Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Ревізія гальмівного обладнання пасажирських вагонів, технічне обслуговування ТО-3



25.2.1 Ревізія гальмівного обладнання пасажирських вагонів проводиться під час єдиної технічної ревізії пасажирських вагонів. Під час ТО-3 виконуються всі ті роботи, як і під час ТО-2 та додатково проводиться викочування візків, з їх очищенням і прокаткою для вимірювання та огляду на відсутність несправностей чи пошкоджень також і вузлів та деталей гальмівного обладнання.

25.2.2 В разі ТО-3 повітророзподільник, електроповітророзподільник, перемикальний клапан і з’єднувальні рукава, а на вагонах з дисковими гальмами додатково – реле тиску, трьохпозиційні скидальні клапани і сигналізатори тиску з вагона необхідно зняти, замість них встановити нові чи відремонтовані. А під час другого ТО-3 з вагона необхідно знімати і кінцеві крани.

25.2.3 Перевірити надійність кріплення повітророзподільника, електроповітророзподільника, запасного резервуара і гальмівного циліндра на рамі вагона, а на вагонах з дисковими гальмами – додатково скидальних клапанів, реле тиску і ручного гальма. Кріплення має відповідати вимогам технічної документації на конкретний тип вагона.

25.2.4 Стан електричного ланцюга керування електропневматичним гальмом (робочий і контрольний проводи, клемні коробки), а також стан і кріплення на рамі вагона ізольованої підвіски рукава – підлягають перевірці. Кінцеві клемні коробки розкрити, очистити, в разі необхідності просушити, перевірити кріплення проводів. Наконечники з нальотом окису зачистити.

Перевірити монтаж електропневматичного гальмівного обладнання – монтаж має бути виконаний без відхилень від креслеників і технічних умов.

25.2.5 Заміряти опір ізоляції проводів, який повинен бути не менше ніж 0,8 МОм.

25.2.6 Повітропровід, запасний резервуар обстукати легкими ударами дерев’яного молотка масою не більшою ніж 1 кг і продути стислим повітрям тиском 0,6+0,05 МПа (6,0+0,5 кгс/см2). Пиловловлюючі сітки очистити, промити і продути стислим повітрям, в разі необхідності – замінити.

25.2.7 Усі з’єднання повітропроводу оглянути й ущільнити.

Перевірити кріплення повітропроводу – воно має бути виконане відповідно до технічної документації на конкретний тип вагона.

25.2.8 На вагонах з дисковими гальмами, побудови ВАТ «КВБЗ», перевірити стан, кріплення, відсутність пошкоджень та несправностей: гальмівних дисків, кліщових механізмів, гумово-текстильних, відповідно до 6.4 ЦЛ-0084.

25.2.9 У кінцевих, роз’єднувальних кранів і стоп-кранів перевірити правильність розташування ручок. Ручка роз’єднувального крана в закритому положенні має розташовуватися впоперек труби, у відкритому – уздовж осі труби.

Ручка стоп-крана в закритому положенні має розташовуватися уздовж осі труби уверх, у відкритому – поперек.

Ручка кінцевого крана в закритому положенні має розташовуватися впоперек осі магістрального повітропроводу, у відкритому положенні – уздовж осі з’єднувального рукава.

Випускні отвори в кінцевих кранах і стоп-кранах прочистити.

Стоп-крани перевірити на працездатність і опломбувати.

25.2.10 У випускному клапані мають бути типові, виведені по обидві сторони, повідці, мати відвід від клапана всередину вагона. Повідці мають переміщатися вільно, без заїдань і бути виконані відповідно до технічної документації на вагон, із дроту діаметром від 4 мм до 5 мм. Стики кілець повинні бути зварені.

25.2.11 Гальмівні циліндри потрібно розкрити й оглянути, внутрішні поверхні корпусу очистити, витерти насухо і змазати тонким шаром гальмівного мастила, не закладаючи його за бурт манжети. Гумову манжету із закінченим терміном придатності  замінити. Перевірити стан фільтра і сальника, очистити їх від бруду. Повстяне кільце поршня змазати мастилом ЖТ-79Л або ЖТ-72.

25.2.12 На вагонах з дисковими гальмами перевірити стан поверхонь тертя гальмівних дисків, надійність кріплення дисків до маточин і кріплення гальмівних накладок у башмаку. Не допускаються:

- тріщини в зварних швах і в основному металі корпуса кліщового механізму;

-  тріщини на поверхнях тертя гальмівних дисків;

- знос робочої поверхні гальмівних дисків по товщині більше ніж 5 мм;

-  переміщення гальмівних накладок у пазах башмака.

25.2.13 Перевірити наявність і знос елементів (валиків, втулок) кліщового механізму гальмівного блоку дискового гальма. Знос валиків і втулок у діаметрі допускається не більше ніж 0,25 мм. Під час капітального ремонту провести заміну мастила у важільних з’єднаннях кліщового механізму гальмівних блоків.

25.2.14 Гальмівну важільну передачу потрібно оглянути, перевірити її стан, перевірити плечі важелів, які мають відповідати тарі вагона і технічній документації на нього.

Шарнірні з’єднання і місця тертя потрібно змазати відповідно до таблиць 7.1 і 7.2.

Гвинт, п’ятник, конічні шестерні, гайки, сектори ручних гальм, регулювальні муфти, різьбу тяг потрібно оглянути, очистити, змазати відповідно до таблиці 5.2 і розходити.

25.2.15 Послаблені чи пошкоджені втулки в деталях гальмівної важільної передачі, нестандартні і несправні валики, шайби і шплінти необхідно замінити на стандартні справні. Сумарний зазор у кожному шарнірному з’єднанні гальмівної важільної передачі допускається не більше ніж 3 мм.

Бокові зазори в кронштейнах підвіски траверси не допускаються.

25.2.16 Гальмівну важільну передачу пасажирських вагонів потрібно ремонтувати відповідно до розділу 27 цього нормативного документу.

25.2.17 Деталі підвішування гальмівної важільної передачі і запобіжних пристроїв мають бути типові та надійно закріпленими.

25.2.18 Перевірити наявність елементів кріплення (втулок, кілець, болтів, гайок, шплінтів, тарілчастих пружин) вінців гальмівних дисків дискового гальма. Недостаючи елементи встановити.

 25.2.19 Чавунні гальмівні колодки, якщо товщина менше ніж 30 мм, і композиційні, якщо товщина менше ніж 20 мм, необхідно замінити новими.

Не допускається виступ колодок за зовнішні грані обода коліс. При відпущених гальмах кожна колодка має рівномірно відходити від поверхні колеса на відстань від 5 мм до 8 мм, регулюються фіксаторами. Колодка має бути міцно закріплена в гальмівному башмаку стандартною чекою. На башмаки мають бути установлені шплінти, які запобігають випаданню чек.

Товщина робочого матеріалу гальмівної накладки дискового гальма повинна бути не менше ніж 5 мм.

Гальмівні накладки  повинні бути щільно закріпленні в башмаках. Переміщення гальмівних накладок у пазах башмаків не допускається.

25.2.20 Ручне гальмо необхідно перевіряти в загальмованому стані. В цьому разі запас різьби гвинта повинен бути не менший ніж 75 мм.

25.2.21 Гальмівну важільну передачу на вагоні потрібно регулювати так, щоб вихід штока під час повного службового гальмування знаходився в межах, зазначених у таблиці 25.1. В цьому разі розмір «а» (відстань між торцем муфти захисної труби і приєднувальною різьбою гвинта регулятора, рисунок 21.5, 21.6) має бути не менший ніж 350 мм.

25.2.22 Результати ревізії і випробування майстер чи бригадир з автогальм повинен записати в книгу форми ВУ-68.

Таблиця 25.1 – Вихід штока гальмівного циліндра на вагонах

 

Тип вагона і колодок Вихід штока при повному службовому гальмуванні, мм
Пасажирські з чавунними і композиційними колодками 150-160*
Пасажирські міжнародного сполучення габариту 03-Т (РІЦ) з гальмом KES з чавунними колодками 105-115
Пасажирські В Л РІЦ на візках ТВЗ ЦНИИ «М» з композиційними колодками 25-40
Пасажирські виробництва Польщі, з чавунними і композиційними колодками, обладнані штампованим гальмівним циліндром діаметром 14ʺ 180-210

*  Вихід штока гальмівного циліндра для композиційних колодок зазначений з урахуванням довжини хомута (70 мм), установленого на штоку для композиційних колодок

 

25.2.23 Додаткові вимоги до пасажирських вагонів, що ідуть зі швидкістю     від 140 км/год до 160 км/год:

- у шарнірних з’єднаннях гальмівної важільної передачі має бути установлені втулки з порошкового легованого матеріалу згідно з                            СОУ МПП 45.40-067 [3], в цьому разі, перед запресовуванням втулки, термін збереження яких перевищує 6 місяців, необхідно просочити індустріальною оливою И-40А чи И-50А за умови кімнатної температури протягом не меншим ніж 5 год;

- діаметральний зазор у кожному шарнірному з’єднанні гальмівної важільної передачі між валиком і втулкою має бути не більший ніж 1,3 мм;

- зазор між цапфою траверси і башмаком, а також між цапфою і підвіскою допускається не більший ніж 1,3 мм;

- зазор між шайбою і шплінтом у шарнірному з’єднанні гальмівної важільної передачі повинен бути не більший ніж 1 мм, регулювання зазору допускається робити постановкою однієї додаткової шайби товщиною до 5 мм.

25.2.24 Ревізія гальмівного обладнання системи КЕ провадиться за правилами й у терміни, встановлені для пасажирських вагонів. В цьому разі:

- датчики швидкісного регулятора гальмівного натиснення і протиюзного пристрою з вагона зняти і направити в АКП;

- випробування і приймання гальмівного обладнання системи КЕ після ревізії робити відповідно до № 215-ЦВА/8 [8].

Трубопроводи, які живлять швидкісні регулятори та противоюзні пристрої, підлягають ретельному продуванню стислим повітрям з обов’язковим прочищенням і перевіркою каліброваного отвору дроселя потоку.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 217; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь