Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Опис предметної області проекту



Предметна область проекту (Project Scope) – сукупність продуктів і послуг, виробництво яких повинно забезпечуватись в результаті завершення здійснюваного проекту.

Предметну область проекту визначають цілі, результати та роботи проекту. В процесі життя проекту всі складові предметної області проекту можуть зазнавати зміни.

Цілі результати, роботи та їх характеристики можуть змінюватися або уточнюватися в процесі розробки проекту та по мірі досягнення проміжних результатів.

Планування предметної області проекту є розроблення та затвердження на відповідному рівні документального подання та підтвердження предметної області, яке включає статут проекту, його основні результати, цілі та завдання проекту [21].

Створення готелю у місті Ізмаїл є гострою необхідністю, однією з умов якої є розвиткок туристичної інфраструктури міста. Так як Ізмаїл є районним центром та своєю затишністю та зеленістю є дуже привабливим для туристів містом. Існуючі готелі не задовольняють потреб споживачів, ні своєю кількістю, ні якістю надаваних послуг.

Основні проблеми та цілі проекту викладені у додатку П.

Структурна декомпозиція основних результатів проекту - виділення в основних результатах проекту більш керованих компонентів. Це необхідно для:

- підвищення точності вартісних, часових, ресурсних оцінок;

- визначення основи для оцінки виконання та управління проектами та їх компонентами;

- формування чіткої системи відповідальності.

Опис предметної області використовується для визначення того, що повинно входити до складу проекту і що знаходиться поза його межами. Чим повніше буде визначено основні аспекти предметної області, тим краще для проекту. Структурно-логічну схему проекту створення готелю в м. Ізмаїл визначено в таблиці 4.1.

Таблиця 4.1 – Структурно-логічна схема проекту

 

Логіка змін Показники Джерела інформації Умови та ризики
1 2 3 4

Стратегічна ціль:

Створити готель з розширеним спектром послуг. - збільшення кількості споживачів на 60%; - побудувати дитячу кімнату; - побудувати ресторан . - підсумковий звіт про завершення проекту; - акт прийому-здачі об’єкта в експлуатації. узгодження з Державною адміністрацією.

Специфічні цілі:

1. Розширити спектр якісних  послуг за доступними цінами. - фактичні витрати на виконання робіт ; - відстеження фактичних витрат; - відстеження трудових витрат. - відстежування виконаних робіт в MS Project; - використання завдань. ризики: - несприйняття споживачами інновацій на ринку.
2. Вивчити специфіку використання послуг готельного бізнесу. - фактичні витрати на виконання робіт ; - затверджене ТЕО; - підписані договори з експертами. - відстежування виконаних робіт в MS Project, - договори із постачальниками матеріалів; - документи, що підтверджують якість матеріалів. ризики: - активність конкурентів; - економічна та політична; нестабільність.
3. Розширити коло постійних клієнтів. - затверджена стратегія конкурентоспроможності; - фактичні витрати на виконання робіт. - відстежування виконаних робіт в MS Project. ризики: - несприйняття споживачами інноваційних перетворень, - активність конкурентів.

Продовження таблиці 4.1

1 2 3 4

Очікувані результати:

- створення умов для заохочення споживачів користуванням послуг - вдосконалена якість послуг, що відповідає вимогам клієнтів; - додаткові конкурентні переваги. -побудова дитячої кімнати; -створення ресторану на території готелю. - ТЕО; - ТЗ (технічне завдання); - акти виконаних робіт; - акт прийому-здачі об’єкта в експлуатацію. - неякісне надання послуг.

Основні напрями діяльності:

- створення умов для клієнтів;  - створення умов для одержання професіональних послуг; - відкриття закладу у перспективному районі; - реалізація дизайнерських рішень для закладу; - реконструкція проходу до готелю - проведення урочистого відкриття . - відсоток виконання робіт ; - відстеження відсотка завершення робіт; - відстеження тривалості робіт; - затверджена посадова інструкція; - затверджений акт введення обладнання в експлуатацію; - затверджений графік робіт; - підписані контракти з постачальниками. - відстеження виконаних робіт в MS Project. -економічна і політична нестабільність.  

 

 

4.2. Розробка плану виконання проекту

Підготовка плану робіт для виконання проекту включає:

- формування структури робіт в проекті відповідно до його цілей та задач;

- нормування витрат часу на виконання робіт;

- підготовку трудових і матеріальних ресурсів для реалізації проектного процесу;

- розрахунок плану-графіку виконання робіт в проекті;

- розрахунок бюджету проектного процесу;

- оцінку результатів моделювання проектного процесу і коригування його з урахуванням заданих критеріїв, обмежень та умов.

Структуру робіт проекту приведено в додатку В.

В процесі формування плану робіт проекту, враховуються трудові і тимчасові витрати, необхідні для реалізації проекту. У плані реалізації проекту обов'язково були відображені етапи реалізації проекту, з розбивкою за часом, відображена послідовність виконання окремих етапів.

Фрагмент плану виконання робіт у проекті показаний на рисунку 4.1.

Рисунок 4.1 - План виконання робіт у проекті (фрагмент)

З поданого плану видно, що найтривалішим етапом проекту є фаза виконання проекту, вона становить 203 дня. Аналізуючи план виконання робіт в проекті, можна зробити висновок, що він триватиме 313 днів, тобто 10,5 місяців.

Управління проектів спрямоване на їх здійснення в передбачений термін з метою забезпечення своєчасного повернення вкладених коштів у вигляді чистого грошового потоку (насамперед - одержання передбаченого прибутку). По кожному наміченому до реалізації проекту звичайно призначається його керівник, що організує підготовку всіх необхідних планових документів і забезпечує реалізацію основних показників планів його здійснення. По великих проектах, виконуваним підрядним способом (із залученням підрядника і субпідрядників), керівник проекту повинний розподілити функції управління в розрізі окремих учасників проекту.

Для того, щоб мати уявлення про тривалість проекту, треба визначити тривалість кожної окремої роботи. Тривалість роботи визначається із залученням експертів. Результати проведеного аналізу по проекту створення готелю з наданням високоякісних доступних послуг представлені в додатку Г.

 

 

Розробка бюджету проекту

Для того, щоб розрахувати бюджет проекту доцільно перенести структуру проектних робіт до MS Project. Необхідно включати до бюджету проекту сумарні оціночні витрати, необхідні для реалізації проекту. Перед тим як приступити до реалізації проекту, необхідно визначити вимоги за обсягами робіт і вимоги до бюджету. Обидва ці фактори є вкрай важливими, оскільки являють собою цільовий план, з яким порівнюється виконання проекту.

Заробітна плата проектної команди представлена в таблиці 4.2.

Таблиця 4.2 - Ставки заробітних виплат команді проекту

Ресурс Стандартна ставка, грн./міс
Керівник проекту 6 000
Помічник керівника проекту 4 000
Маркетолог 3 000
Економіст 2000
Бухгалтер 2500
Юрист 3 500
HR-менеджер 3 000
Дизайнер 2500
Всього 26500

 

По завершенню проекту визначається освоєння витрат, для чого фактичні витрати порівнюються із значеннями, закладеними в бюджеті. Орієнтований бюджет проекту представлений на рисунку 4.2.

Рисунок 4.2 – Бюджет проекту по роботах

Бюджет проекту по роботах показує, що основні витрати припадають на фазу виконання проекту і складають – 3 466 936,50 грн. На фазі підготовки проекту витрати складають – 18 612,50 грн., на фазі розробки ТЕО 38 440,50 грн., а фаза закриття проекту становить 30 466,15 грн. В цілому витрати по проекту складуть 3 595 058,90 грн.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 276; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь