Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ТЕХНІЧНІ  ВИМОГИ  НА  РЕМОНТ  ДИСКОВОГО  ГАЛЬМА



 

44.1 Гальмівне дискове обладнання фірми «KNORR-BREMSE» пасажирських вагонів побудови ВАТ «КВБЗ» складається з:

- гальмівних дисків;

- кліщових механізмів з елементами кріплення їх на рамі візка;

- пневматичного вимикача;

- гальмівних накладок;

- протиюзного пристрою;

- імпульсних датчиків;

- сигнальних пристроїв;

- реле тиску 042;

- індукторів.

44.2 Перевірити справність пневматичного вимикача за допомогою спеціального пристрою відповідно до розділу 12 ЦЛ-0084. В разі  виявлення несправностей, які неможливо усунути, – пневматичний вимикач замінити новим.

44.3 Протиюзний клапан демонтувати з кронштейна. Розібрати корпус протиюзного клапана, всі деталі ретельно оглянути, очистити від слідів корозії і продути стислим повітрям. Прострочені і пошкоджені гумові ущільнення, які мають тріщини, розриви, розшарування, місцеві вм’ятини глибиною понад  0,4 мм – замінити новими. Пружини замінити в разі наявності зламу, тріщин, деформації витків, корозійного зменшення перетину витків понад 15 %. Справність обмоток електромагнітних котушок і вивідних проводів перевірити за активним опором. Опір за температури 20 ˚С має бути в межах від 78,2 Ом до 86,4 Ом. Опір ізоляції повинен бути не менше ніж 1 МОм. Робочі поверхні контактів в ізоляційній колодці зачистити, перевірити надійність кріплення контактів.

Протиюзний клапан змонтувати на кронштейні, установити подачу стислого повітря до пристрою та увімкнути електроживлення.

Клапан перевірити на герметичність за допомогою спеціального засобу, а за відсутності подібного – омилюванням мильною емульсією фланцевих та трубних з’єднань для допустимого робочого тиску. Утворення мильних бульбашок не допускається. Після перевірки відразу ж видалити залишки засобу для перевірки герметичності.

Пристрій є складовою частиною протиюзної системи, тому необхідно перевірити його роботу в рамках усієї системи згідно з ЦЛ-0084.

44.4 Візуально перевірити стан датчика імпульсів. Будь-які пошкодження, в тому числі і корпусу, обриви кабелю не допускаються. В разі  незадовільного стану датчик замінити. Ущільнювальне кільце круглого перерізу замінити незалежно від його стану. Після монтажу датчика на осі – перевірити надійність з’єднань у клемовій коробці. Роботу датчика імпульсів перевірити разом із протиюзним пристроєм згідно з ЦЛ-0084.

44.5 Зворотний клапан очистити зовні від бруду, обмити та розібрати. Всі деталі оглянути, несправні відремонтувати або замінити новими.

Перевірити висоту пружини, яка має складати 22 мм, а під робочим навантаженням 7,4±0,7 Н (0,74±0,07 кгс) – 13 мм. Просідання пружини або її розтягування не допускається. Пружини зі зламаними витками, ржаві – замінити.

Перевірити стан гумових ущільнень клапанів: прокладку і кільце, які мають надриви чи тріщини, а також із закінченим терміном придатності – замінити на нові.

Перевірити стан різьбових з’єднань. Деталі з забитою або зірваною різьбою – замінити.

Сідло клапана, яке має забоїни і риски робочої поверхні, – відшліфувати.

Поверхні тертя зворотного клапану під час збирання змастити тонким шаром мастила ЖТ-79Л або аналогічного йому.

Випробування зворотних клапанів після ремонту проводити на спеціальному пристрої та згідно з 15.7 ЦЛ-0084.

44.6 Сигнальні пристрої очистити зовні від забруднень та обмити.

Сигнальний пристрій розібрати, всі деталі оглянути, несправні відремонтувати або замінити.

Пружини стиснення перевірити в вільному стані. Просаджену пружину або зі зламаними витками – замінити новою. Розтягнення або забиття пружин не допускається.

Очистити дротяну сітку. Перед монтажем на вагоні очистити поверхню монтажного пазу. Ретельно очистити ущільнювальні поверхні на патрубках сигнальних пристроїв і на повітропроводах. Момент затяжки різьбових повітряних з’єднань під час монтажу сигнальних пристроїв на вагоні повинен сягати 20 Н·м.

Перевірити герметичність з’єднань повітропроводів мильним розчином для робочого тиску стислого повітря 0,5+0,02 МПа (5,0+0,2 кгс/см2). Утворення мильних бульбашок не допускається.

Сигнальний пристрій випробувати згідно з 16.10 ЦЛ-0084.

44.7 Гальмівні диски, що надійшли в ремонт, треба очистити стислим повітрям від бруду з охолоджуючих ребер. Ретельно очистити поверхню посадки фрикційного кільця на маточину. Перевірити стан різьби калібрами  та відсутність корозії на болтах кріплення, в разі необхідності – замінити болти.

В разі  кожної заміні фрикційного кільця замінювати і стопорні гайки та встановлювати нові затискні шайби.

Перевірити фрикційні кільця на наявність тріщин, слідів підгоряння, нальоту, відшарування матеріалу. Тріщини на маточині не допускаються. Тріщини на фрикційному кільці ремонтуються згідно з 6.2.2 ЦЛ-0084.

Сліди підгоряння на фрикційних кільцях з’являються унаслідок різкого підвищення температури в поєднанні з недостатнім розсіюванням тепла через:

– по  нерівномірний знос гальмівних накладок;

– наявність дефекту в гальмівних накладках внаслідок перегріву (належать заміні);

– невідповідність вимогам монтажного креслення (№ В76032/1) для гальмівного диска в частині значення величини його биття та неспіввісності;

– відсутність гальмівних накладок.

Перевірити поверхню тертя диска на наявність зазубрин та зносу увігнутої поверхні. Якщо глибина зазубрин перевищує 1 мм або знос увігнутої поверхні складає 2 мм – поверхню тертя необхідно обточити доти, допоки не буде досягнутий граничний розмір зносу для відбракування фрикційного кільця на розпізнавальних канавках зносу.

Перевірити поверхню тертя гальмівного диска на косий знос. Якщо косий знос перевищує 2 мм – обточити фрикційне кільце.

Перевірити фрикційне кільце на торцеве биття і рівномірність зносу з обох сторін. Встановити стійку з вимірювальною головкою так, щоб наконечник головки торкався поверхні тертя фрикційного кільця. Провернути колісну пару. Торцеве биття дорівнює найбільшої алгебраїчної різниці показань вимірювальної головки. Якщо дві поверхні тертя зношені нерівномірно або якщо биття, яке виміряється в центрі поверхні тертя, перевищує 0,5 мм, фрикційне кільце необхідно обточити. Остаточна товщина має бути однаковою на обох фрикційних кільцях.

Гальмівні диски, які неможливо відновити із-за надмірного зносу або є дефектними, слід замінити.

Демонтаж та монтаж гальмівного диска на осі колісної пари виконувати згідно з 17.11 та 17.12 ЦЛ-0084. Під час кріпленні гальмівного диска, затягування гайок на маточині проводити моментом 40 Н·м. Встановити нові шплінти.

44.8 Індуктор в разі  надходження в ремонт очистити від пилу та бруду. За наявності тріщин, пошкодження, корозії, зазубрин або вищербин – індуктор замінити на новий.

44.9 Кліщовий механізм дискового гальма перевірити згідно з розділом 19 ЦЛ-0084. Несправні кліщові механізми замінити новими або відремонтованими.

44.10 Повітропровід дискового гальма, розташований на візку, оглянути і продути стислим повітрям під тиском від 0,6 МПа до 0,65 МПа (від 6,0 кгс/см2 до 6,5 кгс/см2).

44.11 Приймання гальмівного дискового обладнання пасажирських вагонів проводити відповідно до розділу 47 цього нормативного документу.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 158; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.019 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь