Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Методика застосування засобів відновлення



Установки на прискорення процесів відновлення рухової і психічної сфери фехтувальників повинні постійно знаходитися у полі зору викладача. Інакше можливе порушення необхідного балансу між заданими навантаженнями і адаптаційними можливостями організму студента і, як негативний результат, перевтома або зниження резервних функціональних можливостей.

За цільовими педагогічними установками загальноприйняті методики застосування відновних засобів можна розподілити на дві групи:

1. Проблеми використання засобів відновлення, що мають " терміновий ефект", зокрема:

а) оптимізація співвідношень між ефектами від навантажень і відпочинку, зокрема, міжобсягами інтенсивністю і психічною напруженістю вправ (занять) і тривалістю інтервалів між серіями вправ (поєдинками);

б) обмеження супутніх навантажень в розпорядку дня (крім участі в тренуваннях або змаганні);

в) щоденне застосування гігієнічних засобів (душу, самомасажу);

г) цільове застосування комплексу відновних гігієнічних засобів в умовах централізованої підготовки (особливо при дворазових тренуваннях), включаючи післяобідній відпочинок, прогулянки (особливо увечері), масаж, баню;

д) організація збалансованого харчування з обов'язковим включенням вітамінів (особливо вітаміну С).

При відносному різноманітті гігієнічних відновних засобів не часто є передумови для комбінованого їх використання. Звичайно комплексні зусилля можливі зі спортсменами в умовах централізованої підготовки (на зборі). Тим часом необхідно враховувати, що багатократне застосування одних і тих же реабілітаційних процедур спричиняє за собою монотонну, яка викликає зниження їх ефективності вже через 10-12 днів. До того ж мікротравми, а також значні фізичні навантаження можуть сприяти виникненню зсувів в організмі негативних функціональних реакцій, що зажадає нових реабілітаційних засобів, відповідних умовам конкретних тренувань або тижневих мікроциклів. Разом з тим, в тренуванні кваліфікованих фехтувальників науково підтверджена ефективність системного використання реабілітаційних засобів і, зокрема, вібромасажу, сауни, і контрастного душу. Відповідно до спрямованості тренування (ординарні й ударні мікроцикли) варіюється поєднання різновидів відновних процедур (вранці й увечері), адекватних обсягах фізичним навантаженням і складу тренувальних засобів.

Важливою проблемою є точність оцінки дій від навантажень на психічну сферу фехтувальника, оскільки наявність достатнього фізичного стомлення від попереднього (вчорашнього) тренування студент здатний з достовірністю фіксувати суб'єктивно. Викладач же, маючи інформацію від студента (на основі його самооцінки – стан, сон, апетит), тестує в індивідуальному уроці його психічні функції, пропонуючи звичні вправи, які вимагають прояви складних реакцій (вибору із двох альтернативних дій, перемикання від заданої дії до застосування іншої дії, моделювання дистанційних і моментних параметрів дій в процесі сутичок, що почалися). Співставляючи Кількість помилок в рухових реакціях з адекватності дій спортсмена в пропонованих ситуаціях і рівень супутнього " технічного браку" викладач із достатньою точністю може встановити ефекти від дії навантажень. При цьому на початку тренування він може оцінити відновлення після напруг вчорашнього дня, а наприкінці занять охарактеризує рівень витривалості. Цілком природно, що точність тестування зросте, якщо студент і викладач спільно працюють вже певний час.

2. Проблеми використання засобів відновлення, що мають " довгостроковий ефект" , зокрема:

а) фізичних вправ, і перш за все, ігрових видів спорту, плавання і та ін.;

б) коррегуючих вправ для ліквідації відставання в розвитку окремих груп м'язів (лівої руки і лівої ноги у правшей), або рухових якостей (швидкісно-силових, спритності);

в) природних факторів (помірного загоряння, купання, прогулянок в лісі);

г) відпустки в міжсезонні із пізнавальними установками;

д) вітамінізації (фармокологічні препарати використовувати тільки за рекомендаціями лікаря);

е) лікування залишкових явищ після травм;

ж) запобігання травматизму (особливо на початку річного циклу) за рахунок оптимізації розминок, використання повільного рівномірного бігу, вправ на гнучкість.

Узагальнюючи досвід тренерів вищої кваліфікації, можна укласти, що цілеспрямоване застосування засобів і методів відновлення дозволяє збільшити надійність реалізації в змаганнях досягнутого рівня техніко-тактичної підготовленості, підвищити рівень стабільності фехтувальників.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-30; Просмотров: 235; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь