Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Побудова діаграм і графіків в Excel



У програмі Excel термін діаграма використовується для позначення усіх видів графічного представлення числових даних. Побудова графічного зображення виробляється на основі ряду даних. Так називають групу чарунок («ячеек») з даними в межах окремого рядка чи стовпця. На одній діаграмі можна відображати кілька рядів даних. Діаграма являє собою вставний об'єкт, впроваджений на один з аркушів робочої книги. Вона може розташовуватися на тім же листі, на якому знаходяться дані, чи на будь-якому іншому листі (часто для відображення діаграми відводять окремий лист). Діаграма зберігає зв'язок з даними, на основі яких вона побудована, і при відновленні цих даних негайно змінює свій вид. Для побудови діаграми звичайно використовують Майстер діаграм, що запускається клацанням на кнопці Майстер діаграм на стандартній панелі інструментів. Часто зручно заздалегідь виділити область, яка містить дані, що будуть відображатися на діаграмі, але задати цю інформацію можна й у ході роботи майстра.

Тип діаграми (крок 1 з 4). На першому етапі роботи майстра вибирають форму діаграми. У списку Тип укажіть потрібний тип діаграми, а в області Вид - її вид. Якщо треба щоб діаграма мала незвичайний вид, перейдіть на вкладку Нестандартні і виберіть там тип діаграми з нестандартним форматуванням. Кнопка Перегляд результату дозволяє попередньо побачити, як буде виглядати обрана діаграма на робочому листі. Щоб скористатися цією кнопкою, встановіть покажчик миші на кнопці і натисніть ліву кнопку миші. Діаграма з'явиться в області Вид і буде там відображатися, поки не буде відпущена кнопка миші. Excel дозволяє створювати на основі даних з електронної таблиці різні типи діаграм. Тип діаграми, яка використовується, вибирається в залежності від типу даних і від того, яким чином їх треба представити. 

Гістограма. Використовується для порівняння декількох наборів даних, кожний з який представляє совою вертикальну смужку визначеної висоти. Ширина смужок рівна.

Лінійчата. Схожа на гістограму, але в цьому випадку для представлення наборів даних використовуються горизонтальні смуги.

Графік. Використовується тоді, коли необхідно простежити змінну деякого параметра протягом визначеного періоду часу, чи відстежити залежність однієї величини від іншої.

Кругова. Використовується для порівняння частин, що складають одне ціле.

Крапкова. Схожа на графік. Використовується для порівняння декількох (часто експериментальних) наборів даних, що виводяться у виді крапок.

З областями. Також схожа на графік. Допомагає аналізувати змінну значень деякого параметра на якомусь проміжку часу.

Кільцева. Діаграма подібна до кругової діаграми, але може містити кілька наборів даних.

Пелюсткова. Використовується для порівняння наборів даних, представляючи їх у вигляді площин, що нагадують пелюстки квітів.

Поверхня. Зміна значень у двох вимірах представлено поверхнею, що згинається.

Бульбашкова. Діаграма представлена трьома наборами значень у вигляді трьох пухирців, подібно крапковій діаграмі. Третє значення показує величину пухирця.

Біржова. Виходячи з назви діаграми, вона призначена для представлення набору даних трьох значень, які можна описати біржовими термінами: найвищий курс, найнижчий курс і курс закриття.

Циліндрична, конічна і пірамідальна. Діаграми, що представляють собою різновиди гістограм і лінійчатих діаграм зі зміненою формою представлення наборів даних відповідно до їх назви.

Нестандартні. Набір діаграм які відповідають описаним вище типам, але що мають поліпшене оформлення елементів діаграм.

Більшість вищевказаних діаграм можуть бути тривимірними. За допомогою таких діаграм зручніше аналізувати різні набори даних.
Після вибору форми діаграми варто клацнути на кнопці Далі.

Вибір даних (крок 2 з 4). З'явиться друге вікно Майстер діаграм: джерело даних діаграми, у якому, якщо потрібно, можете змінити дані для побудови діаграми. Для цього клацніть на кнопці згортання поля Діапазон, розташованої в правій його частині, і виділіть на листі новий діапазон комірок. Для повернення до вікна майстра клацніть мишею на кнопці відновлення вікна. 

За замовчуванням кожен рядок даних сприймається як новий діапазон. У списку Ряди в: виберіть перемикач Стовпцях. У цьому випадку кожен діапазон даних буде відповідати значенням в одному стовпці, а не в рядку. Це зміна відразу буде відображена в області попереднього перегляду, що знаходиться у верхній частині вікна майстра. Вкладка Ряд дозволяє змінити дані, обрані як ряд. Для продовження роботи майстра клацніть мишею на кнопці Далі.

Оформлення діаграми (крок 3 з 4). Третій етап роботи майстра (після клацання на кнопці Далі) складається у виборі оформлення діаграми. На вкладках вікна майстра задаються:

• назва діаграми, підпису осей (вкладка Заголовки);

• параметри діаграми;

• відображення і маркірування осей координат (вкладка Осі). Осі - це шкали, вздовж яких змінюється діаграма. У випадку двомірній діаграмі їх дві: осі Х (горизонтальна) і вісь У (вертикальна). На осі х розташовуються всі діапазони даних і ряди. Якщо діапазон даних включає кілька рядів, то на осі Х розміщаються написи, що відповідають кожному ряду. На осі У відображаються значення стовпців, ліній чи крапок, виражених у відповідних одиницях виміру. У тривимірній діаграмі вісь Z спрямована нагору, вісь У відображає ширину діаграми, а уздовж осі х вказуються значення рядів;

• відображення сітки ліній, рівнобіжних осям координат (вкладка Лінії сітки). Лінії сітки допомагають аналізувати значення даних. Так, за допомогою горизонтальних ліній сітки можна точніше визначити значення координат на гістограмі;

• опис побудованих графіків (вкладка Легенда). Легенда допомагає розрізняти діапазони даних на діаграмі. Наприклад, для кругової діаграми легенда зображується у виді винесень з підписами до кожного її сектора;

• відображення написів, що відповідають окремим елементам даних на графіку (вкладка Підпису даних);

• представлення даних, використаних при побудові графіка, у виді таблиці (вкладка Таблиця даних).

У залежності від типу діаграми деякі з перерахованих вкладок можуть бути відсутніми.

Розміщення діаграми (крок 4 з 4). На останньому етапі роботи майстра (після клацанні на кнопку Далі) вказується, чи варто використовувати для розміщення діаграми новий робочий лист чи один з наявних. Звичайно цей вибір важливий тільки для наступної печатки документа, що містить діаграму. Після клацанні на кнопку Готово, діаграма будується автоматично і вставляється на зазначений робочий лист. Діаграму можна створити більш швидким способом. Для цього виділіть дані, по яких вона буде будуватися, а потім натисніть клавішу < F11>. За замовчуванням діаграма буде зображуватися у вигляді плоскої гістограми і розташовуватися на окремому листі Діаграма.

Редагування діаграми. Готову діаграму можна змінити. Вона складається з набору окремих елементів, таких, як самі графіки (ряди даних), осі координат, заголовок діаграми, область побудови та інше. При клацанні на елементі діаграми він виділяється маркерами, а при наведенні на нього покажчика миші - описується спливаючою підказкою. Відкрити діалогове вікно для форматування елемента діаграми можна через меню Формат (для виділеного елемента) чи через контекстне меню (команда Формат). Різні вкладки діалогового вікна, що відкрилося, дозволяють змінювати параметри відображення обраного елемента даних.

Якщо потрібно внести в діаграму істотні зміни, варто знову скористатися майстром діаграм. Для цього варто відкрити робочий лист із діаграмою чи вибрати діаграму, впроваджену в робочий лист із даними. Запустивши майстер діаграм, можна змінити поточні параметри, що розглядаються у вікнах майстра, як задані за замовчуванням.

Зміна зовнішнього вигляду діаграм. Для зміни діаграми скористайтеся кнопками панелі інструментів Діаграми, чи командами меню Діаграма.
Перші чотири команди меню Діаграма (Тип діаграми, Вихідні дані, Параметри діаграми і Розміщення відповідають чотирьом крокам Майстра діаграм, робота якого описана тільки що, вище. Команда Додати нові дані дозволяє додати в таблицю новий ряд даних. Його можна ввести з клавіатури в поле Діапазон вікна, що розкрився на екрані, чи виділити на листі за допомогою миші, використовуючи кнопки згортання/відновлення вікна Нові дані.

Об'ємний вид - команда меню Діаграма, призначена для настроювання об'ємного виду діаграми. На екрані розкривається діалогове вікно Формат тривимірної проекції утримуючи зрозумілий спеціальний інтерфейс для зміни тривимірного зображення діаграми.

Збереження діаграм. Діаграма є частиною робочої книги. Тому, щоб зберегти діаграму, потрібно зберегти книгу, у якій вона знаходиться.

Друк діаграм. Якщо діаграма вбудована, ви можете роздрукувати її разом з таблицею даних на тім же листі. Для цього клацніть правою кнопкою миші на області діаграми і виберіть з контекстного меню пункт Формат області діаграми. У діалоговому вікні, що розкрилося, перейдіть на вкладку Властивості й встановіть прапорець Виводити об'єкт на друк (встановлений за замовчуванням). За допомогою цього прапорця можна і відключати друк діаграми, коли потрібно. Якщо ж необхідно надрукувати одну лише вбудовану діаграму, то спочатку виділіть її, а потім виконайте команду Файл > Друк. Переконайтеся в тім, що в області вікна Вивести на друк обраний перемикач виділену діаграму. Для початку процесу друку клацніть на кнопці ОК.
Якщо діаграма розташована на окремому листі, то просто надрукуйте відповідний лист робочої книги. Щоб знищити діаграму, можна знищити робочий лист, на якому вона розташована (Виправлення > Знищити лист), чи вибрати діаграму, впроваджену в робочий лист із даними, і натиснути клавішу DELETE.

Панель інструментів Діаграми. Елементи діаграми. Діаграма складається з декількох незалежних один від одного елементів Наприклад, у неї можуть входити заголовки і легенда, чи вона будується не по одному діапазоні даних, а по декількох. Перш ніж змінити якусь частину діаграми, необхідно спочатку її виділити. Для цього клацніть на тій частині яка вас цікавить, чи виберіть її в списку Елементи діаграми. А потім скористайтеся інструментами панелі Форматування.

Для більш детальної зміни властивостей виділеного об'єкта діаграми, потрібно скористатися відповідним діалоговим вікном, яке можна розкрити, використовуючи команди контекстного меню елемента чи діаграми просто двічі клацнувши мишею на елементі діаграми. - Формат області діаграми - кнопка, що розкриває однойменне діалогове вікно, у якому можна зробити наступні зміни:

• вкладка Вид - містить параметри для зміни форми, кольору і стилю границі області діаграми, а також фону діаграми, що може бути одноколірним чи мати більш складну структуру (кнопка Способи заливання) - з переходами кольорів, у виді візерунка, чи текстури може використовуватися малюнок із зовнішнього графічного файлу;

• вкладка Шрифт - призначення параметрів цієї вкладки цілком збігається з призначенням параметрів подібної вкладки у вікні Формат чарунок («ячеек»), що дозволяють змінити властивості текстових об'єктів діаграми;

• вкладка Властивості - зміна властивостей області діаграми, як об'єкта робочої книги (листа) Excel: прив'язка об'єкта, його печатка і захист від доступу інших користувачів. - Тип діаграми - кнопка зі списком, що дозволяє одним клацанням миші змінити тип діаграми. Щоб задати тип діаграми, що відсутній у списку Тип діаграми, виконаєте команду Діаграма > Тип діаграми. На екрані розкриється вікно, яке співпадає з кроком 2 Майстра діаграм, що був описаний вище. - Легенда - кнопка відображення/приховання легенди. - Таблиця даних - кнопка відображення/приховання таблиці даних в області діаграми, що цілком повторює таблицю даних, що лежить в основі діаграми. Зручно застосовувати, коли діаграма розташована на окремому листі в робочій книзі. - По рядках/По стовпцях - кнопки, що змінюють ряд діаграми. - Текст знизу нагору/ Текст зверху вниз - кнопки що змінюють напрямок написів на осях діаграми.
Якщо панель інструментів Діаграми не відображена на екрані, у меню Вид виберіть пункт Панелі інструментів > Діаграми.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 85; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.024 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь