Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Гімнастика як засіб і метод фізичного виховання дитини.



Гімнастика – система спеціально підібраних фізичних вправ і науково розроблених методичних положень, спрямованих на рішення задач всебічного фізичного розвитку і оздоровлення дитини. Вона передбачає оздоровлення і всебічну фізичну підготовленість дитини до різноманітної діяльності, формування фізичної досконалості, сприяє вихованню життєво-важливих рухових навичок, а також, надає рухам красу, граційність, точність, забезпечує розвиток таких психофізичних якостей як швидкість, спритність, гнучкість, витривалість, підвищує емоційність занять, виховує естетичний смак, виразність рухів.

У гімнастиці можуть бути використані різноманітні фізичні вправи, що сприяють рішенню завдань всебічного фізичного виховання. В гімнастиці можна здійснювати відносно точний, вибірковий вплив на будову і функції організму. Характерні для гімнастики методичні прийоми дають можливість за допомогою фізичних вправ цілеспрямовано впливати на окремі органи і окремі м’язові групи, а також розвивати різноманітні фізичні якості.

В гімнастиці можливе відносно точне дозування фізичного навантаження: різноманітні вправи використовуються у відповідності з підготовленістю дітей і врахуванням їх впливу на організм.

В цілях підвищення емоційності занять, виховання естетичних почуттів, точності і виразності рухів, при проведенні гімнастики доцільно використовувати музику [3, с. 103 – 104].

Отже, процес навчання в гімнастиці є загально розвивальним: виховується вміння оцінювати власні можливості, з’ясовувати загальні закономірності рухової діяльності. Це здійснюється шляхом розподілу навчальних завдань, широкого застосування аналізу і синтезу рухів, комбінування рухів в нові рухові дії і вивчення різноманітних фізичних вправ.

 

Види гімнастики

У системі фізичного виховання дитини дошкільного віку розрізняють різні види гімнастики: загально розвивальна гімнастика за спортивним спрямуванням (художня гімнастика, атлетична та ін.), прикладна, або лікувальна [3, с. 104 – 106] (див. схему 3).

Основна гімнастика – спрямована на укріплення здоровя, загальної фізичної підготовленості, загартування організму, виховання правильної постави, укріплення внутрішніх органів і їх систем (серцево-судинної, дихальної). До змісту основної гімнастики входять стройові вправи, загально розвивальні і основні рухи.

Виконання фізичних вправ проводиться на гімнастичному знарядді, за допомогою гімнастичного обладнання. Крім того гімнастичні вправи можуть бути динамічними (спрямованими на більш повне використання усіх рухових сил при виконанні фізичних вправ і одночасне зменшення сил гальмування) і статичними (пов’язані з нерухомим збереженням будь-якого положення тіла і його пози) .

Гігієнічна гімнастика спрямована на укріплення здоров’я дитини, виховання правильної постави, вдосконалення функціональних систем організму. Засобами гігієнічної гімнастики є загально розвивальні вправи у поєднанні з загартовуючи ми процедурами.

Гімнастика зі спортивною спрямованістю – має за мету підвищення загальної фізичної підготовленості людини. У роботі з дітьми дошкільного віку можна використовувати лише її елементи.

Художня гімнастика включає в себе вправи спортивної спрямованості. Це можуть бути вправи без предметів, або з предметами. Відмінною особливістю художньої гімнастики є її зв’язок з музикою, і елементами танцю, емоційна виразність рухів, їх краса і граційність.

Схема 3

              

У художній гімнастиці широко використовується художній рух – система фізичних вправ переважно танцювального характеру. До художніх рухів належать кроки, повороти, обертання, стрибки; при цьому створюються композиції, які поєднуються з певною музикою.

До спортивних видів гімнастики належить акробатика (від грец. «той, що підіймається вгору»). У дошкільних установах використовуються окремі елементи акробатики, в основному це передуючі акробатичним вправам рухи, які підготовляють дитину до виконання вправ у дошкільному віці.

Ритмічна гімнастика уявляє з себе систему фізичних вправ, що виконуються під музику. Ритмічна гімнастика сприяє розвитку в дітей м’язової свободи, виразності, краси, граційності, ритмічності рухів. Вона розвиває музичність, почуття ритму. В дошкільних установах в різні форми рухової діяльності: ранкову гімнастику, ввідну частину фізкультурного заняття, або як ритмічні блоки в основну їх частину і інші види діяльності.

До прикладної гімнастики належить лікувальна гімнастика, або лікувальна фізкультура, яка спрямована на відновлення здоров’я. вона використовується для покращення стану нервової системи, підвищення тонусу організму, зняття негативних емоцій, покращення тіло будови, виправлення постави. Оскільки у дошкільному закладі в системі фізичного виховання велике місце належить основній гімнастиці, роздивимось її більш детально.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-20; Просмотров: 211; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь