладах затверджуються графіки засідань ЛКК для хворих із лікувально-профілактичних закладів міст і районів зі складними та конфліктними експертними питаннями.

 

Основні функції ЛКК

    • Вирішує питання з експертизи тимчасової непрацездатності за поданням лікаря та завідувача відділення (за наявністю документу, що засвідчує особу) після особистого огляду та вивчення даних медичної документації щодо обстеження, подальшого лікування, надання рекомендації з раціонального працевлаштування та інших питань.

    • Контролює правильність проведеного обстеження, встановленого діагнозу, призначеного лікування, обґрунтованість видачі та продовження документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян.

    • Ухвалює рішення щодо направлення хворих при необхідності на консультацію, обстеження та лікування, встановлення зв’язку захворювання з умовами праці до спеціалізованих закладів охорони здоров’я.

    • Вирішує питання про направлення хворих на огляд МСЕК або консультацію у випадках, затверджених постановою КМУ від 04.04.94 № 221 «Про затвердження Порядку організації та проведення медико-соціальної експертизи втрати працездатності», та згідно з іншими нормативно-правовими документами.

    • Приймає рішення у зв’язку з розглядом різних соціальних питань, відображених у постановах КМУ, наказах Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти України, інших міністерств, постановах правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництв та професійних захворювань.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 257; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь