Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Особливості правового реґулювання ринку



Цінних паперів

 

 

Задача № 1

Громадяни України Петренко, Мироненко, Оргулюк та інші, усього 20 чоловік, вирішили створити фондову біржу. При цьому жоден із них не займався торгівлею цінними паперами. Названі особи мали намір сформувати статутний фонд у розмірі 15000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Питання:

1. Чи можуть згадані особи створити фондову біржу?

2. Які вимоги встановлено законодавством України щодо осіб, які можуть бути засновниками фондової біржі?

3. Чи є вимоги до розміру та порядку формування статутного фонду фондової біржі?

 

 

Задача № 2

Державна комісія з цінних паперів і фондового ринку зареєструвала фондову біржу ТОВ "Цінні папери".

Питання:

1. Чи є правомірною реєстрація зазначеної фондової біржі?

2. Який державний орган реєструє фондові біржі?

3. Чи встановлено законодавством України організаційно-правову форму щодо фондових бірж? Обґрунтуйте свою відповідь, посилаючись на положення чинного законодавства країни.

 

 

Задача № 3

Статутом фондової біржі "Майбутнє 2007" було передбачено, що остання займається організацією укладення угод купівлі-продажу цінних паперів і їх похідних від власного імені й за дорученням клієнтів, виконує функції депозитарію, займається рекламною діяльністю, емісією цінних паперів з метою одержання прибутку.

 

Питання:

1. Дайте правовий аналіз статуту фондової біржі "Майбут­нє 2007".

2. Обґрунтуйте свою відповідь, посилаючись на відповідні положення чинного законодавства України.

 

 

Задача № 4

Основною метою діяльності товарної біржі "Тисячоліття", як відзначено в її статуті, є отримання прибутку від надання послуг з укладення біржових угод, визначення товарних цін, попиту і пропозиції на товари тощо.

 

Питання:

1. Дайте визначення поняття "товарна біржа".

2. Чи відповідають вказані положення статуту законодавству України?

3. Чи передбачає законодавство обмеження щодо діяльності товарної біржі?

4. Чи встановлено в законодавстві вимоги щодо статуту товарної біржі? Дайте обґрунтовану відповідь.

 

 

Задача № 5

Районна державна адміністрація відмовила товарній біржі "Бриз" у реєстрації на тій підставі, що оскільки остання є біржею і підпадає під сферу реґулювання Закону України "Про цінні папери і фондову біржу", вона повинна реєструватися Державною комісією з цінних паперів і фондового ринку.

 

Питання:

1. Чи правомірною є відмова в реєстрації вказаної товарної біржі?

2. Чи потребує товарна біржа державної реєстрації?

3. Якщо так, то визначте порядок реєстрації товарної біржі.

 

 

Задача № 6

Перед початком загальних зборів акціонерів зареєструвались особи, які в сукупності володіли 94% акцій. Потім особи, які сукупно володіють 41% акцій, залишали збори, якщо виходити з акта, складеного представниками акціонерів, призначеними для контролю за реєстрацією. У протоколі загальних зборів зазначено лише те, що частина акціонерів покинула загальні збори без визначення їх кількості. Однак акціонерів, які покинули збори, у протоколі зборів включено до загальної кількості таких, що "не проголосували". Суд узяв до уваги дані лише протоколу зборів і відмовив у позові про визначення рішення зборів недійсними.

 

Питання:

1. Які правові вимоги ставляться до проведення загальних зборів акціонерів?

2. Чи правомірною є відмова суду?

 

 

Задача № 7

Акціонер відкритого акціонерного товариства "Х", який володів 12% його звичайних акцій, звернувся до господарського суду з позовом про визнання недійсним рішення загальних зборів акціонерів, у якому він не брав участі. Вимоги мотивувалися тим, що спостережна рада товариства порушила порядок скликання загальних зборів, самостійно вибравши друкований орган, у якому було розміщено інформацію про збір акціонерів.

У зв’язку з цим акціонер не був повідомлений про дату зборів і питання, які винесені на обговорення. При розгляді справи факт порушення спостережною радою товариства своїх повноважень підтвердився.

 

Питання:

1. Якими є права акціонерів на інформацію?

2. Який передбачено порядок скликання загальних зборів акціонерів? Чи входить це до повноважень спостережної ради?

3. Яке рішення повинен прийняти суд?

 

 

Задача № 8

11 акціонерів ЗАТ звернулися до місцевого суду зі скаргою на розпорядження начальника одного з територіальних управлінь ДКЦПФР про відмову в реєстрації випуску акцій цього ЗАТ. Основним арґументом скаржників було те, що розпорядження про відмову в реєстрації випуску акцій порушує права акціонерів (які саме, не конкретизувалося). Суд виніс рішення, яким зобов’язав управління виконати це рішення негайно.

Апеляційний суд рішення місцевого суду скасував на тій підставі, що суб’єктами правовідносин, які виникають у зв’язку з реєстрацією випуску акцій, є емітент і ДКЦПФР (в особі територіального управління). Акціонери у цих правовідносинах участі не беруть, а тому не є належною стороною в процесі.

 

Питання:

Обґрунтуйте свою відповідь щодо рішення місцевого та апеляційного судів, посилаючись на положення чинного зако­нодавства України.

 

 

Тема 16


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 212; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.019 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь