Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Структура та дизайн рекламних текстів



Мета вивчення: з’ясувати загальні підходи структуралізму у рекламній діяльності, його принципи, цілі, завдання. Визначити сутність, цілі та завдання дизайну реклами.

У рекламній діяльності структуралізм - це побудова рекламних повідомлень за певною структурою. У його основі лежить семіотика, тобто комплекс наукових теорій, які вивчають різні властивості знакових систем.

Людина не пізнає навколишній світ самостійно. Вона користується допомогою і підтримкою культури та суспільства, які її оточують. При цьому вона оперує знаками: словами, образами, символами - всім, що здатне виступати як означення певних явищ, предметів і понять. У самих цих знаках вже закладено певну суб’єктивність, обумовлену сприйняттям і застосуванням цих об’єктів у рамках культури, яка домінує. Реклама як частина масової культури діє за тими самими принципами, формуючи власну мову, теми та образи, якими описуються товари чи їх категорії.

В основі рекламної семіотики лежить знак (символ) - це матеріально виражена заміна предметів, ідей, послуг, явищ, понять. Будь-яке загальноспоживче риторичне чи графічне зображення, жест як символи покликані передати будь-яке повідомлення. Символ має властивість зберігати у згорнутому вигляді великі тексти. Отже, у рекламній діяльності стратегія семіотики полягає у переданні інформації за допомогою певних символів. Тексти можна виразити візуально за допомогою ілюстрацій, графічно, живописом і риторично (словами).

Знаки у рекламній практиці поділяються на прості та складні. Прості знаки - це ті, які складають мінімально значиму одиницю і не підлягають подальшому розкладанню (фон, колір, персонаж у рекламному зверненні). Складні знаки являють собою поєднання кількох знаків, яке надає нового значення (рекламний макет чи ролик).

Структурна основа рекламного знаку складається із форми, референта і інтерпретанта. Форма - це все рекламне повідомлення, яке складається з елементів, що являють собою прості знаки усередині складного. На рівні форми у рекламі виступають усі візуальні, вербальні, кольорові елементи, за допомогою яких створюється образ товару, який рекламується. Референт - це те, що рекламується. Найчастіше референтом є рекламна концепція, а не сам товар. Інтерпретант - зміст, яким при контакті з рекламою наділяє її об’єкт, тобто рекламоспоживач. Іншими словами, інтерпретант - це результат інтерпретації форми рекламного повідомлення аудиторією.

Види знаків:

символи - знаки, у яких форма формально не пов’язана з референтом, а приписана до нього начебто випадково і закріплена на рівні суспільної конвенції про її використання для означення саме цього референта (наприклад, зелений колір - це життя). До таких знаків належать логотипи, бренд-персонажі, які базуються на абстрактних поняттях;

ікони - знаки, у яких форма пов’язана з референтом відносинами подібності (наприклад, реклама банківських послуг із позначкою «сильний кредит» з зображенням культуриста). Вони нагадують референта своїми фізичними характеристиками: кольором, формою, звуком тощо;

індекси - знаки, у яких форма не є для референта випадковою, а пов’язана з ним причинно-наслідковим або фізичним зв’язком (наприклад, морозний завжди вказує на свіжість).

Суть дизайну реклами в оформленні рекламних повідомлень полягає у тому, щоб створити таке рекламне звернення, яке б максимально задовольняло амбіції рекламодавця та було доступним для сприйняття та запам’ятовування цільовою аудиторією.

Для досягнення цієї мети у дизайні реклами вирішуються такі завдання:

- ілюстрування рекламного повідомлення звуком, візуальним і чуттєвим зображенням об’єктів;

- досягнення максимальної ефективності від поєднання ілюстрацій з рекламним текстом;

- застосування новітніх психологічних технологій у використанні шрифтів, кольорів, освітлення у рекламі;

- підбір відповідних персонажів для рекламних звернень;

- забезпечення відповідного емоційного фону.

Дизайн реклами здійснюється на основі таких принципів:

Єдність стилю. Композиція задумується як єдине ціле, взаємозв’язок складових якого (текст, графіка, заголовок, логотип тощо) створює загальний цілісний ефект.

Гармонія. Усі елементи композиції повинні поєднуватися й органічно доповнювати один одного. Гармонія досягається підбором поєднуваних елементів.

Порядок. Рекламне повідомлення має бути упорядженим таким чином, щоб воно читалося зліва направо і згори донизу. Така послідовність елементів спрямовує погляд людини у потрібному напрямку.

Емфаза. Це наголошування на певному елементі (або групі елементів) для його виділення на загальному тлі.

Контраст. Досягається за рахунок присутності компонентів різних форм, розмірів, кольорів.

Баланс. Під балансом розуміємо розмір, тон, вагу та позиції елементів рекламного повідомлення відносно осі чи центральної точки.

Дизайн реклами ґрунтується на впорядженні ілюстративного та текстового матеріалу в єдину композицію рекламного звернення.

Ілюстрація в рекламній діяльності - це візуальне чи звукове пояснення до рекламного тексту.

До основних типів ілюстрацій у рекламі належать: фотографії, рисунки, колажі.

Ілюстрації у рекламі спрямовані на привертання уваги потенційних споживачів і бувають таких видів:

- подання - розповідає про зміст реклами, показує предмет, який рекламується, його користувачів, різні деталі, пов’язані з предметом користування;

- організаційна ілюстрація - слугує для забезпечення гармонійної композиції різних елементів рекламного повідомлення, а також для акцентування і зв’язку частин текстової інформації;

- інтерпретуюча - дозволяє пояснити «складну» інформацію;

- декоративна - робить рекламу привабливішою, красивішою, яскравішою;

- трансформуюча - являє собою зображення з подвійним значенням, спрямоване на те, щоб викликати певні асоціації у споживача, пов’язані з об’єктом, що рекламується.

Першим із важливих питань, яке стоїть перед дизайном реклами, є розміщення ілюстративного і текстового матеріалу на певній рекламній площі. Телевізійна та радіореклама не є винятком. Ілюстраціями у ній виступають різні візуальні зображення, звуки та музика, а текстовий матеріал може бути поданим у чистому вигляді чи озвучений голосом. Роль рекламної площі виконує ефірний час і розмір кадру. З одного боку, комбінація ілюстрацій і тексту має ґрунтуватися на психологічних законах сприйняття інформації та легко сприйматися й засвоюватися людиною, з іншого - потрібно шукати оригінальні рішення.

Класичною схемою сприйняття рекламного повідомлення є «зліва-направо-вниз». Сприйняття телевізійного кадру в рекламному ролику не є винятком. Найважливіші елементи рекламного звернення варто розташовувати близько до оптичного центру, тобто трохи вище перетину діагоналей прямокутника рекламного повідомлення чи телевізійного кадру.

Місце розташування ілюстративного і текстового матеріалу по відношенню один до одного в рекламному повідомленні називається макетом (форматом) реклами.

Основні класичні варіанти макетів (форматів) рекламних повідомлень:

Мондріан. Увесь простір рекламного повідомлення розмежований прямими вертикальними та горизонтальними лініями, кожна із секцій чітко відведена чи під ілюстрацію, чи під текст.

Мережа. Ілюстративний матеріал розташовано у клітинках чітко розділеного простору рекламного повідомлення.

Вікно. У такому макеті ілюстративний матеріал займає близько 2/3 площі рекламного повідомлення та розташований у його верхній частині.

Реклама, яка перенасичена текстом. У такому макеті ілюстративний матеріал поданий на маленькій площі в оптичному центрі.

Рамка. Текст у такій рекламі розташований посередині, подається в одну колонку та знаходиться в обрамленні серії ілюстрацій тих товарів, які рекламуються.

Цирк. У такому макеті ілюстративний і текстовий матеріал розташовані хаотично.

Текстова реклама. У такому макеті ілюстративний матеріал відсутній. Текстовий матеріал за видами відрізняється за рахунок використання різних шрифтів та їх розмірів.

Розрізана реклама. Така реклама складається з двох або більше частин, розташованих на різних сторінках часопису на одному розвороті. Головна роль відводиться ілюстративному матеріалу. Текстове зображення може бути відсутнім цілком чи бути мінімальним.

Смуга. Класична побудова рекламного повідомлення, коли ілюстративний матеріал розташований з одного боку, а текстовий - з іншого.

Асоціальне розташування. У такому макеті ілюстративний матеріал розташований вертикально посередині рекламного повідомлення, а текст подається двома колонками навколо ілюстрації.

Комікс. Такий макет складається із серії дрібних малюнків з текстом, які розповідають цікаву історію про певні події. Текст подається у вигляді діалогу головних героїв.

Алфавіт. У такому макеті текст рекламного повідомлення розташований так, що своєю формою та накресленням нагадує абетку.

Силует. У такому макеті подається дуже велике зображення того товару, який рекламується. Тексту належить зовсім мало площі.

Мультиреклама. У такому макеті вся сторінка реклами заповнена дрібними зображеннями різних товарів, часто-густо із зазначенням ціни їх продажу.

Другим важливим питанням, яке постає у дизайні реклами, є розмір ілюстративного і текстового матеріалу. Вважається, що для кращого сприйняття ілюстрація повинна «накривати» приблизно 80 % рекламної площі. Проте є винятки щодо ілюстрування тих товарів і послуг, які повинні мати велику описову частину. Це, наприклад, сфера освітянських або медичних послуг. У такому різі розмір ілюстрації може дорівнювати 40-60 % рекламної площі. Решта її відводиться для текстової інформації. Крім цього потрібно звернути увагу на площі ряду дрібних ілюстрацій, слоганів, логотипів, подання роз’яснювальних фактів тощо.

Третім питанням є форма рекламного повідомлення. Поняття форми рекламного повідомлення переважно належить до друкованої реклами. Це геометрична фігура, усередині якої розташовується оголошення. Для ефективнішого підбору форми для змісту реклами, необхідно знати особливості психологічного впливу та сприйняття геометричних фігур. Варто відзначити, що прості і симетричні форми сприймаються швидше та легше від складних. Що гармонічнішою є фігура, то ліпше вона сприймається. Найчастіше у рекламних повідомленнях і у самих ілюстраціях здійснюється поєднання фігур. У такому разі завдання ускладнюється - потрібно зберегти загальну гармонію.

Четвертим питанням є забезпечення кольорової гами ілюстрування реклами. Різні кольори здатні викликати у людини певні емоції. Пов’язано це з тим, що сприйняття кольору в людей сформовано у результаті їх взаємодії з довкіллям.

П’ятим важливим питанням дизайну реклами є змістове навантаження ілюстрацій у рекламі. На ілюстраціях у рекламі можуть бути подані такі об’єкти, які наведено у таблиці 1.5.

Шостим питанням є забезпечення емоційного фону в рекламі. Воно може бути здійснено позитивними чи негативними емоціями. Залежно від мети реклами, аудиторії, на яку вона розрахована, товару, який рекламується, використовуються або перші, або другі, або їх поєднання.

Сьоме питання - підбір персонажів для рекламного звернення.

У дизайні реклами важливо знати, що найбільшого ефекту від присутності певних людей на ілюстраціях досягається в разі:

- коли у споживачів є вже достатня кількість інформації про товар, яку потрібно осмислити;

- коли рекламуються технологічно нескладні споживчі товари.

Типологія персонажів у дизайні реклами визначається так:

- знаменитості;

- фахівці у певній галузі;

- типові споживачі продукції (моделі та звичайні люди);

- вигадані герої.

Таблиця 1.5


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 331; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.028 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь