Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Організація торгових операцій на біржі



Торгові операції на біржі здійснюються за допомогою маклерів і броке­рів. Маклер - працівник біржі, що веде торги на біржі. Торги відбуваються по секціях біржі. У кожній секції, що спеціалізується на окремому виді това­ру, дирекцією біржі призначається маклер - ведучий торгів. .

Брокер - біржовий посередник між продавцями і покупцями по здійсне­нню торгових операцій з придбання, продажу і обміну товарів на біржі. Бро­кери виступають як представники (працівники) брокерських фірм, компа­ній, контор або як незалежні особи.

Продавці (власники товарів) не пізніше встановленого терміну до торгів дають брокерам, що діють на біржі самостійно або через брокерські конто­ри, які обслуговують біржу, доручення на продаж їх товарів. Доручення офо­рмляються в письмовому виді. При цьому брокер повинен мати довіреність на право дії від імені продавця. Взаємовідносини між клієнтами (продавця­ми і покупцями) і брокерськими конторами можуть регулюватися спеціаль­ними договорами на брокерське обслуговування. Брокерські контори не піз­ніше встановленого біржею терміну до початку торгів подають на біржовий інформаційний канал заявку, тобто пропозицію про продаж певного товару.

Публічна біржова торгівля, що проводиться на так званих біржових збо­рах (або сесіях), в її традиційній формі заснована на принципах подвійного аукціону, коли пропозиції покупців, що збільшуються, зустрічаються з про­позиціями продавців, що знижуються. У випадку збігу цін, запропонованих покупцями і продавцем, укладається угода. Кожний укладений контракт пуб­лічно реєструється і доводиться до відома публіки через пресу і канали зв'яз­ку.

Кожний учасник біржових торгів зобов'язаний мати при собі відповідну його статусу перепустку, доступну для візуального спостереження відповіда­льним за проведення торгів особам. Основою для укладення біржових опе-

154


рацій є усна згода брокерів, досягнута внаслідок гласно проведених торгів і зафіксована біржовим маклером, обслуговуючим відповідну товарну секцію. Відсутність брокера в секції в момент оголошення маклером його про­позиції розцінюється як його нез'явлення на торг. Товар, їм запропонова­ний, знімається з торгів, що проводяться в даний біржовий день, а до броке­ра застосовуються санкції, передбачені правилами біржової торгівлі. При укладенні операції брокер-продавець виписує квиток (картка-замовлення), який підписується покупцем і передається в реєстраційне бюро біржі для під­готовки договору (контракту). Договори укладаються шляхом складання одного документа, що підписується сторонами, а також представником бір­жі.

Глава 9. Торгівля на аукціонах, конкурсах (тендерах)


Суть і види торгів

Передбачається, що договір, якщо інше не витікає з його істоти, може бути укладений шляхом проведення торгів. У цьому випадку договір уклада­ється з особою, що виграла торги.

Як організатор торгів може виступати власник речі або власник майно­вого права, або спеціалізована організація. Спеціалізована організація діє на основі договору з власниками речей або власниками майнових прав і ви­ступає або від їх імені, або від свого імені.

Торги проводяться в формі аукціону або конкурсу.

Переможцем торгів на аукціоні визнається особа, що запропонувала найбільш високу ціну, а за конкурсом - особа, яка за висновком конкурсної комісії, заздалегідь призначеної організатором торгів, запропонувала кращі умови.

Аукціони і конкурси можуть бути відкритими і закритими. У відкрито­ му аукціоні або конкурсі може брати участь будь-яка особа. У закритому ау­ кціоні або конкурсі беруть участь тільки особи, запрошені для цієї мети.

Торги можуть бути внутрішніми і міжнародними.

Сповіщення про проведення торгів повинне бути зроблене організато­ром не менш ніж за тридцять днів до їх проведення. Сповіщення повинно

155


містити інформацію про час, місце і форму торгів, їх предмет і порядок про­ведення, в тому числі про оформлення інформації про початкову ціну.

У випадку, якщо предметом торгів є тільки право на укладення догово­ру, в сповіщенні про майбутні торги повинен бути вказаний термін, що на­дається для цього.

Якщо інше не передбачене в законі або в сповіщенні про проведення тор­гів, організатор відкритих торгів, що зробив сповіщення, має право відмови­тися від проведення аукціону в будь-який час, але не пізніше ніж за три дні до настання дати його проведення, а конкурсу - не пізніше ніж за тридцять днів до проведення конкурсу. У випадках, коли організатор відкритих торгів від­мовився від їх проведення з порушенням вказаних термінів, він зобов'язаний відшкодувати учасникам понесений ними реальний збиток.

Організатор закритого аукціону або закритого конкурсу зобов'язаний відшкодувати запрошеним ним учасникам реальний збиток незалежно від того, в який саме термін після направлення сповіщення сталася відмова від торгів.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-22; Просмотров: 211; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь