Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Оцінюючий лист брендів кетчупів за поточний рік



Показник діяльності на ринку ВЕРЕС ЧУМАК ТОРЧИН ДАРИНА КАЛЬВЕ HEINZ
1. Зростання обсягів продажу, % 12,8 17,8 13,3 24,9 18,2 7,7
2. Доля ринку, % 20,3 25,1 12,4 13,1 4,3 3,8
3. Зростання долі ринку, % 9,4 11,5 3,6 8,4 13,2 4,8
3. Питома вага старих клієнтів, % 88,2 87,1 85,0 82,2 80,9 80,0
4. Питома вага незадоволених клієнтів, % 13,6 14,3 16,1 17,3 18,9 11,6
5. Якість товару по 5 бальній шкалі 4 5 3 2 3 5
6. Питома вага нової продукції, % 8 5 3 7 11 6

 

Заняття 3

 

Завдання 1

За показниками ідеального бренду визначте його характеристики та абсолютну і відносну ефективність позиціонування двох споріднених брендів, наприклад, брендів мобільних телефонів SAMSUNG і NOKIA, використовуючи для визначення абсолютної ефективності позиціонування брендів формулу інтегрального показника, що розраховується методом адитивної згортки, враховуючи значущість часткових показників, що відповідають виявленим характеристикам і розраховуються методом ранжування (сума коефіцієнтів значущості дорівнює одиниці), перевіряючи погодженість думок експертів за допомогою коефіцієнту конкордації та критерію Персона. Відносна ефективність позиціонування брендів розраховується як відношення приросту абсолютної ефективності позиціонування досліджуваних брендів до показника абсолютної ефективності позиціонування порівняного бренду. Представте профіль кожного з досліджуваних брендів у вигляді пелюсткової діаграми, використовуючи в якості осей виявлені характеристики.

Показники ефективності позиціонування брендів:

1. Частка споживачів, які абсолютно впевнені в унікальних перевагах бренду у порівнянні з іншими.

2. Частка споживачів, які мають виключно позитивні асоціації від споживання продукції бренду.

3. Частка споживачів, які фанатично віддані даному бренду.

4. Частка споживачів, які сприймають бренд як незамінну життєву цінність.

5. Частка споживачів, які сприймають бренд як необхідний атрибут життя.

6. Частка споживачів, які повністю переконані, що споживачі, які купують товари інших брендів роблять неправильний вибір.

7. Частка споживачів, які вважають своїм обов’язком порекомендувати продукцію даного бренду іншим споживачам.

8. Частка споживачів, які відчувають духовну єдність із споживачами, які обрали продукцію даного бренду.

 

Заняття 4

Завдання 1

Визначити вартість бренда підприємства, якщо в його створення вкладено 270 тис. грн. Чистий прибуток підприємства від збільшення обсягів реалізації продукції у наслідок проведення рекламних кампаній склав у 1 році – 80 тис. грн.., 2 році – 90 тис. грн.., 3 році – 140 тис. грн., 4 році – 250 тис. грн. Середній рівень рентабельності підприємства за цей період склав 12,5 %.

Завдання 2

Визначити вартість бренда підприємства, якщо витрати на інформаційні заходи для його просування склали у 1 році – 120 тис. грн., 2 році – 110 тис. грн.., 3 році – 70 тис. грн.., 4 році – 90 тис. грн. Авторська винагорода розробникам склала 45 тис. грн. Щорічний рівень інфляції становив 6%.

 

Заняття 4

Заняття передбачає проведення у малих групах з чисельністю 4 – 6 студентів. Його мета – визначити підсвідоме ставлення до певних відомих брендів для того, щоб розробити пропозиції до їх розвитку на основі оновлення основних складових ДНК брендів. Методологічною основою заняття є проектна методика, що дозволяє визначити відношення покупців до брендів, сформулювати та виділити додаткові цінності останніх і з’ясувати ступінь розкриття їх потенціалу.

Завдання 1

Оберіть відомий бренд і напишіть розповідь про нього, використовуючи такий сюжет. Представте, що бренд – це людина. Вона влаштовує вечірку і запрошує своїх друзів – інші бренди. Розподіліть їх на групи гостей, що мають спільні інтереси або риси. Що це за групи, чим вони відрізняються, що в них спільного? Опишіть зовнішність господаря та гостей, їх соціальне середовище. На що був би схожий бренд в образі тварини, автомобіля? Що бренд може думати про Вас, що Ви думаєте про бренд? Намалюйте його образ.

 

Заняття 5

Завдання 1

Визначте, який з трьох слоганів українських банків є більш ефективним для формування довіри до їх брендів, Обґрунтуйте свою відповідь.

1. Довіра, завойована часом.

2. Ми відповідаємо за тих, хто нам довіряє.

3. Довіряйте тим, кого Ви добра знаєте.

Завдання 2

Визначте, якими і скількома різними переважними мотивами керуються споживачі, які:

1. П’ють фруктові соки,

2. Їздять міжміськими автобусами,

3. Відвідують нічні клуби та дискотеки.

Які додаткові цінності доцільно формувати для брендів продуктів і підприємств, що задовольняють потреби споживачів, в основою яких є означені мотиви? У вигляді яких раціональних та емоційних вигід доцільно представити виділені додаткові цінності брендів?

Завдання 3

Визначте ефективність впливу слоганів відомих брендів побутової техніки на пересічних покупців, прихильників брендів, професійних бренд-менеджерів. Порівняйте отримані результати. Розкрийте особливості наведених слоганів за основними складовими ДНК бренду.

1. Х – економить Ваш час!

2. Х – служитиме довго!

3. Х – шедевр домашньої колекції!

4. Х – бравісимо!

5. Х – змінимо життя на краще!

6. Х – ми потрібні у кожній родині!

7. Х – найкраще сполучення ціни та якості!

8. Х – перша скрипка домашнього оркестру!

9. Х – техніка, надійна як танк!

10. Х – родість у Вашому домі!

11. Х – думає про Вас!

12. Х – змінимо життя на краще!

13. Х – зроблено розумно

14. Х – приваблює з першого погляду

 

Завдання 4

Оберіть та обґрунтуйте найкращу пропозицію, як елемент ДНК, з наведених для бренда електронного годинника.

1. Всього одна секунда на добу – ось можливість помилки цього електронного годинника.

2. Ваш електронний годинник схибить за цілу добу не більш, ніж на секунду.

3. Електронний годинник – найкращий подарунок тим, хто цінує точність: їх помилка є не більшою за секунду на добу.

4. Можливість помилки вашого електронного годинника – всього секунда на добу.

 

Завдання 5.

Оберіть та обґрунтуйте найкращу назву для магазину одягу великих розмірів для чоловіків та (або) жінок, використовуючи ідіоми, такі, наприклад, як «три богатиря, «три кита», «три товстуни», «три дівчини під вікном», «три сестри», «три красуні», «Боні та Клайд» та інші.

Завдання 6.

Використовуючи каламбури слів (переставлення букв, збільшення окремих букв у слові, омофони, омонімію, тобто «pun» (англ. – каламбур слів), дайте назву брендам підприємств, що:

Випускають аудіо і відеокасети записів класичної та (або) сучасної музики певних стилів; роблять портфоліо та (фотостудій); станцій технічного обслуговування автомобілів; продюсерської фірми; туристичного агентства; салона краси; кредитної спілки.

В назвах яких підприємств або їх слоганах доцільно використовувати такі україномовні «pun»: «ПАНіБРАТСТВО», «ПроОбраз», «СирОК», «ФАРШмак», «2хенд».

 

Заняття 6

 

Завдання 1

За допомогою матриці МакКінзі визначте стратегії брендів підприємств. Вихідні дані для розрахунку інтегральних показників привабливості і конкурентного статусу підприємств наведені у таблицях 1 – 4. Інтегральні показники привабливості і конкурентного статусу розраховуються за формулою адитивної згортки за нормованими частковими показниками з урахуванням їх значущості (табл.1,3) і є координатами підприємств у матриці МакКінзі, розмежування квадрантів якої доцільно здійснити за шкалою Харінгтона: високе значення показників знаходиться в інтервалі від 0 до 0,36, середнє значення – в інтервалі від о,37 до 0,64, високе – в інтервалі від о, 65 до 1,0.Для прийняття остаточного рішення щодо стратегічної спрямованості розвитку брендів підприємств скористайтеся круговою діаграмою ємності ринку та питомої ваги продажів підприємства на цьому ринку.

Таблица 1


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 231; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.025 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь