Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Ситуаційна вправа 12. Портфельний аналіз фірми
Провести портфельний аналіз за методом БКГ та Мак-Кінсі для фірми Winner. Вона займається виробництвом п’яти видів товарів – А, В, С, Д, Е. Кількість конкурентів – 6, найсильніший з них – фірма Sharm. Необхідна інформація про товар А наведена у таблиці 2.28 (в чисельнику – значення за 2009, в знаменнику – за 2010 роки). У 2009 році темпи зростання ринку становили 4 %, у 2010 році обсяг продажу в цілому по галузі скоротився на 9 %. Кількість потенційних споживачів – 4000. Інформація про товар В: темпи зростання ринку – 4 %/3,5 %; відносна частка ринку – 4/3; питома вага в загальному обсязі продажу фірми – 35 %/20%. Про товари: С – 12%/8%; 3/3; 35 %/50 %; Д – 15 %/13 %; 3/2; 7 %/15 %; Е – 14/0; 0,2 / 0; 3 %/0 відповідно.
Таблиця 2.28 – Дані для побудови матриць
Приклад побудови матриці ADL (життєвого циклу). До складу портфеля підприємства входять три стратегічні господарські підрозділи – А, В, С (дані наведені у табл. 2.29 і 2.30).
Таблиця 2.29 – Характеристики стратегічних господарських підрозділів
Таблиця 2.30 – Показники конкурентоспроможності СГП
За наведеними у таблицях даними виконайте такі завдання: – побудувати матрицю АDL (життєвого циклу); – охарактеризувати ринкові позиції стратегічних господарських підрозділів А, В, С та підприємства в цілому; – сформулювати маркетингові стратегії для кожного стратегічного господарського підрозділу.
Методичні вказівки Щоб краще ідентифікувати види бізнесу, що розвиваються, тобто, знаходяться на підйомі, аналітики можуть використовувати матрицю, розмірністю 3×5 – матрицю життєвого циклу (матриця АДЛ фірми Артура Д. Літла), де розташування господарських підрозділів залежить від стадії розвитку галузі і сили їхніх конкурентних позицій, площа кіл представляє розмір галузі, а сектор усередині кола – частку ринку конкретного бізнесу. На рис. 2.9 бізнес А може бути позначений як той, що розвивається (майбутній переможець), бізнес С – як той, що потенційно програв, бізнес Е – сьогоднішній переможець, бізнес F – “дійна корова”, бізнес G – той, що програв, або собака. Сила матриці життєвого циклу в том, що вона подає інформацію про розподіл різних господарських підрозділів диверсифікованої компанії по стадіях розвитку галузі. Рішення про вибір матриці. Обмежуватися при аналізі портфеля тільки одним типом матриці нерозумно. Кожна матриця має свої достоїнства і недоліки і подає різну інформацію про сильні і слабкі сторони господарського портфеля компанії. Якщо всі необхідні дані доступні, то повинні бути побудовані всі три матриці, тому що при цьому портфель може бути оцінений з різних позицій.
Сильна Середня Слабка Конкурентна позиція
Рис. 2.9 – Матриця життєвого циклу Менеджерам корпорації потрібне розуміння: – набору галузей, у яких функціонують її підрозділи; – потенційних можливостей розвитку портфеля; – стратегічного положення кожного виду бізнесу в конкретній галузі; – варіантів рішень по розподілу фінансів і ресурс використання всіх трьох матриць для вивчення диверсифікованого портфеля забезпечує таке розуміння. |
Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 217; Нарушение авторского права страницы