Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Філософсько-психологічне консультування жінок



В своїй лекції по сімейним відносинам проповідник ведичної культури Сергій Серебряков подає наступне твердження. «Відносини між чоловіком і дружиною завжди полярні. Якщо жінка не слухняна перед чоловіком, в чоловіка згасне бажання брати за неї відповідальність. Послух означає смиренність. Найголовніша якість в жінці – це смирення. Якщо жінка постійно зухвало поводиться, постійно тисне на чоловіка, в нього пропадає бажання що-небудь робити» [32].

В своїй книзі «Психологія красивої жінки» С. А. Крилова та Н. В. Хамітов підкреслюють, що позбувшись психологічних травм і комплексів, практично будь-яка жінка здатна стати і бути красивою, наповнюючи неповторною красою простір і час свого життя, життя друзів, близьких і ту єдину людину, відносини з якою можна вважати любов'ю. А любов дає новий імпульс красі» [96, c.8].

Про те, як позбутись комлексів та психологічних травм нам підскажуть древня наука аюрведа, що бере початок в Ведичній культурі, а також міжнародна асоціація актуалізуючого психоаналізу та андрогінаналізу, яку очолює доктор філософських наук, Хамітов Назіп Віленович [44].

    В священній книзі вішнуїзму під назвою «Ману-самхіта» про дружину сказано так: «Вона не повинна виявляти свавілля, навіть у власному будинку. Дитиною вона кориться батькові, пізніше – своєму чоловікові і, якщо вмирає її чоловік, – своїм синам, вона ніколи не повинна мати вільного життя. Їй належить кожен день бути веселою, майстерною в домашніх справах, тримати посуд в чистоті і притримувати зав'язки гаманця. В щастя та в горі її пан, який поєднаний з нею шлюбом по святим обрядам, дає жінці щастя на землі та в іншому світі. Навіть якщо він грубий і швидкий в отриманні задоволення, навіть якщо у нього немає ні найменшої гідності, доброчесна дружина повинна завжди любити свого пана, як бога [11, c. 177].

Далі знаходимо в Ведичної книзі смерті: «Жінка, яка зневажає свого чоловіка і думає про іншого, – ці та інші піддаються сильному побиттю біля вовняного дерева в пеклі» [15, с.35].

    Сайт www.vasudeva.ru повідомляє: «Багато жінок помиляються, вважаючи, що вони повинні підкорити серце свого чоловіка за допомогою боротьби з ним (можливо і не замислюючись зовсім, вони роблять саме так). Вони думають, що повинні взяти верх над чоловіком, сперечаючись з ним. Жінки ці хочуть перемагати в кожному конфлікті, вони хочуть, щоб в кожному питанні останнє слово було за ними. Такі дружини хочуть бути правими до самого гіркого кінця кожної розбіжності. В результаті така дружина здається своєму чоловікові гавкаючою собакою. Все, що з дня на день чує її чоловік, – дурня та непокірність. Все це повністю вбиває останню краплю прихильності, яка, можливо, ще була у чоловіка до дорогої дружини [24].

Чим більше остигає до дружини чоловік, тим більше розчаровується норовиста дружина. Чим більше вона розчарована, тим більше сперечається і бореться з чоловіком. Тим рішучіше налаштована дружина перемогти свого чоловіка, довести свою правоту. Однак все виходить навпаки. Отже, чим більше дружина намагається врятувати становище, вдаючись до тактики непоступливості, наполягаючи на своєму, прагнучи здобути перемогу над чоловіком, тим більше відчуженим стає чоловік.

Чоловік також буде відчувати себе повністю розчарованим, оскільки це не та покірна дружина, яка йому потрібна. І ось вони обидва б'ються і сперечаються по всякому важливому і неважливому питанню, поки ситуація не стає нестерпною і подружжя не розлучається. Або ж ще до розлучення один з подружжя або обидва починають шукати на стороні більш доброзичливе ставлення і розуміння. Як би там не було, шлюб цей приречений на провал " [24].

На тому ж сайті знаходимо: «Цнотлива жінка повинна бути задоволена при будь-яких обставинах. Навіть якщо чоловік стає бідним і не може забезпечувати її матеріально, дружина повинна залишатися задоволеною, скромною і стриманою. Їй не слід висловлювати невдоволення і звинувачувати чоловіка в невдачах». Вона повинна розбиратися в домашніх справах. Вона повинна бути знаюча в релігійних принципах, особливо що стосуються якостей і обов'язків доброї жінки.

Жінка має завжди говорити приємні і правдиві слова. Дружина повинна бути уважною, вдумливою в стосунках з чоловіком, завжди охайною і чистою тілом, розумом і серцем. Так цнотлива жінка з великою прихильністю служить своєму чоловікові» [20].

Як потрібно поважати чоловіка? Потрібно зрозуміти що є найціннішим для чоловіка. Для чоловіка найціннішим є його мета. В чоловіка завжди повинна бути якась мета в житті, він завжди повинен до чогось прагнути. Якщо жінка поважає мету чоловіка, вона віддає йому половину своєї любові. Чоловік відчуває себе щасливим, якщо жінка поважає сенс того, заради чого він живе. Коли чоловік говорить жінці потрібно налаштуватися на згоду. Чоловік хоче щоб жінка також висловила свою думку, але переважно він говорить жінці для її згоди. Фактично чоловік потребує соратників або тих, хто приймає його точку зору.

Чоловікові не потрібні опоненти. Якщо чоловік щось говорить, а жінка, вислухавши його, говорить «ну я з цим не згодна», чоловіка це сильно засмучує. Чоловіку потрібно щоб жінка зрозуміла те, в чому потрібна її підтримка чоловікові. Жінка зіткана з підтримки. Її сила в натхненні, вона надихає. Чоловік діє. Жінка не повинна думати про те, чи правильно робить чоловік чи ні. Обов’язок жінки полягає в тому, щоб давати йому натхнення, підтримку.

Розумні жінки не акцентують увагу на промахах чоловіка, на його недоліках, але акцентують увагу на його добрих якостях, на його заслугах. Якщо ж жінка акцентує увагу не недоліках чоловіка, або на його промахах, якщо вона роздуває мильний міхур, то вона відлітає далеко-далеко на цьому мильному міхурі подалі з відносин, і в результаті залишається одна в гордій самотності [103].

Чоловікові можна перечити тоді, коли він порушує закон або коли чоловіка зовсім заносить «не туди». В такому випадку жінка повинна запитати чоловіка «як ти думаєш, можливо, ми з тобою зовсім не туди думаємо або йдемо не в ту сторону?». Чоловік повинен сам прийти до правильного висновку.

Повага до чоловіка означає повагу до його мети, його думки, і повагу до нього як до особистості. Жінка не повинна вказувати чоловікові на його недоліки занадто часто. Якщо жінка постійно говорить чоловікові «ти такий, ти сякий», це йому не допомагає, це його тільки злить. Оцінка жінки дає чоловікові віру. Жінка повинна вірити чоловікові, вірити в те, що в нього все вийде якнайкраще.

Якщо жінка в своєму серці потайки не довіряє чоловікові, чоловік не може діяти «на повну силу». Жінка повинна зрозуміти, що якщо чоловік мало заробляє грошей, і не приносить гроші в сім'ю, значить в неї щось не так з її філософією життя. Чоловік не може сам в себе повірити, в нього немає на це сил [27].

Жінка ефективніше діє тоді, коли вона надихає інших. Чоловік являє собою діючий початок, йому потрібно самому діяти. Жінці легше самій щось зробити, надихати важче, але рузультат від цього буде гірший. Якщо жінка думає «я краще сама піду працювати, ніж цього дурня змусити працювати», в результаті постраждає і він, і вона. Але якщо ж жінка надихне чоловіка щось зробити, його буде важко зупинити. Розум чоловіка подібний поїзду – важко зрушити з місця, але якщо зрушити, важко зупинити. Розум жінки подібний пушинці.

Коли жінка працює сама і приносить гроші в сім'ю, ці гроші стають болючими. Якщо чоловік бачить, що йому готують і постійно чогось від нього хочуть, то він почне думати «краще я сам собі буду готувати». І він починає сам собі потихеньку готувати, щоб дружина не смикала його. В нього єдиний вихід [23].

Жінка завжди буде болісно реагувати на витрату її «кровних» грошей, ніж на витрату грошей чоловіка. Гроші чоловіка завжди хороші і «солоденькі». Чоловік має вдома відпочивати, набиратися сил. Жінка вдома має створювати атмосферу відпочинку. Хоч жінка сама неспокійна за своєю природою, в будинку вона повинна створювати атмосферу спокою [27].

Жінка отримує щастя тоді, коли вона покладається на когось. Чоловік отримує щастя тоді, коли він покладається на свої сили. Якщо жінка сподівається на свої сили – вона стає глибоко нещасною, тому що вона знаходить собі чоловіка, який не може покладатися на свої сили. Найжахливіше в наш час полягає в тому, що жінка покладається на себе, а чоловік покладається на когось.

Якщо в жінки свій будинок, своя робота, в неї все добре, кого вона знайде? Вона знайде мужика, який буде молитися на її роботу і на її будинок. У такому випадку вона буде постійно його «пиляти», кажучи «ти не працюєш, а я працюю» і т.п. Якщо жінка виходить заміж за людину, в котрої є будинок, і їй не треба нічого вимагати, де більше для неї щастя? Якщо вона вийшла заміж за людину, в котрої є будинок, чи коли в неї свій власний будинок?

Жіноча природа влаштована так, щоб у всьому залежати від чоловіка і покладатися на нього. Порівняйте чоловіків, коли в одного свій будинок, а інший живе в будинку дружини. Чоловікові, що живе в будинку жінки, дуже важко бачити в собі чоловіка, він може не поважати себе через це. Особливість нашого часу полягає в тому, що більшість жінок мають свій будинок, а чоловіки не мають його.

Жінка, що виходить заміж за чоловіка, в якого немає свого будинку, не повинна акцентувати увагу на тому, що в неї є свій будинок. Жінка повинна стимулювати чоловіка до того, щоб він працював, до того, надихаючи його, але не осуджуючи. Якщо чоловік не хоче цього робити, в такому випадку краще шукати іншу людину.

Коли чоловік і дружина не працюють над своїми рисами характеру, коли жінка має безстрашність, чоловік немає, це відбивається на характері дітей. Син виростає агресивним і задирливим, дочка – нерішучою і боягузливою. Коли жінка проявляє безстрашність, чоловік стає агресивним і при цьому не впевненим в собі. Чоловік повинен належати собі, жінка повинна належати комусь. Звідси слова «вийти заміж». Сучасній жінці не хочеться належати комусь, їй хочеться вийти заміж і належати собі при цьому, в чому полягає велика проблема. Якщо дружина не може довіритися своєму чоловікові – чоловік не може бути спокійним, він буде агресивним.

    Дружина повинна довіряти чоловікові, віддатися йому. Якщо дружина не вірить своєму чоловікові – діти виростають неслухняними. Але щоб вірити своєму чоловікові потрібно йому віддатися. Знайти таку дружину – в цьому полягає чоловіче щастя. Подвиг жінки полягає в тому, щоб віддатися в руки чоловіка як він є, не дивлячись на всі його недоліки. Інакше жінка як жінка не може бути щаслива по жіночому. Жінка, що не вірить своєму чоловікові, постійно напружена – вона дуже напружено поводиться.

Мудра жінка, навіть якщо батько в чомусь помиляється, ніколи перед дітьми не засуджує чоловіка, але намагається всіляко виправдати батька. Те ж саме стосується поведінки батька перед дітьми щодо матері. Якщо чоловік бачить таку поведінку дружини – він буде виправлятися. Якщо ж дружина чоловіка постійно засуджує і злитися на нього – окрім нещасливого сімейного життя така дружина нічого не отримає.

    Чоловік схиляється перед добротою дружини, перед її ласкою, перед її співчуттям. Якщо дружина з якихось причин її в собі не має, чоловік не захоче доглядати за такою дружиною. Відповідальність – протилежна якість смиренності. Відповідальний чоловік привертає до себе смиренну жінку. Якщо жінка постійно бурчить, всім незадоволена – вона знаходить собі безвідповідального чоловіка.

Остільки відповідальних чоловіків в наш час стає все менше і менше, жінка повинна виходити заміж за того, за кого може вийти, і поступово розвивати в собі смирення. Коли дружина розвиває в собі смирення, чоловік стає відповідальним. Коли чоловік бачить жінку, яка завжди його смиренно терпить, в ньому з'являється благородство і бажання піклуватися про неї. З іншого боку, коли чоловік бере на себе відповідальність, яка жінка не зламається і не підкоритися йому?

Коли чоловік бере на себе відповідальність за дружину, дружина заспокоюється, їй стає легше. Чоловіча відповідальність полягає в тому, щоб терпіти недоліки жінки. Жіноча смиренність полягає в тому, щоб терпіти недоліки чоловіка. В чому різниця між смиренням і приниженням? Коли людина смиренна, вона зробить що-небудь сама з почуття обов'язку і з почуття власної гідності, поважаючи себе за те, що вона смиренно себе веде. Якщо хтось на нього кричить, така людина просто стоїть і посміхається. Чоловік може бути смиренним тільки після того, як він виробив в собі відповідальність. Жінка може виробляти в собі смирення тільки тоді, коли вона має в собі смирення. Інакше вона перетворитися в мужика в спідниці [27].

Добродіяння жінки приходить до неї автоматично, коли вона: не скупиться; задоволена тим, що є; бажає чоловікові процвітання; вміло веде домашні справи; знайома з релігійними принципами, такими як чистота, милосердя, аскетизм, правдивість; вміє приємно говорити; вміє правдиво говорити; завжди уважна; завжди чиста [27].

Обов’язки чоловіка перед дружиною: 1) захищати жінку від 4-х небезпек: 1) небезпека бідності 2) небезпека фізичного або психічного знущання 3) небезпека відчуття самотності 4) небезпека втратити дитину.

    Згідно з ведичною культурою жінці під час її місячних не можна готувати їжу. Також ведична культура забороняє торкатися до жінки в цей час, а самій жінці радить сховатися в затишному місці. Менструацію в багатьох культурах не прийнято обговорювати вголос. Багато жінок звикли миритися з дизкомфортом, який вона несе. Але в силу того, що сьогоднішня культура далеко відішла від святості і правильного розуміння речей, ми змушені говорити про це.

Що згідно з ведичною культурою не можна робити в КД? Не контактувати з продуктами харчування – не купувати, не готувати, тому що ми їх осквернюємо. Якщо чоловік їсть їжу, приготовлену дружиною під час місячних, він фактично їсть її місячні. В результаті він стає імпотентом, особливо холодно він ставиться до дружини, виникає незрозуміле роздратування, неприязнь. 80% зрад чоловіка виникає через недотримання цього принципу.

Дружині потрібно заздалегідь подбати, щоб чоловік і родина не були голодні. Ідеально, якщо в критичні дні дружини готує хтось з інших жінок в сім'ї (дочка, мати). Якщо чоловік наполягає, щоб дружина готувала в ці дні, то потрібно готувати. Відповідальність ляже на нього. Якщо жінці доводиться готувати, то ні в якому разі не можна готувати зернобобові. Ведична культура радить при приготуванні не контактувати з продуктами безпосередньо. В критичні дні жінці потрібно їсти окремо, не за загальним столом. Добре, якщо не вона сама собі буде готувати, а буде їсти чиюсь їжу [22]. Чим краще займатися під час місячних сказано в наступній статті на електронному ресурсі [21].

В Ісламі ми знаходимо про те, що посланник Аллаха сказав, що найкращим з чоловіків є той, хто найкраще ставиться до своєї дружини. Виходить, що відносини чоловіків до жінок є засобом досягнення милості Всевишнього Аллаха і показником їхньої віри. Кожен чоловік-мусульманин, який щиро прагне до милості Всевишнього Аллаха і шукає шляхи до Його милості, намагається з дня в день робити свою дружину щасливою [3].

    Згідно ведичною культурою, основний принцип для цнотливої жінки – бути завжди доброзичливо налаштованою до свого чоловіка. «Цнотлива жінка не повинна бути жадібною, але повинна бути задоволеною при будь-яких обставинах. Вона повинна бути вправна у виконанні домашніх справ і добре знати релігійні принципи. Її мова повинна бути приємна для слуху, вона не повинна говорити неправду, повинна бути дуже уважною і завжди бути чистою та охайною. Таким чином цнотлива жінка повинна з любов'ю служити своєму чоловікові, який не є занепалим» [20]. В священном ведичному трактаті під назвою Шрімад Бхагаватам сказано (ШБ 7.11.25):

«Служити чоловікові, завжди бажати йому добра, однаково доброзичливо ставитися до його родичів і до друзів, виконувати ті ж обітниці, що і чоловік, – ось чотири правила, яких повинні дотримуватися добродійні жінки» [19].


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-22; Просмотров: 237; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.031 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь