Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Кафедра психології та педагогіки ННІПП. Теми для рефератів



                                                                                                  «ЗАТВЕРДЖУЮ»

                                                                                                      Завідувач кафедри                      

                                                                                                     кандидат психологічних наук, доцент

                                                                                                     Кущенко І.В. ___________

                        

                                                                                                   «______»____________20 р.

 

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ

З дисципліни: Педагогіка вищої школи.

Тема 4. Сутність процесу виховання у ВНЗ

Навчальний час: 2 год.

Категорія слухачів: магістри.

Мета заняття: Перевірити, закріпити, поглибити, систематизувати знання отримані в процесі самостійного опрацювання програми та лекційного матеріалу, розвивати елементи еврістичного мислення і творчого підходу до вирішення теоретичних і практичних проблем вищої освіти; виховувати самостійність мислення, пізнавальну активність, принциповість, патріотизм, наполегливість.

Питання для обговорення:

1. Процес виховання У ВНЗ. Його завдання, етапи і управління ним.

2. Закономірності процесу виховання.

3. Принципи виховання у ВНЗ.

 

Теми для рефератів :

1. Виховання як провідна педагогічна категорія.

2. Проблеми виховання. Сучасний стан та перспективи розвитку.

3. Сучасні проблеми організації дозвілля студентської молоді.

4. Куратор академічної групи – організатор виховного процесу.

 

Основні поняття теми: напрям виховання, виховний ідеал, мета виховання, принципи виховання, система національного виховання, національна самосвідомість, моральне виховання, правове виховання, естетичне виховання, трудове виховання, економічне виховання, екологічне виховання, антинаркогенне виховання, фізичне виховання, сімейне виховання. Форми виховної роботи, метод виховання, методи формування свідомості, методи формування суспільної поведінки, методи стимулювання діяльності і поведінки, методи контролю і аналізу ефективності виховання.

 Опрацювати рекомендовану літературу: 1, 7, 8, 11, 29.

                                          План проведення заняття:

1. Організаційний момент. Підготовка до заняття. Перевірка присутніх на занятті. Активізація пізнавальних процесів. Актуалізація знань. Оголошення теми і мети заняття.                                                                     5-7 хв.

2. Основна частина. Обговорення питань семінарського заняття. Заслуховування рефератів. Перевірка виконання завдань рекомендованих для самостійної роботи.

Перевірка завдань рекомендованих для оргаізації самостійної роботи:

        1. Розробіть і продемонструйте мультимедійну презентацію теми.

        2. Розкрийте суть багаторівневості поняття виховання в сучасній педагогіці.

        3. В чому специфіка виховання студентів у вищому навчальному закладі?

        4. Розкрийте зміст мети національного виховання і шляхи його реалізації у вищому навчальному закладі.

       5. Яким чином пов’язані між собою закономірності і принципи виховання у вищій школі?

       6. Назвіть і дайте коротку характеристику основним напрямам виховання студентів у вищому навчальному закладі.

       7. Складіть перелік виховних заходів за заданим напрямком виховання.

       8. Підготуйте методичну розробку проведення виховної бесіди на актуальну тему за напрямком правового виховання студентів. Підготуйтесь до її проведення.

        9. Підготуйте план-схему виховної роботи з академічною групою.

       10. Розробіть план особистого самовдосконалення на найближчий рік (мета, мотив, шляхи і методи досягнення і т.п.)

       11. Підготуйте мультимедійну презентацію однієї із тем начального курсу.

 

 

  • Додаткові завдання і запитання проблемного характеру 60-70 хв.

                   

3.Підведення підсумків заняття. Узагальнення. Короткий аналіз виступів. Оцінювання.

4.Заключення. Вказівки, рекомендації, поради щодо оптимізації організації навально-виховного процесу.                                                         5-7 хв.

 

 

Викладач: Ніколенко Д.О.

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
 НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ


Кафедра психології та педагогіки ННІПП

                                                                                                  «ЗАТВЕРДЖУЮ»

                                                                                                      Завідувач кафедри                       

                                                                                                     кандидат психологічних наук, доцент

                                                                                                     Кущенко І.В. ___________

                        

                                                                                                   «______»____________20 р.

 

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ

З дисципліни: Педагогіка вищої школи.

Тема № 4. Сутність процесу виховання у ВНЗ.

Навчальний час: 2 год.

Категорія слухачів: магістри.

Мета заняття: на основі здобутих знань формувати уміння і навички організації і планування науково-педагогічної діяльності викладача. Розвивати елементи еврістичного мислення і творчого підходу до вирішення теоретичних і практичних проблем вищої освіти; виховувати самостійність мислення, пізнавальну активність, принциповість, патріотизм, наполегливість.

 

Вид заняття: 4 години практичних занять

Питання для опрацювання:

1.Актуалізуйте знання про процес, завдання, етапи виховання у ВНЗ та особливості управління ним. Ознайомтесь із Законом України «Про вищу освіту»(р.7).

2.Назвіть і проаналізуйте існуючі напрями виховання студентської молоді у ВНЗ.

3. Схематично відтворіть схему організації виховання студентів у ВНЗ.

4. Прелічіть методи і форми виховання студентів у ВНЗ. Визначте найбільш ефективні. Аргументуйте власний вибір.

5. Розробіть сценарій виховного заходу на довільну тему. Обгрунтуйте доцільність запропонованих вами мети, задач, методів та форм виховного впливу.

6. Ознайомтесь із положенням про організацію кураторської роботи у ВНХ. Проаналізуйте зміст. Внесіть пропозиції спрямовані на вдосконалення діяльності куратора групи і організації виховної робти в цілому у ВНЗ.

7. Розробіть мультимедійну презентацію теми.

Основні поняття теми: педагогічна діяльність, педагогічна професія, структура педагогічної діяльності викладача, педагогічний професіоналізм.

Опрацювати рекомендовану літературу: 1, 6, 10, 15, 22, 29, 30.

Ключові терміни та поняття теми: педагогічна діяльність, педагогічна професія, структура педагогічної діяльності викладача, педагогічний професіоналізм.

 

Навчальне обладнання: відеомагнітофон, мультимедійна презентація, діапроектор.

Наочні засоби, роздатковий матеріал: опитувальник, методичні рекомендації, схеми.

Література: Алексюк А.М. Педагогіка вищої школи, - К., 1998., Вітвицька С.С. Основи педагогіки вищої школи, - К., 2003., Галузинський В.М., Євтух М.Б. Основи педагогіки та психології вищої школи в Україні.- К., 1995. Фіцула М.М. Педагогіка вищої школи: Навчальний посібник для магістрів. – К. Академвидав, 2007. Юрченко В.І. Оптимізація взаємозв'язку у системі «студент-викладач». - К., 1997.

                                          План проведення заняття:

1. Організаційний момент. Підготовка до заняття. Перевірка присутніх на занятті. Активізація пізнавальних процесів. Актуалізація знань. Оголошення теми і мети заняття.                                                                     5-7 хв.

2. Основна частина. Обговорення питань семінарського заняття. Заслуховування рефератів. Перевірка виконання завдань рекомендованих для самостійної роботи.

Завдання для організації самостійної роботи:

        1. Розробіть і продемонструйте мультимедійну презентацію теми.

        2. Розкрийте суть багаторівневості поняття виховання в сучасній педагогіці.

        3. В чому специфіка виховання студентів у вищому навчальному закладі?

        4. Розкрийте зміст мети національного виховання і шляхи його реалізації у вищому навчальному закладі.

       5. Яким чином пов’язані між собою закономірності і принципи виховання у вищій школі?

       6. Назвіть і дайте коротку характеристику основним напрямам виховання студентів у вищому навчальному закладі.

       7. Складіть перелік виховних заходів за заданим напрямком виховання.

       8. Підготуйте методичну розробку проведення виховної бесіди на актуальну тему за напрямком правового виховання студентів. Підготуйтесь до її проведення.

        9. Підготуйте план-схему виховної роботи з академічною групою.

       10. Розробіть план особистого самовдосконалення на найближчий рік (мета, мотив, шляхи і методи досягнення і т.п.)

       11. Підготуйте мультимедійну презентацію однієї із тем начального курсу.

  • Додаткові завдання і запитання проблемного характеру 60-70 хв.

                   

3. Підведення підсумків заняття. Узагальнення. Короткий аналіз виконаної роботи. Оцінювання.

4. Заключення. Вказівки, рекомендації, поради щодо оптимізації організації навально-виховного процесу.                                                          5-7 хв.

 

Викладач: Ніколенко Д.О.

 

 

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
 НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 170; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.024 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь