![]() |
Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Інвестиційний аналіз проекту
Інвестиційний аналіз - аналіз показників, що характеризують можливі наслідки інвестицій, факторів, що впливають на їх ефективність, оцінку ризиків, а також форм, методів і умов фінансування. В інвестиційному аналізі широко використовується концепція тимчасової вартості грошей, використовуючи яку, розраховують наступні показники. 1. Чиста приведена вартість (NPV). Чиста приведена вартість - це сума дисконтованих значень потоку платежів, приведених до сьогоднішнього дня. Показник NPV являє собою різницю між усіма грошовими притоками і відтоками, наведеними до поточного моменту часу (моменту оцінки інвестиційного проекту). Ставлення NPV до сукупної величини дисконтованих інвестиційних витрат називається Індекс прибутковості. Інакше кажучи, для потоку платежів CF (Cash Flow), де CFt - платіж через t років (t = 1, N) і початкової інвестиції IC (Invested Capital) в розмірі IC = CF0 чистий дисконтований дохід NPV розраховується за формулою:
(3.1) де i - ставка дисконтування [2]. 2. Внутрішня норма прибутковості (IRR). Внутрішня норма прибутковості - це процентна ставка, при якій чистий дисконтований дохід (NPV) дорівнює 0. NPV розраховується на підставі потоку платежів, дисконтованого до сьогоднішнього дня. Інакше кажучи, для потоку платежів CF, де CFt - платіж через t років (t = 1, N) і початкової інвестиції в розмірі IC = CF0 внутрішня норма прибутковості IRR розраховується з рівняння:
або (3.2) (3.3)
3. Рентабельність інвестицій (PI). Рентабельність – відносний показник економічної ефективності. Коефіцієнт рентабельності розраховується як відношення прибутку до активів, ресурсів або потокам, її формує. Показники рентабельності часто виражають у відсотках [1]. 4. Термін окупності інвестицій. Термін окупності – це тривалість періоду від початкового моменту до моменту окупності. Моментом окупності називається той найбільш ранній момент часу в розрахунковому періоді, після якого кумулятивні поточні чисті грошові надходження NV (k) стають і надалі залишаються невід'ємними. Існує два способи розрахунку періоду окупності. 1 спосіб. Якщо грошові надходження по роках однакові, то формула розрахунку строку окупності має вигляд:
(3.4) де: РР - строк окупності інвестицій (років); Iо - початкові інвестиції; CFcг - середньорічна вартість грошових надходжень від реалізації інвестиційного проекту. 2 спосіб. Якщо грошові надходження по роках неоднакові, то розрахунок виконується в кілька етапів: – знаходять ціле число періодів, за які накопичена сума грошових надходжень стає найбільш близькою до суми інвестицій, але не перевершує її; – знаходять непокритий залишок, як різницю між сумою інвестицій і сумою накопичених грошових надходжень; – непокритий залишок ділиться на величину грошових надходжень наступного періоду. 5. Інші показники. Інвестиційний аналіз проекту поділяється на: - інвестиційну діяльність; - операційну діяльність. Таблиця 3.3 – Розрахунок інвестиційної та операційної діяльності
У таблиці 3.3 розраховані затрати на інвестиційну та оперативну діяльність та підведена загальна сума. Щорічні доходи розраховані з урахуванням коефіцієнту загрузки 0,6, тобто 60 % в пік сезону. Так як готель тільки виходить на ринок, а також у не сезонний період коефіцієнт загрузки готелю склав 0,2, тобто 20 %. Виходячи з цього щорічні доходи готелю склали 2384640 грн. Детальні розрахунки наведені у додатку Б. Дивлячись на те, що готель стане з часом більш відомим, щорічні доходи слідуючого року складуть на 5 % більше, ніж в попередній і тому, щорічний дохід без ПДВ складає – 1987200 грн., ЧДД проекту – 1112943,1 грн., індекс доходності - 28, термін окупності 2 роки та 260 днів, внутрішня норма доходності – 42%.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 199; Нарушение авторского права страницы