Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Масонство. Історія і містика масонства



 

Що таке масонство? Фахівець з цього питання Тара Соколовська стверджує, що це орден вільних каменярів, всесвітнє товариство, яке поставило на меті вести людство до досягнення Земного Едему, золотого віку, царства любові та істини, Царства Астерії.

Докладнішу відповідь на це питання дає Конституція “Великої Ложі Франції”. “Масонство – це всесвітній союз, який спирається на солідарність. Цілі масонства – моральне вдосконалення людства. Його девіз – Свобода, Рівність і Братерство. В очах масонства всі послідовники рівноправні, незважаючи на національні, расові, релігійні відмінності, на відмінності в стані, званні, становищі. Масонство стверджує засади загальної моралі однаково прийнятними для всіх народів, в усіх умовах. Воно не ставить жодних кордонів в пошуку істини. Тому воно проти встановлення якихось догматів чи вимог незалежності до певного вірування. Кожен масон вільний і керується лише велінням свого сумління. Масони практикують найширшу терпимість у філософській та релігійній області, як у політичній, так і в соціальній.

Масони, розсіяні по всьому світу, становлять одну ложу – франк-масонську.

Основні характеристики масонства – це інтернаціональність. Масонство єдине, у будь-який ритуал чи нація, які відступають від цього принципу, впадають в оману і відходять від масонського шляху. Самі масонські ритуали і символи мають єврейське походження. Легенди масонів, особливо легенда про Адонірамі, також єврейського походження.

Описуючи в своїй історії роботу масонів під час революції 1789 року, Луї Блан, належачи сам до масонів, говорить: “Скрізь над престолом, де засідав голова ложі, чи майстер стільця, була зображена осяйна дельта, посередині якої єврейськими літерами було написано ім’я Єгови. Це й підтверджує і письменник Філософов, котрий вважає що “франк-масони… прямо визнають себе служителями Єгови, і це не як Бога Християнського, а як Бога Іудейського, який звільняє їх від нових обов’язків, що їх накладає учення Христове.

Ритуали та символи мають історичне значення для розкриття масонської організації і поставленим масонством цілей. Та ж сама Тара Соколовська говорить, що кожен символ має своє пояснення. Так, наприклад, лінійка та відвіс символізують рівність станів. Кутомір – символ справедливості. Циркуль – символ суспільності, а накутник, як декотрі гадають, означає совість. Дикий камінь – це груба моральність, хаос, кубічний камінь – моральність “оброблена”. Молоток – символ влади. Лопаточка – поблажливість до слабкості людина та строгості до себе.

Молоток, накутник і циркуль вважаються найважливішими символами.

Одежа масонів зображає чесноти. Круглий капелюх – символ вільності. Оголений меч – караючий закон, символ боротьби за ідею, покарання злочинців, захисту невинності. Емблема світового масонства – п’ятикутна зірка.

Якщо звернутися до історії виникнення масонства, то воно виникло в Англії внаслідок революційних подій 1648 р. і 1688 р. Останній представник династії Стюартів Яків ІІ був змушений відмовитися від престолу і поступитися місцем Вільгельму ІІІ Оранському, котрий отримав свою корону з рук масонів, присягнув на вірність масонській хартії вільностей і став слухняним знаряддям ордену братів вільних каменярів. В 1717 р. проходить зібрання усіх масонських лож і утворення Великої Ложі Англії. Лондон став центром, з якого стало поширюватися масонське вчення по всьому світу.

Орден вільних каменярів – організація глибоко конспіративна. Масонська таємниця – одне з основних правил братства. При прийомі в масонство той, хто вступає, дає клятву зберігати глибоку таємницю і вірність своєму орденові. Посвячуваний при прийомі читає такий текст клятви: “Клянусь, в ім’я Верховного Будівництва всіх світів, ніколи і нікому не відкривати без наказу ордену таємниці знаків, доторків, слів, доктрини, звичаїв франк-масонства і берегти про нього вічне мовчання; обіцяю і клянусь ні в чому не зраджувати йому ані пером, ані знаком, ані словом, ані порухом тіла і т. ін.”

Вступаючи в масонський орден масон всеціло і безроздільно належить останньому.

З допомогою таємниці, суворої дисципліни і беззастережного послуху масони, за їх власним визначенням, ведуть великі битви і здобувають перемоги.

Заперечуючи усі позитивні релігії, масонство особливу ненависть виявляє до християнства. В своїй боротьбі проти християнства масонство іде або шляхом підміни християнського віровчення так би мовити, фальсифікації християнства, чи шляхом відкритого гоніння на християн. Ось що з цього приводу говорять масони.

“Для тих, хто не може зректися віри в Христа, ми встановимо, що Христос теж проповідував релігію природи і розуму. Ми додамо, що ця проста релігія була перекручена, але що ми – її наступники через франк-масонство і єдині послідовники істинного християнства. Тоді залишиться додати лише кілька слів проти духовенства і монархів” (Лист Кнігге до Цвака).

“Нагадаємо, що християнство і масонство абсолютно непримиренні, - настільки, що примкнути до одного означає порвати з іншим. В такому разі у масона один обов’язок – треба сміливо вийти на арену боротьби і битися.

Тріумф Галілеянина тривав 20 століть. Ілюзія тривала надто довго.

Він зникає у свою чергу. Бог – обманщик. Він приєднується в поросі століть до інших божеств Індії, Єгипту, Греції та Риму, котрі також бачили багато обманутих ними істот, які лежать долі перед їхніми вівтарями.

Брати – масони, нам має бути приємно, що ми не чужі цьому падінню ложних Богів” (Конвенг Великого Сходу, 1903 р.)

“Геть Розп’ятого; Ти, Котрий вже 18 століть тримає світ згорбленим під Твоїм ярмом, Твоє царство закінчене. Не потрібен Бог!” – говорить масон Флері.

Оголосивши війну Богові, відкидаючи Бога, християнську церкву і християнську мораль, масонство створює свою власну, нову релігію -– релігію гуманітаризму, завершуючи заміну Бога людством.

“Ми більше не можемо визнавати Бога, як мету життя, ми створили ідеал, яким є не Бог, а людство” (Конвент Великого Сходу, 1913).

“Народець – це Бог!” – підтримує ту ж думку співець босяцької революції, письменник – масон Максим Горький.

Розвиваючи ці свої основні положення, масони проповідують нову релігію обоження людства і створюють безрелігійну мораль.

“Нам треба виробити мораль, здатну суперничати з мораллю релігійною” (Конвент Великого Сходу, 1913 р. часопис “Луч света”, кн., 6, стор. 48).

Відкидаючи і ненавидячи християнство, декотрі масони оголошують себе служителями сатани. “Ми – масони, - говорить альтмейстер Броклін ложі “Лесінг”, - належимо до руху Люцифера”.

“Трикутник (тобто символ антибога, диявола) замість хреста, ложі замість церкви”, - відкрито і не без гордості оголошують своє визнання масони – сатаністи.

“Масонство, - пише митрополит Антоній (1932 р.) – непримиренний ворог християнства. Воно ставить на меті руйнацію церкви, війну з усіма релігіями, розхитування основ національної християнської державності та організацію революцій в усьому світі”.

Кожна масонська ложа і масонська організація є центром пропаганди. Пропаганду орденського вчення ведуть не тільки масонські ложі, але й інші організації, побудовані за масонськими засадами, і вони мають з масонством тісний і не розривний зв’язок, от – як; Християнський Союз Молодих Людей, розенкрейцери, теософи, антропософи, окультисти та релігійні секти: адвентисти, методисти, п’ятидесятники тощо.

Масони вливаються в повсякденне життя. Вони проникають в народні університети, різні заклади. “Спортивні товариства, союзи бой – скаутів, розважальні, музичні гуртки, - всі ці організації, які закликають молодь до фізичного та розумового розвитку, являють собою родючий грунт для масонської пропаганди. До всього цього слід додати курси для дорослих там, де вони можуть бути більш відвідувані тощо” (Конвент Великого Сходу, 1923 р., часопис “Луч света”, кн., 6).

Будучи розгалуженою організацією пропаганди, масонство діє шляхом повільного навіювання, готуючи до прийняття масонського вчення і поширюючи це вчення. Воно намагається охопити всі сфери людського життя в сучасних державах. Релігія, держава, політика, сім’я, школа, армія, суспільний устрій, наука, мистецтво, друк, промисловість, міжнародні стосунки, - все це перебудовується масонством на свій лад.

Особливу увагу масонство звертає на сім’ю, освіту, науку та суспільне виховання. Масони проповідують світську, безрелігійну освіту та викреслюють з школи викладання закону Божого. Для того, аби позбавити батьків змоги дати своїм дітям релігійно – моральне і патріотичне виховання, держава усю шкільну справу бере в свої руки, а навчання дітей на дому батьки можуть здійснити лише з допомогою вчителів, схвалених урядом.

Масони відстоюють державну монополію початкової освіти, всеоб’ємний контроль над середньою освітою і керівництво вищою освітою. Університетська освіта знаходиться в руках масонів. Незначна, але тісно згуртована група професорів – масонів все тримає в своїх руках; роздає дипломи, удостоює наукових ступенів, створює “імена” й “авторитети”. Незалежний учений твір, якщо він не відповідає масонським засадам, не може розраховувати на визнання університетським ареопагом професорів – масонів. Людей справжньої науки затирають, їм не дають ходу, і вони змушені перебувати в забутті і невідомості. Так був замовчаний великий вчений Мендєлєєв, котрий осмілився виступити супроти масонів. Карколомну наукову кар’єру роблять безпринципні люди для котрих “безсмертні принципи” – безумовне визнання. Популярність учених створюється головним чином масонською пресою, незалежно від обдарувань та наукової компетенції рекламованих фаворитів. В такому ж становищі знаходиться і мистецтво, захоплене переважно масонською критикою. Посередні, а нерідко і просто бездарні художники, актори, музиканти тощо, завдяки протекції доброзичливої критики, пожинають лаври і гроші, а справжні таланти змушені перебувати в невідомості і ледве животіти. За такої системи люди науки і мистецтва стають ілотами масонського ордену; служать йому не від страху, а від совісті і утворюють фалангу небезпечних руйначів та розтлівачів національного духу та духовної міцності народів.

 

Запитання до теми:

Що таке масонство? Як воно виникло? Проти чого було спрямовано? Які символи масонства? В чому виявляється їхня непримиренність до християнства?Яким чином діють масони?

 

 

ЗМІСТ

Лекція № 1

Протестантизм. Римо-католицька церква напередодні реформації.  Перші реформаційні рухи. Внутрішні і зовнішні причини виникнення протестантського руху в європі. Юридизм римо-католицької церкви та розбещеність духовентва – одна з причин виникнення протестантизму.

Лекція 2

Спотворення римо-католиками віровчення – одна з причин виникнення протестантизму. Мартін Лютер і його роль в протестантському русі. Лютеранство – один з різновидів реформаційних течій. Розділення Німечини на прихильників римо-католицької церкви і Лютера. Селянські рухи на підтримку протестантів. “Аугзбурське визнання”. Аугзбурзський мир

Лекція 3 .

Вчення Лютера про віру і значення добрих справ для спасіння людини. Боротьба проти крайнощів віровчення у римо-католиків – причастя під двома видами, іконоборство, шанування мощей тощо. Символічні книги лютеран

Лекція 4.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-19; Просмотров: 193; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.019 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь