Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Сучасні західні тенденції розвитку суспільства



 «Зле дратувати людей, відступаючи від прийнятих ними звичаїв, але ще гірше відступати від вимог совісті і розуму, потураючи людським звичаям» [76, с.502].

    Сьогодні ми спостерігаємо активний економічний розвиток країн Заходу, разом з прагненням людей, що проживають в цих країнах, до чуттєвих насолод. З точки зору ведичної культури країни Західного світу уособлюють надмірний ріст артхи, тобто економіки, та ками, тобто прагнення до чуттєвих насолод, без належної уваги до дхарми, тобто до закону природи, до етики, а також до мокши, тобто до духовного зростання. В результаті ми можемо спостерігати різні аномалії, як то одностатеві шлюби, або проживання в будинку або квартирі разом з собаками або іншими тваринами. Ведична культура не схвалює проживання тварин в будинку. Згідно Вед тваринам місце на вулиці.

Сучасна культура влаштована так, щоб чоловікам було легко зосередитися на багатьох жінках одночасно. Реклама, вітрини, телебачення, журнали та інтернет переповнені показом безлічі красивих жінок, готових посміхатися кожному чоловікові, завдяки чому вони стають легко доступними. Присутність красивих жінок збуджує чоловічий розум, і він активізується для задоволень, в передчутті яких атмосфера стає піднесеною і творчою.

Але прагнення уособлює лише поверхневий погляд на об'єкти почуттів. Наприклад, тіло красивої жінки можна розглянути з різних точок сприйняття. Духовна людина побачить в ньому душу або, іншими словами, особистість. Лікар побачить тіло як місце для хвороб. Натхненний поет або художник може побачити в ньому німфу, виткану з сонячних променів. Практична людина оцінить, наскільки працездатне це тіло. А хтивий чоловік сприйме лише форми і запахи. Його погляд буде поверхневим і примітивним, подібно погляду тварини.

Якщо чоловік та дружина утворили сім'ю на основі жадання, то, без сумніву, вона буде мати розвиток до тих меж, де знаходяться їх моральність і совість. В 39-му вірші третього розділу Бхагавад-Гіти сказано: «Так чисту свідомість мудрої живої істоти покриває її вічний ворог – жадання, яке ніколи не задовольнити, і яке палає, як вогонь» [13].

В своїй книзі «У світлі істини Грааля» Абд ру шин в цьому контексті констатує: «Сучасна людина в цьому відношенні не нормальна, бо в неї закладено хворобливий, десятикратно перебільшений статевий інстинкт. Йому-то вона найрізноманітнішими способами і прагне спорудити культ, що незаперечно веде до смерті всього людства» [34].

Ведична культура несумісна з надмірною діловитістю жінок. Ведична культура несумісна з похоронними обрядами. Згідно Вед трупи потрібно спалювати, – це чистіше в усіх відношеннях: фізично щоб не отруювати землю трупними отрутами; духовно щоб допомогти душі швидше розлучитися з тлінним тілом. В слов’янських Ведах є заповідь: «Не не отруюйте, Ви, тліном людським Святу землю Предків Ваших, як це роблять язичники. А робіть для померлих близьких своїх, Кроди Великі і лодьї просторі, єднаючи всіх померлих своїх із Чистим Священним Вогнем» [95, c. 97].

В наш час не вчать етикету з малих років, ні батьки, ні школи. Сьогодні переважна більшість християн лише називає себе християнами. Напевно Ісус Христос, якби прийшов, був би незадоволеним тим, що зараз відбувається в житті християн, а саме – алкоголізм та психологічна хвороба віруючих в Христа. Всемогутній не садомазохіст.

В Біблії нічого не сказано про Всевишнього. В писанні ясно сказано, що Ісус – це син Божий, посланник Божий, один з нас, уповноважений на особливу місію, але ніяк не Вседержитель. Якби Ісус зараз прийшов, він би напевно наказав стратити всіх священиків. Можна припустити, що в Середньовіччі люди вірили в Верховного Вседержителя і в Його посланника Ісуса, і трималися святості. Але, як нам відомо з історії, утвердження християнства і його поширення було скоєно аж ніяк не по божому, нелюдськи, негуманно, не по «європейськи», не «демократично», а по-варварськи, з війнами, зі спаленням на вогнищах інакомислячих.

Цілком ймовірно, що Біблія переписувалась не один раз, але, так чи інакше, в сучасній Біблії ми знаходимо наступний вираз Ісуса Христа: «Не мир я прийшов принести в ваші родини, але меч», що повністю суперечить ведичній культурі і інституту сім'ї зокрема. Навіщо нашим родинам меч? Нам потрібна злагода та любов. Нажаль християнство не має того благого впливу на серця людей, на культуру, на освіту, на виховання, яке воно мало в Середньовіччі. За порятунок християнської релігії та ідеології взявся проповідник «Фінальної Біблії» Абд ру Шин, що дословно означає «Син Світла» [34].

Краще бути щирим шукачем духовності, ніж сліпо приймати на віру все, що тобі нав'язують "батьки церкви". Інша сторона християнства, що не менше вимагає термінового хірургічного втручання, – це джерело християнства, іудаїзм. Євреї примудрилися назвати себе богом обраним, першокласним, головним, найважливішим народом на Землі, чим викликали презирливе ставлення до себе іншими націями. Світова спільнота – це теж сім’я, і ми маємо дбати про добробут та доброчесність в нашій великій сім’ї, так само, як і в маленькій.

«Хто знає одну релігію – не знає жодної» [68, c. 264]. Це твердження сьогодні є актуальним, і в той же час є небезпечним для щирих шукачів справжньої духовності та справжньої святості, адже сьогодні законодавством багатьох країн світу дозволено будь-кому створювати власну релігію, побудовану на власній, часто безглуздій філософії. Все це є перешкодою на шляху щирих шукачів духовної досконалості і прилучення до Всевишнього. Нажаль сьогодні в будь-якій релігії є свої темні плями і свої мінуси.

Як відомо, алкоголізм, наркоманія, незаконний секс, крадіжництво, погане харчування – все це визнано представниками офіційної науки проблемами сучасного суспільства. Однак нам би хотілося більше акцентувати увагу на нездоровому харчуванні, а саме на м’ясоїдстві. Якщо про алкоголізм, наркоманію, і, якщо пощастить, про наслідки «необдуманого» сексу ми чуємо зі шкільних років, то про шкоду вживання м'яса більшості населення мало що відомо. Більш того, сьогодні це сприймається як здорове харчування, рекламується по телебаченню, і стверджується лікарями, як необхідне харчування. [53].

Забруднення навколишнього середовища – ціна, яку доводиться платити за вживання в їжу м'яса. Злив стічних вод, скидання відходів з м'ясних комбінатів та тваринницьких ферм в річки та водойми є однією з основних причин їх забруднення. Джерела чистої питної води не лише забруднюються, але і поступово виснажуються, і особливо марнотратно витрачає воду саме м'ясна промисловість. В слов'янських Ведах є заповідь: "Не харчуйтеся їжею з кров'ю, бо будете як звірі дикі, і багато хвороб поселяться в вас. Ви харчуйтеся їжею чистою, що росте на полях і в садах ваших – знайдете ви тоді сили світлі, сили багаті, і не наздоженуть вас хвороби і муки зі стражданнями» [95c. 92].

В інтернет можна знайти новини про те, що в Нідерландах суди почали забирати дітей у батьків, викритих в гомофобії та в будь-яких інших видах нетерпимості до ЛГБТ-спільноти.

В рамках програми «Майбутнє покоління», що стартувала ще в 2015 році, цей захід повинен стати органічним доповненням до шкільної системи виховання толерантності та взаємоповаги. Раніше в Нідерландах каралися лише публічні прояви гомофобії, однак згідно з прийнятим влітку закону, навіть приватні висловлювання такого плану, а також обґрунтовані підозри в нетерпимості до ЛГБТ-спільноти є приводом для штрафу і позбавлення батьківських прав [29].

Про нововведення на Facebook агентство Associated Press повідомило: «Нові можливості вибору статі можливі для користувачів Facebook в США». Деякі подробиці повідомляє ВВС: інтернет-гігант пропрацював з ЛГБТ-активістами всі варіанти найменувань, гендерну ідентичність можна зберігати в таємниці.

Поки також невідомо, коли 54 нових варіанти гендерної ідентичності стануть доступні користувачам Facebook межами США. Нарешті, в розділі «управління сторінкою» можна буде встановити не стандартне звернення «він / вона», а нейтральне, наприклад, «воно». Професійного перекладу всіх 54 «варіацій статі» на російську мову поки немає [4], [45].

Про це пишуть різні сайти: «Як відомо, статей спочатку було 2. Після сексуальної революції їх стало 6 разом з представниками ЛГБТ спільнот. Але яке ж було здивування багатьох нормальних людей, коли одна з найбільших соціальних мереж в світі Facebook, раптом запропонувала своїм англомовним користувачам в позиції стать / gender зробити вибір вже не з 2-х і не з 6, а з 58 гендерів, причому, посилаючись на офіційні документи і класифікатори, схвалені в ООН, Євросоюзі і ПАРЄ » [38].

Що ми можемо сьогодні зробити, щоб уникнути всього цього? Вчитися. На допомогу нам прийдуть міжнародна асоціація актуалізуючого психоаналізу та андрогінаналізу, яку очолює доктор філософських наук, Хамітов Назіп Віленович [44], аюрведа, Шрімад Бхагаватам, кама-сутра [46], а також напрацювання досвідчених психологів.

Так, наприклад, сайт www.realove.ru рекомендує: «Працювати над спілкуванням; вчитися компромісів; намагатися зрозуміти інших; підтверджувати цінність, гідність і значення свого чоловіка (своєї дружини); мати позитивне і підбадьорливе судження; практикувати довірливість; чекати слушного часу; ділитися своїми почуттями; уникати читати чужі думки; завжди відповідати на питання; бути чесним» [42].

Сьогодні багатьма психологами західного суспільства стверджується, що основна причина зрад – це сексуальна незадоволеність. Якщо в сім'ї думають тільки про секс, тоді сексуальна незадоволеність рано чи пізно обов'язково з'явиться по тій причині, що цей тип радості має одну погану якість. При сильному зануренні в сексуальні відносини подружжя обов'язково починає набридати один одному, і як результат, з'являється таємне бажання шукати собі більш цікаві відносини на стороні, що і називається простим словом «розпуста». Тому відповідальність чоловіка повинна виражатися не лише в тому, щоб виглядати дуже солідно та вести активне сексуальне життя, але і в тому, щоб в сімейному житті основний акцент був спрямований на духовний розвиток та на більш піднесені відносини, інакше сім'я неминуче поступово почне розвалюватися.

    При бажанні займатися самоусвідомленням взаємна повага в сім'ї завжди зростає і міцнішає. Тому кожна жінка, яка бажає жити щасливо, повинна намагатися собі вибрати серйозного чоловіка, який спрямований удосконалювати свої якості характеру, прагне духовно розвиватись, намагається менше думати про задоволення своїх тваринних потреб. Цікаво відзначити, що будь-яка порядна дівчина мріє саме про такого чоловіка, але якщо в силу недосвідченості вона потрапляє під вплив подружок з зіпсованими поглядами на життя, то з'являється бажання думати, що нахабні хлопці, які думають тільки про секс – і є справжні чоловіки.

Сьогодні в світі в сфері освіти та виховання дітей ми бачимо досить сумну картину. Розлучення в сім'ях ростуть з кожним днем, а цнотливість жіночої, як і благородність чоловічої статі залишає бажати кращого. Сьогодні всіляко стимулюються демонічні нахили проявляти насильство і займатися сексом. ЗМІ, інтернет всіляко намагаються нав'язати секс, як норму життя, підсовуючи зображення напівроздягнених та повністю роздягнених жінок.

«Споглядаючи об'єкти, що приносять задоволення почуттям, людина розвиває прихильність до них, з прихильності розвивається прагнення, а з жадання – гнів. Гнів породжує оману, а омана затьмарює пам'ять. Слідом за пам'яттю зникає розум, і тоді, позбувшись розуму, людина знову занурюється в пучину матеріального життя [13, с.137]. «Навіть загнаного в лихий кут похіттю можна врятувати, пробудивши в ньому духовне знання, бо духовне знання сильніше прагнення» [91, c. 66].

Феномену сексуальності в ведичній філософії присвячена праця під назвою "кама-шастра", частиною якої є "кама-сутра". В цьомо трактаті йде мова не тільки про те, як займатися сексом, але і про багато чого іншого. Наприклад як правильно себе поводити в тій чи іншій ситуації, мистецтво красиво розмовляти, вміння правильно виражати емоції, мистецтво спілкування, мистецтво гарних манер, які існують види ходьби, яким чином можна насолоджуватись в цьому світі. Багато уваги в кама-шастрі присвячено не тільки вмінню насолоджуватись, але й етиці та політиці. Псевдодослідники відкинулі 90% матеріалу, та залишили кама-сутру про пози тела при сексі.

«Того, хто відноситься до чужої дружини як до своєї матері, до чужого майна як до сміття на вулиці, а до інших живих істот як до самого себе, потрібно вважати по-справжньому освіченою людиною». Абхай Чаранаравінда.

Для того, щоб суспільство було здоровим, потрібно щоб в ньому були здорові сім'ї, адже сім'я – це осередок суспільства, і чим більше в ньому здорових сімей, тим воно міцніше. Поряд із загрозами екологічних катастроф та ядерних війн загроза емансипованих жінок та безвідповідальних чоловіків виглядає не менше загрозливо своїми наслідками у вигляді розбитих сердець та знедолених дітей. Емансипація робить жінку нещасною, тому що не властива жіночій природі. Жінка за своєю природою залежна від чоловіка.

Сучасні жінки прагнуть бути самостійними і незалежними. Але ні те, ні інше, як правило, не виходить, оскільки суперечить жіночій природі. Кожен день, у всіх ситуаціях, все життя жінка потребує чоловічої опіки і захисту. Емансипація забирає в жінки саму можливість бути під захистом, оскільки основа філософії емансипації – рівність статей і, внаслідок цього, непомірна гордість: «Я, жінка, рівна чоловікові жива істота». Через цю гордість жінки потрапляють в небезпечні ситуації, які завдають їм страждання і роблять їх нещасними.

«Жінка не повинна вільно ходити де їй заманеться, а тільки з дозволу чоловіка. Якщо в неї немає чоловіка, за неї повинен відповідати її батько. Якщо в неї немає батька, заступництво за неї переходить на місцевого адміністратора за її адресою проживання або священика. Якщо вона в літньому віці, відповідальність за неї переходить на її сина. B разі відсутності дітей відповідальність за неї залишається на місцевому державному адміністраторі або на священникові, якщо вона вона числиться за його опікою» [65, с. 251].

Усвідомлюючи важливість благополуччя сімейного життя, наші предки чітко визначали подружні обов'язки. Згідно з ведичною культурою жінці відведені певні ролі в сім’ї. В наш час більшість жінок ставляться до своїх чоловіків як до джерела свого матеріального добробуту та чуттєвої насолоди. Тут мається на увазі, що дружина повинна ставитися до чоловіка не по-споживацькому, а безкористно – як мати, яка віддає всю себе своїй дитині, не прагнучи отримати щось натомість. В праці – слуга.

В «Ману-самхіті» йдеться про те, що жінці не можна давати свободу, але це не означає, що жінки повинні перебувати на становищі рабів, швидше до дітей. Якщо дітям не надають свободу, то це не означає, що до них ставляться, як до рабів. В даний час більшість людей нехтують цими положеннями, вважаючи, що жінкам необхідно надати такі ж права, як і чоловікам. Насправді жінок слід опікувати на кожному ступені їх життя. Однак сучасна цивілізація штучно створила нове уявлення про жінку як про незалежну істоту, і тому зараз звичаї більшості жінок знаходяться не на високому рівні. Згідно ведичної культури чоловік веде дружину так само, як батько веде за собою дітей. Залежно від того, як вона прямує за своїм вожатим, складається кармічний вирок її поведінці.

В стійкості – як земля. Як Земля стійко виконує своє призначення у підтримці життя, так і дружина при будь-яких обставинах повинна бути доброзичливою і спокійною. Якщо жінка не проявляє гнітюче поганих схильностей, якщо вона розсудлива і не норовиста, цього цілком достатньо, щоб чоловік зважився зупинити на ній свій вибір. Він має дякувати долі, якщо виявить у дружині рідкісні обдарування і душевну чуйність, і не намагатися прискіпливо вишукувати недоліки.

В жінці важливий лагідний, миролюбний характер, а доповнити ці якості зовнішньою витонченістю не так вже й мудро. У красі – Лада. Тут мається на увазі, що дружина повинна завжди бути привабливою для чоловіка. На жаль, сучасні жінки вважають нормальним залишатися на очах у чоловіка неохайними і дратівливими, а збираючись в гості, вбиратися, прикрашатися і грати роль веселої безтурботності, люб'язності і чарівності – виходить, що вона робить це не для свого чоловіка.

Люди, які неглибоко знають Ведичну культуру, збережену в Індії, часто дивуються некомунікабельності індійських жінок, які начебто зовсім не помічають присутності незнайомих чоловіків. Вони люблять красиво одягатися для свого чоловіка. Пестять свою шкіру, прикрашають волосся, надягають прикраси для свого чоловіка. Вчаться співати і танцювати для свого чоловіка. І якщо чоловік живий, здоровий і відданий сім'ї, а це правило, виключення з якого дуже рідкісні, – жінка щаслива, вона нічого більше не бажає.

Згідно з ведичною культурою розпускати волосся жінці дозволяється тільки при чоловікові, оскільки жінка вбирає через волосся мерзенні, хтиві думки оточуючих.

Згідно з ведичною філософією, основним завданням жіночого втілення є набуття привабливості і здатності любити свого чоловіка. В першу чергу чоловіка, а дітей – в другу. Якщо дружина вважає інакше, то буде змушена страждати сама, і прирікає на страждання дітей.

В розмові – мудрець. Дівчина в ведичній культурі до заміжжя навчається тому, як бути привабливою, стати досконалою дружиною і матір'ю. В сімейному житті дружина стає ученицею свого чоловіка і повинна старанно переймати від нього знання, стаючи з часом мудрою та гідною співбесідницею. Дівчинці дуже важливо розвивати цнотливість – бути терплячою, смиренною, вірною, спокійною, а хлопчикам – контролювати почуття і в той же час бути чутливими, нечерствими. Дівчаток потрібно виховувати так, щоб вони не були жадібними. Батько повинен дарувати їм іграшки, книги. Дівчаток потрібно вчити бути чесними і вірними своємку чоловікові.

«Однією з найбільших проблем, що виникають в більшості сімейних союзів, навіть коли це союз хорошої і цнотливої дружини та щирого чоловіка, є той факт, що нам не вистачає великих повноцінних сімей. Це може відбитися на кожній зі сторін нашого життя. Навіть до появи дітей виникає багато труднощів, причиною яких є відсутність великих сімей. Особливо гостро ця проблема стоїть в країнах Заходу» [7, с.125].

«В наші дні люди неправильно розуміють значення «цнотливісті», «моральності». Цнотливість дівчини означає, перш за все те, що вона прагне покірливо та смиренно служити своєму чоловікові. Цнотливість жінки означає, що вона завжди мила, завжди покірливо служить своєму чоловікові. Найкращий спосіб гарантувати, що чоловік не стане відчувати прихильність до жінки, – це сперечатися з ним. Якщо дружина завжди приємна, мила та покірно служить своєму чоловікові, то він розвине в собі співчуття і прихильність до неї» [7, с.125].

Західний світ сьогодні звик до того, що люди, що ходять в рваних джинсах, що молодь, що вживає алкоголь та палить, лається матом, – це все сьогодні сприймається нормальним. Чи не слід нам викорінити це неподобство в людях з малих років, запровадивши ведичну філософію в предмети навчання в школах, або запровадивши ведичні предмети? Чи реально зараз ввести в освітню програму етику, аюрведу, астрологію, і в цілому Ведичні науки? Чи не заслуговує на особливу увагу питання відновлення інститутів сім'ї, сімейних відносин, використавши для цього тексти Вед, зокрема камашастри?

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-22; Просмотров: 234; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.034 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь