Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Розділ 4. Розробка стратегічних альтернатив



Основні підходи до розробки стратегічних альтернатив

 

Визначившись із місією власної діяльності, встановивши цілі, проаналізувавши оточення та середовище ми стоїмо на роздоріжжі досягнення цілей. Способів досягнення встановлених цілей є безліч. Відповідно різні організації враховуючи зовнішнє середовище, внутрішній потенціал, встановлені цілі та очікувані результати будуть приймати рішення про різні способи досягнення цілей.

Розробка стратегії підприємства може здійснюватись трьома способами:

1) розробка власної унікальної стратегії;

2) використання існуючих підходів;

3) модифікація існуючих стратегій враховуючи специфіку підприємства та особливості зовнішнього середовища.

У світовій практиці ведення бізнесу найбільш популярним є 3 спосіб. Водночас українські менеджери володіючи непересічними творчими здібностями та креативністю часто намагаються розробити власну унікальну стратегію відкидаючи здобутки розвитку менеджменту у західній цивілізації протягом багатьох поколінь. Тобто, як каже мій знайомий американець «стараються знаходити велосипед у кожній кращій ситуації забуваючи, що він давно знайдений». При цьому вони затрачають величезні ресурси, а переваги, які отримують від такої стратегії в кращому випадку покривають витрати. Тому в даному розділі посібника буде викладено різні види та типи стратегій.

Якщо встановлення цілей відповідає на запитання, до чого організація буде прагнути, якщо план дій із досягнення цілей відповідає на запитання, що потрібно робити, щоб досягнути поставленої цілі, то стратегія відповідає на запитання, яким із можливих способів, як організація буде йти до досягнення цілей[77].

Можна знов ж таки довго сперечатися, що таке стратегія однак, я пропоную вважати, що стратегія – це сукупність заходів для досягнення встановлених цілей підприємства.

Давати, якісь рекомендації до розробки власної унікальної стратегії надзвичайно важко, лише можна порадити менеджерам, які будуть її розробляти дотримуватись принципів стратегічного менеджменту і найголовнішого із них – економічної ефективності стратегічного менеджменту. Крім того керівництву необхідно впевнитись, що воно вміє мислити стратегічно. Далеко не кожен керівник підприємства здатний мислити стратегічно.

Для стратегічного мислення необхідна наявність наступних п'яти елементів[78]:

• перший — уміння змоделювати ситуацію, зрозуміти законо­мірності взаємодії між потребами, споживчим попитом, діяль­ністю і якістю продукції. Таким чином, частиною стратегічного мис­лення є аналіз;

• другий елемент — здатність виявити необхідність змін, що у даний час відбуваються набагато інтенсивніше, ніж раніше;

• третій елемент — здатність розробляти стратегію змін;

• четвертим елементом є здатність використовувати в процесі змін надійні методи. Знання того, з чого будується стратегічне керу­вання, знайомство з елементами  стратегії можуть бути доброю підмогою ефективному менеджеру;

• п'ятий елемент — це здатність втілювати стратегію в життя. Усі розумові і творчі зусилля, що вкладаються в розробку стра­тегії, можуть виявитися порожнім звуком, якщо підприємство не зможе їх реалізувати. У той же час і дії, не підкріплені дум­кою, звичайно виявляються марними. Тільки мислення і ди­намізм його реалізації, що доповнюють один одного, можуть привести до успіху.

Також слід додати, що крім стратегічного мислення керівник повинен вміти викласти свої думки та донести їх у доступній формі співробітникам та підлеглим.

Далі буде наведено різні види стратегій, які були успішно використані провідними організаціями світу.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 48; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь