Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


За стадіями проходження продукту



Стадія проходження продукту Фактори
Виробнича стадія Технічні: якість, міцність, надійність, безпечність. Економічні: матеріаломісткість, енергоспоживання, габарити, об'єм, вага, концентрація. Естетичні: художня виразність та колорит, раціональна організація форми, цілісність композиції. Екологічні: вплив на природне та предметне середовища. Експлуатаційні: простота користування, комфортність, ремонтопридатність, зручність в експлуатації
Стадія продажу Споруда крамниці: інтер’єр, ергономічні умови. Процес продажу: кваліфікація персоналу, швидкість обслуговування, знання іноземних мов. Сервіс у процесі продажу: консультація персоналу, доставка, підгонка, монтаж, установка на місці. Гуртовий продаж: франчайзинг, мерчандайзинг, фірмова мережа, дистриб’ютори. Умови контракту: ціна, знижка, система оплати. Законодавство з регулювання обміну: мито, податки, дотації, правовий захист товару
Споживання, користування Сервіс у процесі користування, споживання: мережа пунктів ремонту та гарантійного обслуговування. Післяпродажний період: використання за повторним призначенням, продовження експлуатації через оновлення

 

За великої кількості факторів конкурентоспроможності товару на ринку, пріоритетну роль відіграють наступні:

1) корисність для потенційного покупця (здатність задовольнити вимоги, що пред’являються до певного типу і виду товару з боку спо­живача);

2) ціна товару (при рівній корисності покупець віддасть пере­вагу дешевшому товару, але може придбати і дорожчий товар, якщо він виявиться для нього кориснішим; виняток – престижні або статусні товари, придбання яких необхідне для підтримки певного соціального статусу покупця);

3) інноваційність продукції (введення важливої для покупця новизни у товар, що робить його оригінальним/ексклюзивним).

Критерій конкурентоспроможності товару – це якісна та (або) кількісна характеристика продукції, що виступає основою для оцінки її конкурентоспроможності. Процес оцінки рівня конкурентоспромож­ності товару умовно може бути розбитий на три стадії:

1) вибір товарів-аналогів;

2) формування номенклатури критеріїв конкурентоспроможності;

3) визначення рівня конкурентоспроможності товару.

Оцінка конкурентоспроможності промислової продукції є ви­хідним елементом для виробничо-господарської діяльності підприємств в умовах ринкової економіки. Вивчення конкурентоспроможності по­винно проводитись безперервно та систематично на всіх етапах життє­вого циклу продукції, що дає можливість своєчасного прийняття рі­шення щодо оптимальних змін товарного асортименту, необхідність пошуку нових ринків для виробничих товарів, розробки та виробництва нових і модернізованих виробів, розширення та створення виробничих потужностей тощо.

Показники конкурентоспроможності промислової продукції – сукупність критеріїв кількісної оцінки рівня конкурентоспроможності товару. Для оцінки рівня конкурентоспроможності застосовують сис­тему одиничних, групових (збірних, узагальнених, комплексних) та інтегральних показників.

Оскільки конкурентоспроможність товару характеризує власне не його якість, а ступінь відповідності якості заданого товару показни­кам якості аналогічного за призначенням товару конкурента, то оцінка його конкурентоспроможності має на меті зіставлення значень показ­ників якості продукції підприємства з показниками якості товару кон­курента (базовим або еталонним зразком). Правильність результату, отриманого під час оцінки конкурентоспроможності, значною мірою за­лежить від вибору оцінної бази.

Як базові можуть бути вибрані наступні параметри: потреба покупців; конкуруючий товар; гіпотетичний зразок товару; група ана­логічних товарів; величина корисного ефекту. Таким чином, оцінка кон­курентоспроможності товару проводиться шляхом зіставлення пара­метрів аналізованої продукції з параметрами бази порівняння.

Класифікація методів оцінки конкурентоспроможності підпри­ємства передбачає їх поділ на окремі групи за певною ознакою. Най­частіше такою ознакою виступає форма представлення результатів оцінки, відповідно до якої виділяють графічні, матричні, розрахункові та комбіновані (розрахунково-матричні, розрахунково-графічні) методи.

Конкурентоспроможність суб’єктів господарювання залежить від множини взаємопов’язаних чинників макро- і мікроекономічного середовища (сили конкуренції, ринкова інфраструктура, менеджмент підприємств тощо), відсутність гармонійного впливу на які в системі державного регулювання унеможливлює отримання ефекту синергії – дієвого впливу конкурентної політики на зростання конкурентоспро­можності суб’єктів господарювання. Деякі критерії (індикатори) кон­курентоспроможності та їх зважена оцінка за п’ятибальною системою наведені у таблиці 2.15.

 

Таблиця 2.15 – Індикатори конкурентоспроможності компанії

Критерій конкуренто-спроможності

Вагомість

Діапазон оцінок


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 216; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь