Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ФІКСУВАННЯ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРОЦЕСУ



Стаття 41. Фіксування судового засідання технічними засобами*

1. Суд під час судового розгляду адміністративної справи
здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою
звукозаписувального технічного засобу.

2. Фіксування судового засідання технічним засобом здій­
снює секретар судового засідання або за розпорядженням го­
ловуючого інший працівник апарату суду.

3. Носій інформації, на який здійснювався технічний запис
судового засідання (касета, дискета, компакт-диск тощо), є до­
датком до журналу судового засідання і після закінчення судо­
вого засідання приєднується до матеріалів справи.

1. Гласність судового процесу та його повне фіксування технічними засобами вперше закріплено Конституцією Укра­їни у якості засад здійснення правосуддя. Відповідно до п. 7 ч. З ст. 129 Конституції України реалізація принципу гласнос­ті судочинства забезпечується за допомогою повного фіксуван­ня судового адміністративного процесу технічними засобами. Повний і точний запис судового процесу технічними засобами важливий як для суду, так і для осіб, що беруть участь у справі.

* Зміст цієї статті має тлумачитися з врахуванням п. 2-1 розділу VII КАС в редакції Закону України від 08.09.2005.

113


Фіксування судового адміністративного процесу технічними засобами усуває сумніви у вірності і повноті ведення протоколу судового засідання, підвищує довіру до суду.

Якщо особа, яка бере участь у справі, вимагає повного фіксу­вання судового засідання, або суд виявить таку ініціативу, пов­не фіксування судового засідання відбувається за допомогою звукозаписувального технічного засобу. В даному випадку уточнюється поняття технічного засобу, який використовуєть­ся — звукозаписувальний технічний засіб. Отже, у судовому за­сіданні обов'язково фіксується мовна інформація. Однак стат­тею, що коментується, не встановлюється вид звукозаписуваль­ного пристрою, що дає можливість розширювального тлума­чення: такими пристроями можуть бути магнітофони, диктофони, цифрові та аналогові пристрої звукозапису тощо. Крім цього, законом не заборонено використання інших засобів фіксування процесу. Тому з дозволу суду можуть бути викорис­тані відеозаписувальні пристрої, особливо у випадку, коли це є доцільним з точки зору оцінки доказів.

Наприклад, відповідно до ч. 8 статті 12 КАС України особи, присутні в залі судового засідання, можуть використовувати портативні аудіотехнічні засоби. Проведення в залі судового за­сідання фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису із застосуван­ням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню допускаються на підставі ухвали суду за наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі, крім тих, які є суб'єктами владних повноважень.

Зафіксована таким чином інформація (на вимогу особи, що бере участь у справі, або за ініціативою суду), має значення пер­винного джерела інформації, на основі якої складатимуться друковані тексти запису судових засідань.

Інформація, зафіксована у електронній формі, має форму електронного документа. Відповідно до Закону України від 22 травня 2003 р. «Про електронні документи і електронний до­кументообіг» електронний документ є таким, в якому інформа­ція подана в електронній формі, що включає необхідні реквізи­ти, в тому числі електронний цифровий підпис. Електронний документ може бути створено, передано, збережено, оброблено і перетворено у візуальну форму подання.

Враховуючи значення інформації, яка зафіксована за допо­могою технічних засобів, і яка є документом, до неї висувають -

114


ся певні вимоги. По-перше, запис зроблений згідно з встановле­ною процедурою і за своїм змістом відображає хід судового за­сідання. По-друге, цей запис повинен мати відповідні реквізи­ти. Визначення реквізитної частини запису визначається вимогами норм процесуальних законів, тому у ньому мають бути зазначені назва адміністративного суду та його юридична адреса, дата, час та місце проведення судового засідання, пріз­вище секретаря тощо. Ця інформація може бути зафіксована як бланкова, без озвучення у судовому засіданні. Інформація про склад суду, назва та номер справи, відомості про сторони, які беруть участь у справі та інші фіксуються у судовому засі­данні шляхом її озвучення.

Відповідно до наказу Державної судової адміністрації Укра­їни від 29 квітня 2004 р. «Про створення належних організа­ційних передумов для повного фіксування судового засідання технічними засобами» з 15 червня 2005 р. в експериментально­му порядку в місцевих загальних (модельних) судах здійсню­ється повне фіксування судового засідання за допомогою звуко­записувального технічного засобу.

Разом з тим, відповідно до п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень КАС України до 1 січня 2008 року повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального техніч­ного засобу здійснюється судом тільки за вимогою особи, яка бере участь у справі, або за ініціативою суду. В усіх інших ви­падках хід судового засідання фіксується у протоколі судового засідання.

Протокол має містити такі відомості:

1) рік, місяць, число і місце проведення судового засідання;

2) час початку судового засідання;

3) найменування адміністративного суду, який розглядає
справу, прізвище та ініціали судді (суддів), секретаря судового
засідання;

4) справа, що розглядається, імена (найменування) сторін та
інших осіб, які беруть участь у справі;

5) відомості про присутність осіб, які беруть участь у справі,
експертів, спеціалістів, перекладачів, свідків або про їх відсут­
ність, причини відсутності та про вручення їм повісток;

6) відомості про роз'яснення сторонам та іншим особам, які
беруть участь у справі, їхніх процесуальних прав та обов'яз­
ків;

115


7) усі розпорядження головуючого та ухвали, постановлені
без виходу до нарадчої кімнати, а також відомості про проголо­
шення ухвал, постановлених у нарадчій кімнаті;

8) основний зміст заяв і клопотань сторін та інших осіб, які
беруть участь у справі, та ходу їх обговорення;

9) основний зміст пояснень осіб, які беруть участь у справі, а
також показання свідків, усні роз'яснення та доповнення екс­
пертами своїх висновків; усні роз'яснення спеціалістів;

 

10) подані в судовому засіданні докази, хід дослідження до­
казів, а у разі, якщо докази не додаються до справи, — номер,
дата та зміст письмових доказів, а також ознаки і властивості
речових доказів;

11) зміст судових дебатів;

12) відомості про проголошення постанови, ухвали за ре­
зультатами розгляду справи та роз'яснення особам, які беруть
участь у справі, змісту постанови, ухвали, порядку і строку їх
оскарження, а також права та строк на ознайомлення з прото­
колом судового засідання, подання на нього зауважень;

13) час закінчення судового засідання у справі.

У протоколі судового засідання відображаються всі істотні моменти розгляду справи в тій послідовності, в якій вони мали місце в судовому засіданні.

Протокол складається секретарем судового засідання. Про­токол повинен бути оформлений та підписаний головуючим і секретарем судового засідання не пізніше трьох днів з дня за­кінчення судового засідання. У разі необхідності строк для оформлення та підписання протоколу може бути продовжено головуючим, але не більше ніж на десять днів після закінчення судового засідання. Про підписання протоколу повідомляють­ся особи, які беруть участь у справі.

Особи, які беруть участь у справі, мають право знайомитися з протоколом судового засідання і протягом трьох днів після їх повідомлення про підписання протоколу або після закінчення строку на підписання протоколу подавати свої письмові заува­ження щодо неповноти або неправильності протоколу.

Головуючий розглядає зауваження до протоколу і в разі зго­ди з ними посвідчує їх правильність. У разі незгоди головуючо­го із поданими зауваженнями вони розглядаються судом з по­відомленням осіб, які брали участь у справі, про дату, час і міс­це проведення судового засідання.

116


Розглянувши зауваження, суд постановляє ухвалу, якою по­свідчує правильність зауважень або відхиляє їх. У разі пропус­ку строку подання зауважень і відсутності підстав для його по­новлення суд залишає їх без розгляду.

Зауваження повинні бути розглянуті не пізніше п'яти днів з дня їх надходження до суду.

Зауваження приєднуються до справи, в тому числі, якщо їх не було розглянуто у зв'язку з вибуттям головуючого.

2. Відповідно до ч, 2 коментованої статті, обов'язок фіксу­
вання судового засідання технічним засобом (у разі вимоги осо­
би, яка бере участь у справі, або за ініціативою суду про таке
фіксування) покладено на секретаря судового засідання або, за
розпорядженням головуючого, на іншого працівника апарату
суду.

Враховуючи вимоги до якості звукозапису судового засі­дання, особа, яка здійснює фіксування процесу технічними засобами повинна мати певні професійні знання. В залежності від складності застосовуваних технічних засобів, їх викорис­товування під час процесу може бути покладене на відповідну особу — працівника апарату суду. Це питання віднесено до компетенції головуючого у судовому засіданні.

3. Відповідно до ч. З коментованої статті, носій інформації,
на який здійснювався технічний запис судового засідання (ка­
сета, дискета, компакт-диск тощо), є додатком до журналу су­
дового засідання і після закінчення судового засідання приєд­
нується до матеріалів справи.

Виходячи із переліку видів носіїв інформації, можна дійти висновку про те, що він не є вичерпним і крім зазначених, в за­лежності від виду технічного засобу, можуть бути використані й інші (флеш-карти тощо).

Звукозапис судового засідання у разі вимоги про повне фік­сування судового засідання технічними засобами відповідними суб'єктами є документом, який за юридичною силою тотожній протоколу судового засідання у письмовій формі. Тому носій ін­формації е додатком до журналу судового засідання, який ве­деться паралельно із звукозаписом, і у обов'язковому порядку має бути приєднаний до нього.

117


Стаття 42. Ведення журналу судового засідання

1. Одночасно із технічним записом судового засідання се­
кретарем судового засідання ведеться журнал судового засі­
дання.

2. У журналі судового засідання зазначаються такі відо­
мості:

 

1) рік, місяць, число і місце судового засідання;

2) найменування адміністративного суду, який розглядає
справу, прізвище та ініціали судді (суддів), секретаря судового

засідання;

3) справа, що розглядається, ім'я (найменування) сторін та
інших осіб, які беруть участь у справі;

4) номер носія інформації;

5) порядковий номер вчинення процесуальної дії;

6) назва процесуальної дії;

7) час вчинення процесуальної дії;

8) інші відомості, встановлені цим Кодексом.

З, Журнал судового засідання ведеться секретарем судового засідання та підписується ним невідкладно після судового за­сідання і приєднується до справи.

1- Частиною 1 коментованої статті встановлено обов'язок се­кретаря судового засідання одночасно із технічним записом вести журнал судового засідання (у разі вимоги особи, яка бере участь у справі, або за ініціативою суду про таке фіксування).

На відміну від фіксування судового засідання технічними засобами, яке повно і точно відтворює весь хід засідання і тому ототожнюється з протоколом судового засідання, журнал, який ведеться секретарем паралельно, фіксує лише окремі процесу­альні дії. У ньому також може бути зроблений опис представле­них адміністративному суду речових доказів тощо, який не може бути зафіксований у мовному вигляді.

2, Частиною 2 коментованої статті встановлено перелік відо­мостей, що зазначаються у журналі судового засідання. Цей пе­релік складається з двох частин: відомості, які мають бути обов'язково відтворені у журналі та інші відомості, встановлені

КАС України.

Дообов'язкових належать відомості про: рік, місяць, число і місце судового засідання; найменування адміністративного су­ду, який розглядає справу, прізвище та ініціали судді (суддів),

118


секретаря судового засідання; справа, що розглядається, ім'я (найменування) сторін та інших осіб, які беруть участь у спра­ві; номер носія інформації; порядковий номер вчинення проце­суальної дії; назва процесуальної дії; час вчинення процесуаль­ної дії.

3. На відміну від особи, яка здійснює фіксування судового засідання технічними засобами і яка обирається альтернативне головуючим, особа, на яку покладається обов'язок ведення журналу імперативне встановлюється ч.З коментованої статті. Нею має бути секретар судового засідання. Обов'язок ведення журналу судового засідання доповнюється обов'язком секрета­ря невідкладно підписати його після судового засідання і при* єднати до адміністративної справи.

Стаття 43. Зауваження щодо технічного запису і журналу судового засідання

1. Особи, які беруть участь у справі, мають право ознайоми­
тися із технічним записом і журналом судового засідання та
протягом семи днів з дня проголошення рішення у справі по­
дати до суду письмові зауваження щодо їхньої неповноти або
неправильності.

2. Головуючий розглядає зауваження щодо технічного запи­
су і журналу судового засідання, про що постановляє відповід­
ну ухвалу.

3. У разі пропущення строку подання зауважень і відсутнос­
ті підстав для його поновлення головуючий залишає їх без роз­
гляду.

4. Зауваження щодо технічного запису і журналу судового
засідання повинні бути розглянуті не пізніше п'яти днів з дня
їх подання.

1. Правило ч. 1 коментованої статті є розвитком права на су­довий захист, закріпленого ст. 6 КАС України. Право сторін на участь у провадженні складається з кількох елементів: право бути повідомленим про час і місце розгляду судової справи; право бути повідомленим про вимоги і заперечення іншої сто­рони; право брати участь у справі особисто або через представ­ника; право знайомитися з матеріалами справи; право на оскар­ження судових рішень.

119


Отже, доповненням до процесуальних прав осіб, які беруть участь у справі, є права щодо ознайомлення з технічним запи­сом і журналом судового засідання. Право ознайомлення із за­значеними документами доповнюється правом відповідних осіб на подання письмових зауважень щодо їх неповноти або непра­вильності. Це право зберігається протягом семи днів з дня про­голошення рішення у справі. Строк для подання зауважень на технічний запис або журнал судового засідання має точно до­тримуватися.

2. Зауваження щодо неповноти чи неправильності технічно­го запису або журналу судового засідання, подані особами, які беруть участь у справі, протягом встановленого ч. 1 коментова­ної статті, розглядаються головуючим. Після розгляду заува­ження щодо технічного запису і журналу судового засідання, головуючий постановляє відповідну ухвалу.

В ухвалі головуючий може відхилити зауваження особи як такі, що не відповідають дійсності, може врахувати зауважен­ня повністю або частково. Закон не надає особам, що подали за­уваження, права на оскарження ухвали адміністративного суду щодо поданих зауважень. Однак, очевидно, про незгоду з такою ухвалою особи мають право зазначити у апеляційній скарзі на рішення адміністративного суду.

3. Відповідно до ч. З коментованої статті, у разі пропущення
строку подання зауважень і відсутності підстав для його понов­
лення, головуючий залишає їх без розгляду. Отже, заяви щодо
повноти запису тих учасників судового розгляду, які своєчасно
не заявили клопотання про ознайомлення з ним, не беруться до
уваги. Винятком із цього правила є обставини, які заслугову­
ють на увагу і які зашкодили особі здійснити її право на озна­
йомлення із технічним записом та журналом судового засідан­
ня і подати відповідні зауваження. У кожному конкретному
випадку це питання вирішується головуючим і ухвала, при­
йнята ним з цього питання, має бути приєднана до адміністра­
тивної справи.

4. Частиною 4 коментованої статті встановлюється строк,
протягом якого мають бути розглянуті зауваження щодо тех­
нічного запису і журналу судового засідання. Цей строк стано­
вить п'ять днів з дня подання таких зауважень. Виходячи зі
смислу положення, що коментується, цей строк має бути мен­
шим за зазначений, але не більшим. При цьому день подачі за-

120


уважень, як слідує із змісту цієї статті, очевидно, не врахову­ється.

Відповідно до п. 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2000 р. (із змінами, внесеними згідно з постановою Пленуму Верховного Суду України № 13 від 25.12.92 р.) при неможливості розгляду зауважень у встановле­ному порядку (не задоволена судом заява про поновлення про­пущеного строку на подання зауважень, закінчився строк пов­новажень суддів та ін.) вони приєднуються до справи та їх на­явність відповідно враховується судом вищої інстанції і за умо­ви, що справа розглядалась у колегіальному складі суду або головуючим визнано необхідним заслухати пояснення осіб, які брали участь у справі, що була розглянута суддею одноособово.

Стаття 44. Відтворення та розгрупування

технічного запису судового засідання

1. Повне чи часткове відтворення технічного запису судово­
го засідання здійснюється на вимогу особи, яка бере участь у
справі, або за ініціативою суду.

2. На клопотання особи, яка бере участь у справі, за розпо­
рядженням головуючого може бути здійснено повне або част­
кове роздрукування технічного запису судового засідання. Осо­
ба, яка бере участь у справі, має право отримати копію інфор­
мації з носія, на який здійснювався технічний запис судового
засідання.

3. Роздрукування технічного запису судового засідання здій­
снюється на платній основі. Розмір плати за роздрукування
встановлюється Кабінетом Міністрів України.

1. Відповідно до ч. 1 коментованої статті, повне чи часткове відтворення технічного запису судового засідання здійснюєть­ся на вимогу особи, яка бере участь у справі, або за ініціативою суду,

Таким чином, із змісту цієї статті випливає, що за загальним правилом технічний запис судового засідання не підлягає обов'язковому відтворенню і зберігається у матеріалах справи на відповідному носії. Виготовлення друкованих текстів судо­вих засідань можливе повністю або частково. У будь-якому ви­падку для цього необхідно звернення з вимогою про таке від-

121


творення осіб, що беруть участь у справі, або їхніх представни­ків. Суд за своєю ініціативою також може повністю чи частково відтворити технічний засіб судового засідання.

2. Повне або часткове роздрукування технічного запису су­
дового засідання може бути здійснене або на клопотання особи,
яка бере участь у справі, або за розпорядженням головуючого у
судовому засіданні. При цьому, виходячи із змісту коментова­
ної статті, інформація може бути отримана двома шляхами.
По-перше, технічний запис судового засідання може бути, на
вимогу особи, повністю або частково роздрукований. По-друге,
особа, яка бере участь у справі, має право отримати копію ін­
формації з носія, на який здійснювався технічний запис судо­
вого засідання. Таким чином, може здійснюватися копіювання
(часткове або повне) на змінні носії (дискети, CD-R та інші дис­
ки, флеш-карти тощо).

3. Учасники судового розгляду, відповідно до ч. З коменто­
ваної статті, отримують роздрук технічного запису судового за­
сідання або копію носія інформації на платній основі.

Розмір плати за роздрукування встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Слід зазначити з цього приводу, що Постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 р. № 411 «Про визначен­ня розміру витрат на інформаційно-технічне забезпечення су­дового процесу» встановлено розмір витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу:

— для позивачів, у встановленому порядку звільнених від
сплати державного мита, — за нульовою ставкою;

— для всіх інших позивачів — за ставкою 118 гривень.

Що стосується розміру плати за роздрук технічного запису судового засідання або копіювання носія, Кабінет Міністрів України ще має встановити порядок його визначення.

Стаття 45. Складення протоколу*

1. Про вчинення окремої процесуальної дії поза залою судо­
вого засідання або під час виконання судового доручення се­
кретарем судового засідання складається протокол.

2. Під час вчинення окремої процесуальної дії поза залою
судового засідання або під час виконання судового доручення

"Зміст цієї статті має тлумачитися з врахуваннями. 2-1 розділу VII КАС в редакції Закону України від 08.09.2005.

122


та при складенні протоколу можуть застосовуватися технічні засоби.

3. Протокол після його складання та ознайомлення з ним
усіх присутніх осіб, які беруть участь у справі, свідків, експер­
тів, спеціалістів, перекладачів підписується секретарем судо­
вого засідання і суддею. Присутні особи, які беруть участь у
справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі можуть по­
дати свої зауваження, які подаються до протоколу.

4. Протокол, складений при виконанні судового доручення,
разом із необхідним» додатками невідкладно надсилається до
суду, який розглядає справу.

5. Протокол приєднується до адміністративної справи.

1. До 1 січня 2008 p., у разі відсутності вимоги особи, яка
бере участь у справі, або ініціативи суду, про повне фіксування
судового засідання технічними засобами, хід судового засідан­
ня фіксується у протоколі судового засідання, який має значен­
ня первинного джерела інформації.

При фіксуванні судового процесу технічними засобами про вчинення окремої процесуальної дії поза залою судового засі­дання або під час виконання судового доручення секретарем су­дового засідання також складається протокол.

Інколи є необхідність проведення деяких процесуальних дій поза залою судового засідання, наприклад, огляд письмових та речових доказів на місці, якщо їх не можна доставити до суду (див. коментар до ч. 2. статті 110 КАС України).

Про вчинення таких окремих процесуальних дій поза залою судового засідання або під час виконання судового доручення секретарем судового засідання і складається протокол.

2. Нормою ч. 2 коментованої статті врегульовано порядок
фіксування вчинення окремих процесуальних дій поза залою
судового засідання. Це фіксування, при якому обов'язково має
складатися протокол, може також доповнюватися фіксуванням
за допомогою технічних засобів. Норма статті не містить вка­
зівки про те, хто має вирішувати питання про застосування тех­
нічних засобів. Отже, із змісту коментованої статті можна ді­
йти висновку, що питання про необхідність і можливість засто­
сування технічних засобів під час вчинення окремих процесу­
альних дій чи виконання судового доручення вирішується
особою, яка ці дії вчиняє.

123


3. З протоколом, що складається під час вчинення окремих
процесуальних дій або виконання судового доручення мають
бути ознайомлені усі присутні особи, які беруть участь у справі,
а також свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі. Після озна­
йомлення з протоколом усіх зазначених осіб, він підписується
секретарем судового засідання і суддею. На протокол, складе­
ний під час виконання окремих процесуальних дій, зазначені у
коментованій статті особи мають право подати свої зауважен­
ня, які додаються до протоколу.

4. Як тільки буде виконане судове доручення, протокол,
складений при його виконанні, разом із необхідними додатка­
ми невідкладно надсилається до суду, який розглядає справу.
Частина 4 коментованої статті, таким чином, врегульовує пи­
тання про час, протягом якого протокол має бути надісланий до
суду, який розглядає справу. При цьому використовується оці­
ночна категорія «невідкладно». Дана категорія належить до
числа об'єктивно-суб'єктивних, її об'єктивність полягає в тому,
що дії (в даному випадку надіслання протоколу до суду) мають
бути вчинені при першій можливості, без зволікань, тобто мак­
симально швидко. Суб'єктивність категорії пов'язана з тим,
що має враховуватись, чи могла конкретна особа, на яку покла­
дено обов'язок доставити протокол до адміністративного суду,
зробити це у такий строк. Отже, невідкладно надіслати прото­
кол до суду означає зробити це максимально швидко, без зай­
вих зволікань, використовуючи наявні в особи засоби.

5. Протокол про вчинення окремої процесуальної дії поза за­лою судового засідання або під час виконання судового дору­чення приєднується до адміністративної справи. Отже, цей протокол, а також носій інформації (при використанні техніч­них засобів), є невід'ємною частиною адміністративної справи.

Стаття 46. Зміст протоколу

1. Протокол про вчинення окремої процесуальної дії поза залою судових засідань або під час виконання судового дору­чення повинен містити:

1) найменування адміністративного суду, який вчиняє окре­
му процесуальну дію, прізвище та ініціали судді, секретаря су­
дового засідання;

2) номер адміністративної справи;

124


3) рік, місяць, число і місце вчинення процесуальної дії;

4) час початку процесуальної дії; 5) відомості про прибуття осіб, які беруть участь у справі, експертів, спеціалістів, перекладачів, свідків;

6) відомості про роз'яснення особам, які беруть участь у
справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам їхніх
процесуальних прав та обов'язків;

7) опис ходу проведення окремої процесуальної дії, у тому
числі відомості про заявлені клопотання та ухвали суду; основ­
ний зміст пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, по­
казань свідків, усні роз'яснення експертами своїх висновків і
відповідей на поставлені їм додаткові питання; консультації
спеціалістів;

8) відомості про докази, які додаються до справи, а якщо до­
кази не додаються до справи — номер, дату та зміст письмових
доказів, опис інших доказів;

9) час закінчення процесуальної дії;

10) інші відомості, встановлені цим Кодексом.

1. Частиною 1 коментованої статті встановлено перелік відо­мостей, що має містити протокол про вчинення окремої проце­суальної дії поза залою судових засідань або під час виконання судового доручення. Цей перелік складається з двох частин: ві­домості, які мають бути обов'язково відтворені у протоколі та інші відомості, встановлені КАС України.

До обов'язкових належать відомості про: 1) найменування адміністративного суду, який вчиняє окрему процесуальну дію, прізвище та ініціали судді, секретаря судового засідання; 2) но­мер адміністративної справи; 3) рік, місяць, число і місце вчи­нення процесуальної дії; 4) час початку процесуальної дії; 5) ві­домості про прибуття осіб, які беруть участь у справі, експертів, спеціалістів, перекладачів, свідків; 6) відомості про роз'яснен­ня особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спе­ціалістам, перекладачам їхніх процесуальних прав та обов'яз­ків; 7) опис ходу проведення окремої процесуальної дії, у тому числі відомості про заявлені клопотання та ухвали суду; основ­ний зміст пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, по­казань свідків, усні роз'яснення експертами своїх висновків і відповідей на поставлені їм додаткові питання; консультації спеціалістів; 8) відомості про докази, які додаються до справи,

125


а якщо докази не додаються до справи — номер, дату та зміст письмових доказів, опис інших доказів; 9) час закінчення про­цесуальної дії. Протокол може містити також інші відомості, встановлені КАС України.

































































































































































Глава 5


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-20; Просмотров: 204; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.058 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь