Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Кран роз’єднувальний пробкового типу № 377



32.2.1 Роз’єднувальний кран пробкового типу, який надійшов в ремонт, необхідно розібрати, усі деталі промити і продути стислим повітрям, атмосферний отвір у пробці прочистити.

32.2.2 Усі деталі роз’єднувального крана потрібно оглянути. Деталі мають бути замінені в разі наявності наступних дефектів:

- тріщин і відколів в корпусі;

- зламів і деформації ручки;

- деформації і зриву різьби;

- деформації квадрата пробки;

- злам пружини.

Висота пружини у вільному стані повинна бути в межах від 36 мм            до 40 мм.

32.2.3 Під час складання крана:

- перевірити наявність на торці квадрата пробки чітких контрольних рисок;

- перевірити наявність на ручці обмежника її повороту;

- притерти пробку крана до корпусу, після чого протерти і змастити мастилом відповідно до таблиці 7.2;

- поставити заглушку і затягнути її до упору в корпусі;

- закріпити міцно ручку крана на квадраті пробки, погойдування ручки не допускається, допускається усувати зазор між квадратом пробки і квадратом ручки постановкою металевої пластини товщиною не більшою ніж 1 мм, з обов’язковою фіксацією її штифтом, що кріпить ручку крана на квадраті пробки;

- перевірити положення ручки крана – в перекритому положенні ручка крана повинна розташовуватися перпендикулярно до поздовжньої осі його корпусу;

32.2.4 Після складання кран № 377 необхідно випробувати на щільність стислим повітрям під тиском 0,6+0,05 МПа (6,0+0,5 кгс/см2).

Випробування проводиться для двох положень ручки крана – відкритому і закритому.

Під час випробування крана, стисле повітря має подаватися до однієї із сторін крана, в цьому разі протилежна сторона має бути заглушена.

Перевірка щільності крана проводиться одним з наступних способів:

- за наявністю мильних бульбашок;

- за  падінням тиску.

Під час перевірки щільності за наявністю мильних бульбашок, обмилювати необхідно весь кран. В цьому разі поява мильної бульбашки не допускається.

Перевірка щільності по падінню тиску проводиться на випробувальному пристрої, що має у своїй схемі контрольний резервуар об’ємом 5 л. В цьому разі падіння сталого тиску в контрольному резервуарі більше ніж 0,01 МПа            (0,1 кгс/см2) протягом 5 хв не допускається.

 

Крани кульові роз’єднувальні

32.3.1 Кульовий роз’єднувальний кран, що надійшов у ремонт, має бути зовні очищений від пилу, бруду та інших забруднень, необхідно проконтролювати стан приєднувальної різьби, після чого кран необхідно випробувати на щільність.

Розбирати кран необхідно тільки у випадку наявності зовнішніх дефектів, що порушують його роботу і в разі незадовільних результатів перевірки на щільність.

32.3.2 Випробування крана на щільність проводиться стислим повітрям під тиском 0,6+0,05 МПа (6,0+0,5 кгс/см2), за умови двох положень ручки крана – відкритому і закритому.

Під час випробування крана стисле повітря необхідно подавати до однієї зі сторін крана, в цьому разі протилежна сторона має бути заглушена.

Перевірка щільності крана проводиться одним з наступних способів:

- за наявністю мильних бульбашок;

- за падінням тиску.

Під час перевірки щільності за наявністю мильних бульбашок обмилювати необхідно весь кран. В цьому разі поява мильної бульбашки не допускається.

Перевірка щільності під час падіння  тиску проводиться на випробувальному пристрої, що має у своїй схемі контрольний резервуар об’ємом 5 л. В цьому разі, падіння сталого тиску в контрольному резервуарі більше     0,01 МПа (0,1 кгс/см2) протягом 5 хв не допускається.

 

Стоп-кран

32.4.1 Деталі стоп-крана потрібно оглянути. Наявність тріщин у корпусі, забоїн і пошкоджень на різьбі не допускається.

32.4.2 Гумові ущільнення необхідно замінити новими. Сідло клапана на штуцері не повинне мати забоїн, вищербин та інших дефектів.

32.4.3 Штуцер крана потрібно ставити на мастилі ВНИИНП-232 і затягувати на різьбі до упору в корпус.

32.4.4 Випробування стоп-крана проводиться тільки в закритому положенні під тиском 0,6+0,05 МПа (6,0+0,5 кгс/см2).

Перевірка герметичності стоп-крана проводиться одним з наступних способів:

- за наявністю мильних бульбашок;

- за падінням тиску.

В разі перевірки герметичності за наявністю мильних бульбашок обмилювати необхідно весь стоп-кран. В цьому разі поява мильної бульбашки не допускається.

Перевірка герметичності по падінню тиску проводиться на випробувальному пристрої, що має у своїй схемі контрольний резервуар об’ємом 5 л. В цьому разі падіння сталого тиску в контрольному резервуарі протягом 5 хв не допускається.

 

Клапан випускний № 31Б

32.5.1 Випускний клапан, що надійшов у ремонт, необхідно розібрати й оглянути. Просідання пружини більше ніж 3 мм, забиття або зрив різьби  не допускаються. Сідло клапана не повинне мати раковин і забоїн.

32.5.2 Гумові ущільнення клапана потрібно перевірити. Товщина гумового ущільнення клапана має бути не менша ніж 3 мм, ущільнення клапана потрібно замінити в разі наявності осідання клапана більше ніж на 0,5 мм.

32.5.3 Перед складанням пружину, втулку клапана і всі інші поверхні тертя деталей потрібно змастити мастилом ЖТ-79Л або ЖТ-72. Штуцер потрібно встановлювати із застосуванням мастила ВНИИНП-232, угвинчуючи його до упору в заплечики корпусу клапана.

32.5.4 Випробування клапана на щільність проводиться тиском стислого повітря 0,6+0,05 МПа (6,0+0,5кгс/см2).

Перевірка щільності клапана проводиться одним з наступних способів:

- за наявністю мильних бульбашок;

- за падінням тиску.

Під час перевірці щільності за наявністю мильних бульбашок обмилювати необхідно весь клапан. В цьому разі поява мильної бульбашки не допускається.

Перевірка щільності за падінням тиску проводиться на випробувальному пристрої, що має у своїй схемі контрольний резервуар об’ємом 5 л. В цьому разі падіння сталого тиску в контрольному резервуарі протягом 5 хв не допускається.

 

Клапан випускний № 4315

32.6.1 Випускний клапан, що надійшов у ремонт, зовні очистити від пилу, бруду й інших забруднень.

32.6.2 Клапан розібрати. В цьому разі:

- пружину з просіданням до висоти, меншої ніж  27 мм, потрібно замінити;

- забита або зірвана різьба в деталях клапана не допускається;

- корпус із забоїнами на поверхні сідла клапана необхідно замінити;

- гумове ущільнення клапана потрібно замінити на нове.

32.6.3 Перед складанням внутрішні оброблені поверхні корпусу і штуцера, пружину потрібно змазати тонким шаром гальмівного мастила. Штуцер потрібно ставити на мастилі ВНИИНП-232, угвинчуючи до упору в заплечики корпусу клапана.

32.6.4 Випробування на щільність проводиться тиском стислого повітря 0,25+0,05 МПа (2,5+0,5 кгс/см2) і 0,6+0,05 МПа (6,0+0,5 кгс/см2).

Перевірка щільності клапана провадиться одним з наступних способів:

- за наявністю мильних бульбашок;

- за падінням тиску.

Під час перевірці щільності за наявністю мильних бульбашок, обмилювати необхідно весь клапан. В цьому разі, поява мильної бульбашки не допускається.

Перевірка щільності по падінню тиску провадиться на випробувальному пристрої, що має у своїй схемі контрольний резервуар об’ємом 5 л. В цьому, разі падіння сталого тиску в контрольному резервуарі протягом 5 хв не допускається.

 

Клапан зворотний № 176

32.7.1 Після зовнішнього очищення і обмивання зворотний клапан розібрати. Після розбирання клапана всі деталі оглянути, несправні відремонтувати або замінити.

32.7.2 Сідла клапана і клапани не повинні мати забоїни і риски.

32.7.3 Перевірити висоту пружин у вільному стані. В цьому разі номінальна висота пружини зворотного клапана має дорівнювати 22 мм, а під робочим навантаженням 0,074 ± 0,007 МПа (0,74 ± 0,07 кгс/см2) – 13 мм. Пружину із просіданням та з обламаними витками замінити новою. Розтягувати пружину заборонено.

32.7.4 Перевірити гумові ущільнювальні вироби. Прокладку і кільце, що мають надриви і тріщини, а також із закінченим терміном служби замінити новими.

Строк служби деталі необхідно визначати по маркуванню на неї, без урахування року її виготовлення, або за датою виготовлення клапана, що вказана на корпусі.

32.7.5 Перевірити різьбові з’єднання. Забиту або зірвану різьбу відновити або замінити деталі.

32.7.6 Скласти зворотний клапан. Під час складання, поверхні тертя змастити легким шаром мастила ЖТ-79Л.

32.7.7 Випробування проводити на стенді, що встановлений в закритому приміщенні і підключений до повітропровідної магістралі з тиском не нижче  ніж 1,0 МПа (10,0 кгс/см2) через вологовідділювач будь-якої конструкції.

 32.7.8 Випробування на щільність проводиться тиском стислого повітря 0,25+0,05 МПа (2,5+0,5 кгс/см2) і 0,6+0,05 МПа (6,0+0,5 кгс/см2).

Перевірка щільності клапана провадиться одним з наступних способів:

- за наявністю мильних бульбашок;

- за падінням тиску.

Під час перевірки щільності за  наявністю мильних бульбашок, з’єднати відросток корпусу до повітропроводу так, щоб повітря надходило в корпус проти стрілки, що вказана на ньому (повітря поступає в порожнину під затвором діаметром 10 мм, під час випробування на поверхнях, що обмилюють, отвір  10 мм, місця з’єднання і корпус) протягом 1 хв не мають утворюватися мильні бульбашки.

Перевірка щільності по падінню тиску проводиться на випробувальному пристрої, що має у своїй схемі контрольний резервуар об’ємом 5 л. В цьому разі падіння сталого тиску в контрольному резервуарі протягом 5 хв не допускається.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 148; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.024 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь