Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Висновки до третього розділу



Порівнявши предмети, що вивчаються в Ведах з тими, що зараз вивчаються в школах та інститутах, ми прийшли до висновку, що предмети, що вивчаються в школах та інститутах не йдуть ні в яке порівняння за своїм корисним впливом на свідомість людини та на суспільство в цілому з тими, які містяться в ведичній філософії, за винятком, хіба що, вміння читати і писати.

    В наш час взагалі не вивчається інститут сім'ї – найголовніший, найважливіший предмет. Якщо в деяких школах і вивчають деякі правила поведінки, так званий загальнопринятий етикет, то питання створення сім'ї, виховання дітей, обов’язки чоловіка та дружини практично не вивчаються. Так ось чи не ведичного етикету, і в цілому чи не ведичних знань бракує сучасному світові? Чи не слід повернутися до інструкції в формі Вед, від дотримання якої сучасний світ так далеко відійшов?

Як відомо, з древнєгрецької філософія – любов до мудрості (філо – люблю, софія – мудрість). Чи маємо ми сьогодні тих філософів, якими будуть пишатись протягом століть, а то й тисячоліть, як, наприклад, і досі ми пишаємось роботами Платона, Арістотеля? Чомусь сьогодні мало говорять про Піфагора, видатного грецького філософа ще до часів Сократа. Вся наша освіта сьогодні направлена на вузьку спеціалізацію.

Чи не слід нам з вами привчати своїх дітей змалку любові до філософії, любові до мудрості? Адже мета філософії – це не лише багато знати, але й бути благородним, добрим. Ось чому вчить філософія. Чому ще вчить філософія?

1) Здатності робити правильні висновки.

2) Здатності прогнозувати майбутнє.

3) Діяти заради добробуту всіх і кожного.

4) Любові до культури та традицій не лише власного народу, але й інших народів світу.

5) Повазі до себе та до інших.

6) Креативності мислення (інтелект, критичність мислення).

7) Здатності творчо мислити.

8) Турботливості мислення.

9) Здатності вчитися протягом життя.

10) Філософія вчить гармонії духовності та душевності.

11) Філософія вчить тебе любити не тільки мудрість, а й інших людей.

12) Філософія звільняє від стереотипів.

13) Філософія допомагає впустити в своє життя більше сенсу.

14) Філософія допомагає змінити своє життя.

15) Філософія допомагає зрушувати світ, починаючи з себе.

16) Філософія вчить бути оптимістом.

17) Філософія вчить дякувати.

18) Філософія допомагає стати спокійніше і впевненіше в собі.

19) Філософія допомагає виховувати дітей щасливими.

20) Філософія дарує справжніх друзів [1].

    Вeдичнa фiлoсoфiя вiдпoвiдaє нa всi зaпитaння, щo стoсуються нaших пoвсякдeнних спрaв, тoму в бiльшiй мiрi ми нaзивaємo її нe рeлiгiєю, a нaукoю. Oсвiтa, інститут сім’ї, eкoлoгiя, eкoнoмiкa, – всi цi питaння пoтрeбують нeвiдклaднoгo вирiшeння. Чи не ведичного етикету, і в цілому чи не ведичних знань бракує сучасному суспільству? Чи не слід нам повернутися до інструкції в формі Ведичних текстів, від дотримання якої сучасний світ так далеко відійшов? Чи не слід нам ввести в предмети шкільної освіти етикет і в цілому ведичну філософію? Ми покладаємо великі надії на те, що в найближчому майбутньому не тільки етика, аюрведа або астрологія, але і всі інші ведичні науки вивчатимуться в школах не тільки України, а й світу в цілому.

 

 

В ИСНОВКИ

Відповідно до мети і завдань дослідження можна зробити наступні висновки.

Що собою являє ведична філософія? Вона базується на Ведах. Веди являються об’єктом пильного вивчення, і в науковій літературі їм приділяється значна увага, проте, ведична культура як феномен ще недостатньо вивчена, та вимагає пильної уваги не лише індології, але і філософії в цілому.

Ми, дослідники ведичної філософії, вважаємо, що веди повинні зіграти рятівну роль у житті нашого суспільства. Адже зараз ніде в школах і інститутах не вивчають науку створення благополучної сім'ї, науку виховання добродійного потомства , науку взаємин. Замість цього робиться акцент на фізико-технічних науках, на екобіотехнології та на програмування ТЗ, які без належного виховання можуть забезпечити створення засобів для самознищення, але не більше того.

Ведична філософія, не дивлячись не всеосяжність знань, що говорить про те, що ми не можемо нічого вигадати нового, тим не менше, не відкидає творчість людини, признаючи творчість цілком здоровим актом, який може бути використаний на користь та задля насолоди людства, будь то музика, художня література, кіно, живопис, вірші, архітектура, моделювання машин, інше. Тому нам завжди є чим займатися. Людство своїм втручанням в вигадування чогось нового лише показало, що ми псуємо екологію, навколишнє середовище. В природі все досконало, і ведична філософія вчить нас жити в гармонії з природою. Головне – щоб наша творчість спонукала до росту особистості в її гармонії духовного та душевного.

Незважаючи на те, що зараз дуже велика інформованість, в людей, як і раніше, як не було, так і немає, цілісного світосприяняття. Такі речі, як релігія та наука на Заході між собою не дуже дружать. Західна наука виросла в переважно на протесті проти релігії. Від релігії залишилися певна віра та певні догми. Ведична філософія відрізняється від такого підходу до розуміння науки та релігії принципово тим, що вона являє собою цілісну картину, де є струнке раціональне розуміння. Ведична філософія являє собою синтез науки і релігії, де духовність і розум поєднані між собою в досконалій гармонії.

Нажаль сьогодні в українському суспільстві ми не можемо назвати видатних діячів науки, чиє знання охоплювало б і математику, і медицину, і юриспруденцію, і історію, і знання з філософії в тому вигляді, який ми маємо зараз. Людина сьогодні поставлена в жорсткі рамки, які їй диктує наш швидкоплинний час, який змінює за десять років докорінно наш побут, і наші уявлення про світ. Кожні десять років на ринок виходить нова техніка в усіх галузях, особливо комп’ютерна техніка.

Ми звикаємо до потужних смартфонів, і з роками ризикуємо втратити власний самоконтроль, пам’ять, та самодисципліну, оскільки зараз за нас все вирішують гаджети, інтелектуальні органайзери. Ми записуємо інформацію на електронні носії замість того, щоб намагатись вивчити її напам’ять. Сучасні відкриття в біонанотехнологіях дозволяють зробити біокіборгів, обладнаних штучним інтелектом з інтегрованою людською свідомістю.

    Незабаром ми можемо вийти на вулицю, і нам складно буде розрізнити чи то перед нами біомашина-кіборг, чи то справжня людина. Якщо дослідникам в індустрії нанобіотехнології вдасться транслювати людську свідомість на електронний носій, то фільми «Матриця», та «Термінатор» незабаром можуть стати нашою реальністю. І якщо людина з буденною свідомістю сьогодні не замислюється про сенс свого існування, не рефлексує до духовних питань про свої духовні витоки, то, прокинувшись або опинившись в комп’ютерній реальності коли в фізичному світі їй на голову одягнуть електронний шолом, а тіло під’єднають до автономного забезпечення фізичного існування, то в штучній реальності буденна свідомість навряд чи буде рефлексувати про питання свого духовного коріння.

Якщо ми маємо на конвеєрі постмодернізму дітей з пробірки, свідомість яких з самих малих років можуть під’єднати до віртуального світу, то про яку альтернативу «світлому майбутньому» ми можемо говорити зараз? Нанобіотехнології, генна інженерія, психологія – це науки, які треба тримати в строгому контролі, щоб ці знання не потрапили в руки покидьків, бо інакше людству загрожуватиме колапс, що ми сьогодні й маємо.

Можна говорити про унiкaльнiсть i унiвeрсaльнiсть Вeдичнoї культури. Прoaнaлiзувaвши першоджерела індійської ведичної філософії та слов’янської ведичної філософії ми прийшли до висновку, щo в минулoму вeдичнa культурa булa рoзпoвсюджeнa пo всій Зeмлi. Питaння прo тe, з яких причин знaння пoчaлo спoтвoрювaтися i дрoбитися на сьогодні не вaжливe. Зaрaз вaжливим є питaння збeрeжeння знaння сьoгoднi, пoширeння йoгo в нaдiйнi руки та пeрeдaчa в нeспoтвoрeнoму виглядi мaйбутнiм пoкoлiнням.

«В кiнцeвoму рaхунку, вaжливi нe причини, щo спoнукaли дoслiдникiв зaйнятися пoшукoм свiдoцтв пeвнoгo спрямувaння, a рeзультaти цих пoшукiв, гiднi oзнaйoмлeння з ними ширoкoї публiки i сeрйoзнoгo дo них стaвлeння з бoку нaукoвoї грoмaдськoстi» [77].

Тiльки якщo притримувaтись зaсaд Вeдичної філософії, дoтримуючись зoлoтoї сeрeдини мiж зрeчeнням вiд свiту та прaгнeнням дo нaживи тa зaдoвoлeнням, мoжнa пoбудувaти влaснe щaсливe життя i прoцвiтaючe суспiльствo.

    Вeдичнa фiлoсoфiя нe вiдкидaє мaтeрiaльний прoгрeс. Тaк склaлoся, щo більшість iндусів зрoбили aкцeнт нa зрeчeнoстi та мoрaльності, зaлишивши пoзaду мaтeрiaльний дoбрoбут, a вeсь зaхiдний свiт зрoбив aкцeнт нa мaтeрiaльнoму прoгрeсi, зaлишaючи пoзaду нeприв’язaнiсть дo мaтeрiaльнoгo. Iстинa пoлягaє в гaрмoнiйнoму рoзвитку мaтeрiaльнoгo тa духoвнoгo.

 Вeдичнa фiлoсoфiя в свoїй oснoвi вчить гaрмoнiї, вчить гaрмoнiйнoму рoзвитку кoжнoї людини i суспiльствa в цiлoму в чoтирьoх нaпрямкaх: дхaрмa, aртхa, кaмa, мoкшa.

На питання чому саме індійські Веди можна сперечатися про їх походження та авторитетність. Зараз видані "Слов'яно-Арійські Веди". Зараз є дуже багато прихильників теорії арійського вторгнення в Індію. Але щодо авторитетності та корисності індійської ортодоксальної ведичної філософії не може бути ніяких сумнівів, оскільки ведична філософія на 95 % складається з матеріальних наук, які можна верифікувати. Це та ж сама математика (схулба-сутра), та ж сама хімія (расаяна-шастра), архітектура, доречі якої нам з вами так не вистачає. Стоять жахливі багатоповерхові коробки. Архітектура фактично відсутня.

Тому тут нам з вами є чому повчитися в індусів та в наших предків. Адже ще якихось 200-300 років тому архітектура будинків була значно красивішою. А також – військове мистецтво, логіка, економіка, соціологія, історія, культурологія, етика, та інші. Та лише 5% відсотків вед. філософії займає релігійна тематика. Це всім відомі шиваізм, брахманізм, вайшнавізм, та інші.

На превеликий жаль багато представників сучасної офіційної науки досі схиляються до загальноприйнятої історії, де йдеться про те, що наші з вами предки були варварами, людожерами і т.п. Багато вчених досі притримується теорії Дарвіна. Cьогодні ми маємо багато очевидних артефактів, які показують наявність надзвичайних технологій будівництва, приклад тому – ті ж самі піраміди в Єгипті та в інших частинах світу.

За межами розуміння сучасної емпіричної науки залишаються інтервали часу від тридцятидвохтисячної частки секунди – часу з'єднання двох атомів до 311 трильйонів 400 мільярдів земних років – часу існування матеріального Всесвіту згідно ведам. Хоча ці цифри не вкладаються в нашій голові, наочне існування гігантських стародавніх храмів, чий вік обчислюється багатьма тисячоліттями, практично демонструє можливості ведичних знань, і змушує серйозніше поставитися до їх розділів. Семиметрова колона в Делі, зроблена з чистого заліза, яке сучасні вчені можуть отримати лише в незначних кількостях, також говорить про це. Ці факти, на які неможливо закрити очі, в черговий раз показують обмеженість сучасних методів пізнання.

    Веди, або як їх зараз прийнято називати, «Індійські Веди» – найдавніші і найоб’ємніші писання на Землі. Вони містять 10 млрд. віршів. Веди містять інформацію про устрій космосу та про всі сфери людського життя, починаючи з правил харчування, сімейного кодексу, закінчуючи будуванням космічних літаків. Відомо, що структуру побудови сучасних літаків вчені взяли з віманіка-шастри, що збереглась в Індії. Веди – це інструкція по користуванню цим світом від самого Виробника. Інструкцією нехтувати не варто, так як життя – річ складна, і не гріх в інструкцію час від часу заглядати. Веди являють собою дивовижний синтез науки і релігії, де духовність і розум не протистоять один одному.

    Деяка частина матеріального знання Вед в наші дні недоступна. Причина цього в тому, що з нашою свідомістю ми використовуємо знання на шкоду, але не на благо. Відомо, що А. Гітлер відправляв експедиції в Індію та Тибет в пошуках збірника Атхарва-Веди, оскільки йому було відомо, що в ньому є інформація про надзвичайні види зброї. Але те, що нам доступне, безумовно може допомогти нам змінити життя на краще. Друзі, давайте всі разом будемо вивчати ведичне знання, та дамо це знання всім нашим дорогим українцям, бо сьогодні треба рятувати націю від цього невігластва, що крутиться по телебаченню. Доктор Олег Торсунов – чудовий приклад проповідника ведичної культури. Він зараз розповідає її росіянам. Можливо вони всі (вся Росія) переймуть ведичну культуру, та стануть святими, а можливо і ні. Тому нам з вами треба рятувати власну країну, власну націю.

Чи не заслуговує особливої уваги питання відновлення інститутів сім'ї, сімейних відносин? Чи можемо ми використати для цього тексти Вед, зокрема камашастру? Камашастра – великий трактат, частиною якої є "кама-сутра". В цьому трактаті міститься мистецтво спілкування, мистецтво гарних манер. Багато уваги в кама-шастрі присвячено етикету в залежності від часу, місця та обставин, а також політиці. Псевдодослідники відкинулі 95% матеріалу, та залишили кама-сутру про пози тіла при сексі.

    Згідно з аюрведою можна вилікуватися від усіх захворювань, в тому числі і від раку. Всі аюрведисти знають, що мускатний горіх вбиває ракові клітини. Лише ми з вами зараз нічого не знаємо. Я не кажу що треба заборонити фармакологію. Інколи і хімія потрібна. За допомогою дорогоцінних каменів можна позбутися радіації та іншого негативного впливу. Астрологія (джйотіш) допомагає людині в виборі сприятливого часу для тієї чи іншої справи; у визначенні сумісності в партнерстві; допомагає розібратися в сильних і слабких сторонах; попереджає негативні події. У багатьох країнах аюрведа вже є державною наукою.

В деяких клініках України аюрведа вже теж починає активно використовуватись в зв'язку з поширенням ведичних знань, або просто знань, бо слово веда перекладається як знання. Звідси маємо слова "відати", "повідати", та ін. Астрологія, аюрведа – це древні ведичні науки, які можуть принести велику користь для суспільства. Фактично вони мають врятувати наше суспільство, бо аюрведа – це не лише медицина, це ще й етика, якої нам всім з вами так не вистачає. Астрологія – це не лише дивитися зірочки в комп'ютерній програмі, це ще й хіромантія (санскрит – надігрантха), все видно на долоні. Це ще й психологія, якої доречі нам з вами також не вистачає.

    Сенс життя, якого нам з вами доречі також так не вистачає, бо всі зараз бачать свій сенс життя в тому, щоб побільше набити свій гаманець, суспільне благо нікого не цікаваить нажаль. Cенс життя описується в Ведах. Сенс життя в ведичній філософії полягає в гармонії. В гармонії у всьому – в розвитку особистості, в міжособистісних відносинах, в міжнародних відносинах, у відносинах з Богом, в гармонії між чотирма сферами, які на санскриті звуться «дхарма», «артха», «кама», «мокша», де дхарма – знання законів та їх дотримання; артха – економічний розвиток; кама – вміння насолоджуватися життям; мокша – духовний розвиток. Ці сфери взаємопов'язані між собою.

Щоб мати можливість насолоджуватися життям (кама), потрібно прикладати зусилля (артха). Щоб правильно прикладати зусилля, потрібні знання про те, як, де і коли, що можна, а що не можна (дхарма). І щоб не занурюватися в рутину матеріального існування, існує ще мокша як вихід особистості на новий рівень розвитку в її відносинах з Богом. Цi cфери докладно описані в Ведах. Згідно з Ведичною філософією, кожна особистість, кожна сім’я, та суспільство в цілому повинні вміти гармонійно приділяти увагу всім цим чотирьом сторонам людського буття. Це саме те, чого так не вистачає зараз, – не вистачає самих знань, не вистачає дхарми, та не вистачає гармонії.

Отже, треба сказати, що любов до філософії в певній мірі є в кожного з нас, її треба лише плекати, оберігати, ростити. Лише тоді, коли кожна людина поставить собі за мету прагнути духовно та душевно вдосконалюватись протягом життя, вона зможе передати цей «вогонь» філософії іншим, та полюбити людей навколо, полюбити нарешті свою країну, та весь світ. Бо «вогонь» філософії можна передати лише маючи його.

Якщо ж з тих чи інших причин цей вогонь в людини погас, на допомогу може прийти психотерапія на основі співчуття та філософської терапії, що полягає в корекції та в гармонізації етичних конструктів особистості, в розвиненні інтелекту та творчих здібностей.

В якості допоміжних засобів можуть виступати: арттерапія, музикотерапія, кольоротерапія, ароматерапія, літотерапія, фільмотерапія, прогулянки на природі, спорт для чоловіків, танці для жінок, інше. Плекаймо в собі вогонь філософії, пронесем його через тисячоліття в вічному житті, та передамо його наступним філософам.

 

 

ДЖЕРЕЛА ТА ЛІТЕРАТУРА

1) 101 причина займатись філософією. – Режим доступу: [ https://www.newacropol.ru/Alexandria/philosophy/activ_philosophy/101 ]

2) 25 цитат известных людей о богатстве и бедности. – Режим доступу: [ https://ubr.ua/business-practice/own-business/25-citat-izvestnyh-ludei-o-bogatstve-i-bednosti-362803 ]

3) 35 советов ддя мужчин. – Режим доступу: [https://islam-today.ru/zhenshhina_v_islame/vzaimootnosenia/35-sposobov-sdelat-zenu-scastlivoj]

4) 54 новых пола. Весь список с переводом. – Режим доступу: [https://www.russianrealty.ru/analytic/articles/rr/653172/]

5) Азы православной психологии: путь к исцелению. 536 c. / А. Мороз. // – Режим доступу: [http://www.knigograd.com.ua/index.php?dispatch=products.view&product_id=285848 ]

6) Альбедиль М. Ф. Индуизм. Главная религия Индии / Альбедиль М. // Альбедиль М. Ф. Индуизм. Главная религия Индии. СПб. Питер, 2006. – 208 с: ил. – (Серия «Религии мира»)

7) Амейатма дас. Обучение для ведического брака / Амейатма дас // Амейатма дас. Обучение для ведического брака. К., Veda Press. 2002. 152 с.

8) Антон Штангл. Маятник Рамка Сенсор / А. Штангл // Антон Штангл. Маятник Рамка Сенсор. CПб: Питер Ком, 1999. Серия «Боиполе и здоровье»). 179 с.

9) Бердяев Николай. Эрос и мораль / Н. Бердяев // Бердяев Николай. Эрос и мораль. Харьков. «Фолио». 2008, 317 с.

10) Бердяев Николай. Смысл творчества. Эрос и личность. / Бердяев Н. // Бердяев Николай. Смысл творчества. Эрос и личность. Прометей. 1989. С. 100-101

11) Бэшем Артур. Цивилизация Древней Индии / А. Бэшем // Бэшем Артур. Цивилизация Древней Индии. пер. с фр. Е. Гавриловой под ред. Н. Шевченко. Екатеринбург. У-Фактория, 2007. – 496 с.

12) Брайан Трейси. Выйди из зоны комфорта / Б. Трейси // Брайан Трейси. Выйди из зоны комфорта. Издание на русском языке. ООО «Манн, Иванов и Фербер», 2014. 130 с.

13) Його Божественна Милість А. Ч. Бгактіведанта Свамі Прабгупада. Бхагавад-гіта як вона є / Свамі Прабгупада // Його Божественна Милість А. Ч. Бгактіведанта Свамі Прабгупада. Бхагавад-гіта як вона є. Видавництво «Фактор-Друк». Харків. 2015. 716 c.

14) Веда Прави. Покон Рода Всевышнего. Суть 1-2. Ведические сказания славян. Третье издание, дополненное и уточненное. М.: ООО ИД «Роса», 2013 г. 320 с.

15) Ведическая книга смерти. Гаруда-Пурана Сародхара. 3-е изд. М. : Амритa, 2012. 160 с.

16) Вести с голубой планеты. Вегетарианство и екологія. – Режим доступу: [http://dashananda.livejournal.com/90412.html?thread=426284]

17) Досвід дослідників проблем сім'ї в ведичній культурі. – Режим доступу:  [http://audioveda.ru]

18) Ольга Почагина. Семья в Китае. Новые формы – иные ценности / О. Почагина //  Ольга Почагина. Семья в Китае. Новые формы – иные ценности. Опубликовано в журнале «Отечественные записки». 2008. Номер три. – Режим доступу: [http://www.demoscope.ru/weekly/2009/0373/analit06.php]

19) Шримад Бхагаватам об обязанностях жены. – Режим доступу: [http://ramana-reti.com/blogs/mataji108/index.php?article5/shrimad-bhagavatam-ob-obyazannostyah-zheny]

20) Качества и обязанности целомудренной жены. – Режим доступу: [http://www.vasudeva.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=1789:05-kachestva-tselomudrennoj-zhenshchiny-i-obyazannosti-zheny-chast-1&catid=113&Itemid=158]

21) Помощь организму в очистке. – Режим доступу: [http://rosa-tv.com/%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%8F%D1%87%D0%BD%D1%8B%D0%B5-%D1%87%D1%82%D0%BE-%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82-%D0%B0%D1%8E%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89%D1%8C-%D0%BE/]

22) Ведическая мудрость для женщин. – Режим доступу: [https://www.planetaom.ru/vedy-dlya-zhenschin-4/ ]

23) Обязанности мужчины и женщины. – Режим доступу: [ https://audioveda.ru/audios/1036 ]

24) Бхакти-йога. – Режим доступу: [ www.vasudeva.ru ]

25) Статья о том, как мужчине сделать жену счастливой. – Режим доступу: [ https://audioveda.ru/audios/1036 ]

26) Советы для мужчин. – Режим доступу: [https://islam-today.ru/zhenshhina_v_islame/vzaimootnosenia/kak-sdelat-zenu-scastlivoj-44-soveta]

27) Обязанности мужа и жены. – Режим доступу: [https://www.youtube.com/watch?v=eoPmflyV098 ]

28) Институт семьи в странах западной Европы. – Режим доступу: [ http://faktor-uspeha.su/load/kursovye_raboty/institut_semi_v_stranakh_zapadnoj_evropy_v_novoe_vremja/6-1-0-1201]

29) В Нидерландах у гомофобов начали отбирать родительские права. – Режим доступу: [ vk.tula.su/21/10/2018/2124/v-niderlandah-u-gomofobov-nachali-otbirat-roditelskie-prava-ih-detej-policija-otpravljaet-v-lagerja-perevospitanija.html ]

30) Что для украинцев означает семья». – Режим доступу: [ https://nv.ua/opinion/kurilo/chto-dlya-ukraincev-oznachaet-semya-55266.html ]

31) Статья «54 новых пола. Весь список с переводом». – Режим доступу: [ https://www.russianrealty.ru/analytic/articles/rr/653172/ ]

32) Cеребряков С. Обязанности мужа». – Режим доступу: [ https://www.youtube.com/watch?v=821sFrgGgB8 ]

33) Соціологія сім’ї. – Режим доступу: [ http://pidruchniki.com/19310710/sotsiologiya/sotsiologiya_simyi ]

34) Абд Ру Шин. Последняя Библия». – Режим доступу: [ http://finalbible.com/Abd-ru-shin/grail_104.html ]

35) Статья Михаила Большакова «Глава семьи». – Режим доступу: [ http://audioveda.info/?tag=obyazannosti-muzhchiny ]

36) Cтатья «Брак и семья в эпоху Возрождения». – Режим доступу: [ http://rogozny.ru/archives/3121 ]

37) Історія виникнення сім'ї і шлюбу та їхні особливості». – Режим доступу: [ http://ru.osvita.ua/vnz/reports/culture/11119/ ]

38) Все думали, что гендеров не более 6, а их аж 58. /Яцкевич К. / –  Режим доступу:  [https://www.b17.ru/forum/topic.php?id=15299 ]

39) Основи аюрведи. Режим доступу: [ http://neo-ayurveda.ru/articles/6-category-istochniki-drevnih-znaniy/24-kniga-bessmertnyh ]

40) Природотерапія або екотерапія. – Режим доступу: [http://www.ezosib.ru/prirodaoo/]

41) Пифагор - великий философ. – Режим доступу: [ http://nfo-mir.com/lectures/filosof/item/603-%D0%BF%D0%B8%D1%84%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D1%80-%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%BE%D1%84 ]

42) Важность общения в браке. – Режим доступу:  [http://www.realove.ru/main/biblio?id=294 ]

43) Реферат «Деятельность Движения Сознания Кришны в свете трансформационных процессов современности». – Режим доступу:  [ http://www.refsru.com/referat-8708-4.html ]

44) Сайт інституту філософії. – Режим доступу:  [https://www.filosof.com.ua/vphilantrsp.htm ]

45) Многообразие полов. Зачем вводить 58 вариантов гендерной принадлежности. – Режим доступу: [http://www.aif.ru/society/people/mnogoobrazie_polov_zachem_vvodit_58_variantov_gendernoy_prinadlezhnosti]

46) Камасутра. – Режим доступу: http://librebook.me/kama_sutra

47) 54 признака гордыни из Махабхараты. – Режим доступу:  [ http://www.ahakimov.ru/vedy/99.html ]

48) Серебряков, Кypгинян - Куда ведут внеземные технологии». – Режим доступу: [https://www.youtube.com/watch?v=U1CP9-sf4o0]

49) Как стать настоящим мужчиной». – Режим доступу:  [https://audioveda.ru/audios/3732]

50) Про гординю. – Режим доступу:  [http://krishna-mariupol.org.ua/poleznye-sovety/1090-54-priznaka-gordosti ]

51) Что для украинцев означает семья. – Режим доступу: [https://nv.ua/opinion/kurilo/chto-dlya-ukraincev-oznachaet-semya-55266.html]

52) Осознанное родительство. – Режим доступу: [https://malyshi.livejournal.com/15709710.html]

53) Мясо. Вред или польза. – Режим доступу: [ http://health4ever.org/vredno-ili-polezno/mjaso-vred-i-polza ]

54) Збірник наукових праць Всеукраїнської науково-практичної конференції, Видавництво Інтерсервіс, Київ 2017, 90 с., 78]

55) История аюрведы». – Режим доступу: [http://scriptures.ru/ayurveda/discover_history.htm ]

56) К гармонии через вегетаріанство. Інтернет-журнал «Екологія». – Режим доступу: [http://ecology.md/page/k-garmonii-cherez-vegetarianstvo ]

57) Відео Торсунов О. «О силах природы». – Режим доступу:  [ https://www.youtube.com/watch?v=kAqYauCh0xA ]

58) Коротко об Аюрведе: памятка для начинающих. – Режим доступу: [http://mike.kolesnik.ru/2012/10/24/korotko-ob-ayurvede-pamyatka-dlya-nachinayushhix ]

59) Довгич В. Космос древньої України. Трипілля / Довгич В // Довгич В. Космос древньої України. Трипілля - Троянь: Мітологія. Філос. Етногенез VI тис. до н.е. - І тис. н.е. /Упоряд., вступ. ст., прим.- К.: Книга, 1992.- 303 с.

60) Найдавніша метрика української мови – санскрит. – Режим доступу: [http://samumray.in.ua/sanskrit-klyuch-do-rozuminnya-praistori%D1%97-ukra%D1%97ni-ta-ukra%D1%97nsko%D1%97-movi]

61) Бинсвангер Людвиг. Экзистенциальный анализ. / Бинсвангер Л.// Бинсвангер Людвиг. Экзистенциальный анализ. Пер. под ред. С. Римского. — М. Институт Общегуманитарных Исследований. 2014, — 272 стр., 199

62) Лайель Альфред. Религиозные верования с древнейших времен и до наших дней. / Лайель Альфред // Лайель Альфред. Религиозные верования с древнейших времен и до наших дней. (Сборник лекций и статей иностранных ученых и публицистов), пер. с англ. В. А. Тимирязева, Спб Изд. А.С.Суворина, 1900. – С. 123

63) Маркузе Герберт. Одномерный человек. / Маркузе Г. //. – Режим доступу: [http://royallib.com/book/markuze_gerbert/odnomerniy_chelovek.html]

64) Матвєєв В. О. Крішнаїти в Україні / Матвєєв В. // Матвєєв В. О. Крішнаїти в Україні / Матвєєв В. Проблеми і тенденції культурно-релігійного діалогу. – К.: Міленіум, 2005. – 230 с., 97 с.

65) Ману-самхита. М. «Философская книга». 2013 382 с.

66) Мэй Р. Искусство психологического консультирования / Мэй Р. // Мэй Р. Искусство психологического консультирования. Пер.с англ. Т.К.Кругловой.– М.: Независимая фирма "Класс", 91 c., 18

67) Мудрость мировых религий : Большая книга афоризмов и притч. – М. : Эксмо, 2012. – 640 с., 88 с.

68) Мюллер М. «Введению в науку о религии» / Мюллер М. // М.:
Книжный дом «Университет»: Высшая школа, 2002. 264 с.

69) Наливайко С. І. Крішна й Україна / Наливайко С. // Наливайко С. І. Крішна й Україна. Український світ. – 1994. – № 1-2. – С.108

70) Блект Рами. Как из любого кризиса сделать большую победу / Блект Р. //. – Режим доступу: http://rulit.me/books/kak-iz-lyubogo-krizisa-sdelat-bolshuyu-pobedu-read-416961-1.html

71) Cан Лайт. Феншуй изобилия. / Сан Лайт / Cан Лайт. Феншуй изобилия. Институт практической культурологии, 2002. Copyright © 1999, by Sun Light, 127 с., 46

72) Немносов Михаил, Анна Данилова. На пути к браку. / Немносов М., Данилова А. // Немносов Михаил, Анна Данилова. На пути к браку. – М.: Издательство Московской Патриархии Русской Православной Церкви, 2011. – 128 с, 8 с

73) Шугаев Илья. Брак на всю жизнь. / Шугаев И. // Шугаев Илья. Брак на всю жизнь. Издательство Благовест, Киев, 2013, 207 с.,68 с.

74) Соловьев В. Смысл любви. / Соловьев В. // Соловьев В. Смысл любви. Философия искусства и литературная критика. М., 1991. 119 c.

75) Ступніков О. В. «Веди і Україна». / Ступніков О. //. – Режим доступу: http://vedic-culture.in.ua/old/books/V&U.html

76) Толстой Л.Н. Об истине, жизни и поведении. / Толстой Л. // Толстой Л.Н. Об истине, жизни и поведении. М., Эксмо-Пресс , 2006. 701 с.

77) Томпсон Ричард. Неизвестная история человечества. / Томпсон Р. //. – Режим доступу: [http://royallib.com/book/tompson_richard/neizvestnaya_istoriya_chelovechestva.html]

78) Торсунов О. Веды о создании семьи. / Торсунов О. // Торсунов О. Веды о создании семьи. М., Амрита-Русь. 2011. 116 с.

79) Трехлебов А. В. Славянский именослов. / Трехлебов А. // Трехлебов А. В. Славянский именослов. М. «Концептуал», 2012. 80 с.

80) Ученые о молитве. – Режим доступу: [ https://oko-planet.su/phenomen/phenomendiscussions/170467-uchenye-o-molitve.html]

81) ОСОБИСТІСТЬ, СТАТЬ, СІМ’Я: ВИКЛИКИ ТА ВІДПОВІДІ ФІЛОСОФСЬКОЇ АНТРОПОЛОГІЇ, ПСИХОАНАЛІЗУ І АРТЕРАПІЇ. Підхід філософської антропології як метаантропології: збірник наукових праць IV Міжнародної науково-практичної конференції, 30-31 березня 2017 р., / За ред. Хамітова Н. В. – К.: Інтерсервіс, 2017. – 196 с.,27

82) Франкл В. Человек в поисках смысла. / Франкл В. // Франкл В. Человек в поисках смысла. М., 1990. 356  c.

83) Фромм Э. Искусство любить / Фромм Э. // Фромм Э. Искусство любить. Душа человека. М., 1992. 125 c.

84) Філософський словник. Проблема людини. – Режим доступу: [https://pidruchniki.com/89584/filosofiya/filosofskiy_slovnik_problema_lyudini_ekzistentsialni_psihoanalitichni_metaantropologichni_aspekti ]

85) Хамітов Н.В. Філософська антропологія: актуальні проблеми / Хамітов Н.В. // Хамітов Н.В. Філософська антропологія: актуальні проблеми. Від теоретичного до практичного повороту. – К.: КНТ, 2017. – 394 с. С. 69-88.

86) Хамитов Н.В. Философия: Бытие. Человек. Мир. Курс лекций / Н. В. Хамитов. Киев. Цетнтр учебной литературы. 2006. 465 с.

87) Хамитов Н., Крылова С., Розова Т., Минева С., Лютый Т. Философская антропология. Словарь / Хамитов Н., Крылова С., Розова Т., Минева С., Лютый Т. // Хамитов Н., Крылова С., Розова Т., Минева С., Лютый Т. Философская антропология. Словарь. Под редакцией Н. Хамитова. – К.: КНТ, 2011. – 465 с.

88) Хамитов Н. В., Крылова С. А. Философский словарь: человек и мир / Н. В. Хамитов, С. А. Крылова. // Хамитов Н. В., Крылова С. А. Философский словарь: человек и мир – Киев, «КНТ», 2006. – 308 с.

89) Хамитов Н., Крылова С., Минеева С. Этика и эстетика. / Хамитов Н., Крылова С., Минеева С. // Хамитов Н., Крылова С., Минеева С. Этика и эстетика. «КНТ». 2006. – 336

90) Хамітов Н. Л. Гармаш. С. Крилова. Історія філософії. Проблема людини та її меж. / Н. Хамітов. Л. Гармаш. С. Крилова // Н. Хамітов. Л. Гармаш. С. Крилова. Історія філософії. Проблема людини та її меж. Філософський словник. Проблема людини (екзистенціальні, психоаналітичні та метаантропологічні аспекти). – Режим доступу: [ https://pidruchniki.com/89466/filosofiya/istoriya_filosofiyi_problema_lyudini_ta_yiyi_mezh_vstup_do_filosofskoyi_antropologiyi_yak_metaantropologiyi

91) Хакимов А. (Чайтанья Чандра Чаран дас) «Грихастха Ашрам». / Хакимов А. // Тайна тайн, М., 2015. 256 с.

92) Хамитов Н., Крылова С. Этика. Путь к красоте отношений. / Хамитов Н., Крылова С. // Хамитов Н., Крылова С. Этика. Путь к красоте отношений. / Хамитов Н., Крылова С. Курс лекций. – К. : КНТ, 2017. – 264 с., 248

93) Хамитов Н. Тайна мужского и женского. / Хамитов Н. // Хамитов Н. Тайна мужского и женского. К., Либідь, 2002, 173 с.

94) Хамитов Н. Философия одиночества. / Хамитов Н. // Хамитов Н. Философия одиночества. Киев, КНТ, 2015. 201 с.

95) Хиневич А. «Славяно-Арийские Веды». / Хиневич А. // Хиневич А. «Славяно-Арийские Веды». Книга 3. Аркор, Омск, 2000. 252 с.,

96) Крылова C. А., Хамитов Н. В. Психология красивой женщины. / Крылова C. А., Хамитов Н. В. // Крылова C. А., Хамитов Н. В. Психология красивой женщины.10 запретных тайн. Опыт андрогин-анализа /– 3-е изд., испр. и доп. – Суммы: Университетская книга, 2017. – 318 с. : ил., 8

97) Шрімад Бхагаватам. Електронна бібліотека. –Режим доступу: http://vyasa.ru/books/ShrimadBhagavatam/

98) Сайт проповідника ведичною культури Олександра Хакімова http://www.ahakimov.com

99) Григоровский С. П. «Препятствия к Венчанию и к восприемничеству при Крещении. – М.: Издательский Совет Русской Православной Церкви, 2008. Изд. 2-е, испр. И доп. – 56 с.

100) Історія філософії: проблема людини та її меж. Вступ до філософської антропології як метаантропології. Навчальний посібник зі словником. – 5-е видання перероблене та доповнене – К:. КНТ, 2017 – 396 с.

101) Шримад Бхагаватам. Первая песнь "Творение" - Москва : The Bhaktivedanta Book Trust, 2013. - 596, с.

102) Велесова книга. Перевод и компоновка текстов: Бус Кресень (Александр Игоревич Асов). – Режим доступу: https://litmir.me/br/?b=129750

103) Як жінці зрозуміти що це її чоловік. – Режим доступу: [https://www.youtube.com/watch?v=nMzZBSf4RC8&app=desktop]

104) The Article «The Vedas». – Режим доступу:  [https://www.ancient.eu/The_Vedas/]

105) The Article «Tradition of Vedic chanting». – Режим доступу:    [ https://ich.unesco.org/en/RL/tradition-of-vedic-chanting-00062]

106) The Article «CRITICISM OF UPANISHAD». – Режим доступу: [ http://worldlibrary.org/articles/criticism_of_upanishads

107) Boston N. How Long Before Superinteligence? International Journal of Futures Studies. Vol. 2. – 1998; Kurzweil R. The age of spiritual machines. – 1999.

108) Bostrom N. Journal of Evolution and Technology. Vol. 14 (1), April 2005. doi=10.1.1.98.7951 A History of Transhumanist Thought

109) Boston N. Transhumanism the Word`s Most Dangerous Idea.

110) Boston N. A. History of Transhumanist Thought. Academic Writing Acreoss the Disciples. – New York: Person Longman, 2011. – P. 3-30.

111) Bostrom Responds to Fukuyama's Assertion that Transhumanism is World's Most Dangerous Idea . – Режим доступу: [Bostrom Responds to Fukuyama's Assertion that Transhumanism is World's Most Dangerous Idea ]

112) Kurzweil Ray .The Singularity Is Near / Kurzweil Ray // Kurzweil Ray .The Singularity Is Near. When Humans Transcend Biology. Издательство: «Viking Adult» 2005 г.

 

                            Додатки


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-22; Просмотров: 262; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.115 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь